Tatvan · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTatvan ilçesi
%50,7
HDP birinci
43.490 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tatvan ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %50,7 ile birinci; 43.490 geçerli oy, katılım %83,8.
Tatvan
Kayıtlı seçmen 54.180 · Oy kullanan 45.391 (katılım %83,8) · Geçerli 43.490 · Geçersiz 1.901
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adabağ Köyü | 1 | 256 | %88,7 | HDP | %72,4 |
| Alacabük Köyü | 2 | 566 | %88,7 | HDP | %89,5 |
| Aydınlar Mah. | 10 | 3.475 | %80,5 | AKP | %44,2 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.361 | %85,2 | HDP | %52,6 |
| Benekli Köyü | 2 | 621 | %87,8 | HDP | %46,3 |
| Bolalan Köyü | 1 | 265 | %80,8 | HDP | %51,5 |
| Budaklı Köyü | 1 | 211 | %82,5 | HDP | %80,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.644 | %74,9 | AKP | %45,5 |
| Dalda Köyü | 1 | 225 | %84,0 | AKP | %80,8 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %46,2 |
| Dumlupınar Mah. | 7 | 2.402 | %85,1 | AKP | %46,3 |
| Düzcealan Köyü | 1 | 132 | %93,9 | HDP | %90,7 |
| Dibekli Köyü | 1 | 118 | %101,7 | HDP | %80,2 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.384 | %86,2 | HDP | %46,5 |
| Eğritaş Köyü | 1 | 318 | %85,5 | HDP | %66,4 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.785 | %82,6 | AKP | %46,1 |
| Fuar Mah. | 6 | 2.192 | %84,2 | HDP | %57,5 |
| Göllü Köyü | 2 | 408 | %74,8 | HDP | %71,8 |
| Güntepe Köyü | 2 | 540 | %81,7 | HDP | %61,0 |
| Güreşçi Köyü | 1 | 108 | %103,7 | AKP | %49,5 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 77 | %109,1 | HDP | %74,7 |
| Hidayet Mah. | 7 | 2.574 | %82,1 | HDP | %47,1 |
| Kale Mah. | 6 | 1.989 | %86,6 | HDP | %56,5 |
| Karataş Mah. | 6 | 1.926 | %83,4 | HDP | %51,1 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.338 | %80,7 | HDP | %51,5 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 261 | %87,0 | AKP | %96,0 |
| Kıyıdüzü Köyü | 3 | 909 | %96,0 | HDP | %87,1 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 154 | %100,7 | HDP | %91,6 |
| Koruklu Köyü | 1 | 194 | %86,6 | HDP | %59,0 |
| Koyluca Köyü | 1 | 45 | %111,1 | HDP | %70,0 |
| Koyunpınarı Köyü | 1 | 163 | %84,7 | HDP | %78,8 |
| Kuruyaka Köyü | 1 | 162 | %88,3 | HDP | %81,6 |
| Köprücek Köyü | 1 | 166 | %89,8 | HDP | %87,0 |
| Kültür Mah. | 12 | 4.201 | %83,5 | HDP | %48,5 |
| Küçüksu Köyü | 2 | 647 | %86,9 | HDP | %79,0 |
| Nohutlu Köyü | 1 | 53 | %92,5 | HDP | %66,0 |
| Obuz Köyü | 1 | 69 | %102,9 | HDP | %82,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.704 | %84,3 | AKP | %49,5 |
| Sahil Mah. | 4 | 1.289 | %81,8 | HDP | %50,7 |
| Saray Mah. | 6 | 2.078 | %80,2 | AKP | %43,0 |
| Sarıkum Köyü | 3 | 1.009 | %81,6 | HDP | %59,5 |
| Sosyal Mah. | 5 | 1.562 | %85,5 | HDP | %54,0 |
| Tokaçlı Köyü | 1 | 180 | %97,2 | AKP | %51,5 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 143 | %86,7 | HDP | %63,3 |
| Tuğ Mah. | 10 | 3.759 | %82,5 | HDP | %45,2 |
| Ulusoy Köyü | 1 | 61 | %104,9 | HDP | %81,0 |
| Uncular Köyü | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %70,7 |
| Uslu Köyü | 1 | 66 | %103,0 | HDP | %59,4 |
| Yassıca Köyü | 1 | 156 | %94,9 | HDP | %92,5 |
| Yediveren Köyü | 1 | 87 | %96,6 | HDP | %79,2 |
| Yelkenli Köyü | 2 | 478 | %98,5 | HDP | %72,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 765 | %85,6 | HDP | %52,9 |
| Yeşilmezra Mah. | 2 | 718 | %87,2 | HDP | %57,8 |
| Yoncabaşı Köyü | 2 | 495 | %84,9 | AKP | %84,7 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 206 | %66,5 | AKP | %59,7 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 103 | %95,2 | HDP | %53,1 |
| Çanakdüzü Köyü | 1 | 357 | %73,7 | HDP | %60,4 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 587 | %83,8 | HDP | %63,0 |
| Çekmece Köyü | 1 | 285 | %83,5 | AKP | %79,9 |
| Örenlik Köyü | 1 | 89 | %105,6 | HDP | %74,2 |
| İşletme Mah. | 6 | 2.019 | %83,4 | HDP | %53,9 |
| Şirinevler Mah. | 3 | 910 | %86,3 | HDP | %45,5 |