%73,9
AK PARTİ birinci
14.145 geçerli oy · katılım %82,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mutki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %73,9 ile birinci; 14.145 geçerli oy, katılım %82,5.
Kayıtlı seçmen 17.700 · Oy kullanan 14.602 (katılım %82,5) · Geçerli 14.145 · Geçersiz 457
Mutki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.458 | %73,9 |
| HDP | 2.038 | %14,4 |
| İYİ | 822 | %5,8 |
| MHP | 304 | %2,2 |
| CHP | 209 | %1,5 |
| SAADET | 106 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 103 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 50 | %0,4 |
| VATAN | 40 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mutki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 105 | %88,6 | AKP | %72,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 161 | %100,0 | AKP | %86,3 |
| Akçaağaç Köyü | 1 | 200 | %89,5 | AKP | %94,9 |
| Alatoprak Köyü | 1 | 54 | %88,9 | AKP | %54,2 |
| Alıcık Köyü | 1 | 144 | %109,0 | AKP | %92,1 |
| Alkoyun Köyü | 1 | 230 | %96,5 | AKP | %96,4 |
| Aydemir Köyü | 1 | 30 | %116,7 | HDP | %48,6 |
| Açıkalan Köyü | 1 | 211 | %71,6 | AKP | %49,7 |
| Ballı Köyü | 1 | 223 | %70,9 | AKP | %89,7 |
| Bağarası Köyü | 1 | 300 | %75,0 | AKP | %79,5 |
| Beşevler Köyü | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %88,2 |
| Bozburun Köyü | 1 | 315 | %99,4 | AKP | %98,1 |
| Boğazönü Köyü | 2 | 720 | %82,9 | HDP | %49,2 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 137 | %94,2 | AKP | %95,3 |
| Dağlık Köyü | 1 | 253 | %92,1 | AKP | %96,5 |
| Dereyolu Köyü | 2 | 430 | %77,9 | AKP | %75,2 |
| Ekizler Köyü | 2 | 447 | %91,3 | AKP | %95,3 |
| Erler Köyü | 2 | 443 | %92,3 | AKP | %82,1 |
| Geyikpınar Köyü | 3 | 534 | %83,2 | AKP | %82,4 |
| Göztepe Köyü | 1 | 306 | %84,6 | AKP | %94,1 |
| Gümüşkanat Köyü | 1 | 130 | %70,0 | AKP | %79,6 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 103 | %82,5 | AKP | %86,4 |
| Karabudak Köyü | 1 | 204 | %73,0 | AKP | %83,6 |
| Kavakbaşı-Arpalıseki Mah. | 1 | 336 | %88,4 | AKP | %67,4 |
| Kavakbaşı-Cami Mah. | 1 | 163 | %82,8 | AKP | %76,9 |
| Kavakbaşı-Gölbaşı Mah. | 1 | 251 | %81,7 | AKP | %73,2 |
| Kavakbaşı-Orta Mah. | 1 | 222 | %68,0 | AKP | %74,5 |
| Kavakbaşı-Yeni Mah. | 1 | 172 | %84,9 | AKP | %73,0 |
| Kavakbaşı-Yüksekova Mah. | 1 | 102 | %102,9 | AKP | %55,6 |
| Kavakbaşı-Çimen Mah. | 1 | 95 | %107,4 | AKP | %88,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 283 | %96,1 | AKP | %87,6 |
| Kayran Köyü | 3 | 365 | %80,3 | AKP | %70,9 |
| Kaşak Köyü | 1 | 119 | %89,9 | AKP | %84,6 |
| Kaşıklı Köyü | 1 | 30 | %126,7 | AKP | %73,0 |
| Kocainiş Köyü | 1 | 253 | %79,1 | AKP | %94,5 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 107 | %85,1 | AKP | %83,5 |
| Koyunlu Köyü | 3 | 844 | %77,6 | AKP | %54,4 |
| Kuşdili Köyü | 1 | 173 | %87,9 | AKP | %92,0 |
| Küllüce Köyü | 1 | 376 | %101,9 | AKP | %50,0 |
| Meydan Köyü | 1 | 221 | %86,0 | AKP | %70,3 |
| Oluklu Köyü | 1 | 120 | %72,5 | AKP | %90,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 579 | %77,2 | AKP | %39,8 |
| Salman Köyü | 1 | 289 | %79,9 | AKP | %79,7 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %59,3 |
| Sekiliyazı Köyü | 1 | 123 | %86,2 | AKP | %49,5 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 109 | %77,1 | AKP | %79,5 |
| Taşlı Pınar Mah. | 1 | 288 | %68,1 | HDP | %39,4 |
| Tolgalı Köyü | 1 | 162 | %72,8 | AKP | %80,2 |
| Uran Köyü | 1 | 342 | %77,8 | AKP | %96,1 |
| Uzunyar Köyü | 1 | 57 | %79,0 | AKP | %44,2 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 338 | %95,3 | AKP | %98,1 |
| Yanıkçakır Köyü | 1 | 322 | %59,9 | AKP | %45,6 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 185 | %89,7 | AKP | %78,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 592 | %83,1 | AKP | %33,6 |
| Yenibağ Mah. | 1 | 132 | %83,3 | İYİ | %39,2 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 449 | %86,0 | HDP | %64,9 |
| Yeniköy | 1 | 36 | %91,7 | AKP | %43,8 |
| Yumrumeşe Köyü | 1 | 30 | %130,0 | AKP | %94,9 |
| Yuvalıdam Köyü | 2 | 542 | %79,3 | AKP | %78,7 |
| Çatalerik Köyü | 1 | 254 | %61,8 | AKP | %84,9 |
| Çatalsöğüt Köyü | 1 | 219 | %80,8 | AKP | %80,8 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 21 | %147,6 | AKP | %58,1 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 147 | %98,0 | AKP | %99,3 |
| Çığır Köyü | 2 | 766 | %55,9 | AKP | %77,8 |
| Çitliyol Köyü | 2 | 429 | %84,4 | AKP | %92,9 |
| Çiğdemalan Köyü | 1 | 304 | %72,7 | AKP | %81,8 |
| Özenli Köyü | 1 | 149 | %94,6 | AKP | %91,2 |
| Üstyayla Köyü | 1 | 31 | %129,0 | AKP | %62,5 |
| Üçadım Köyü | 1 | 116 | %76,7 | AKP | %90,4 |
| İkizler Köyü | 3 | 636 | %82,2 | AKP | %93,6 |