%51,2
AK PARTİ birinci
14.237 geçerli oy · katılım %77,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 14.237 geçerli oy, katılım %77,3.
Kayıtlı seçmen 19.355 · Oy kullanan 14.952 (katılım %77,3) · Geçerli 14.237 · Geçersiz 715
Hizan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.291 | %51,2 |
| HDP | 5.944 | %41,8 |
| MHP | 253 | %1,8 |
| CHP | 246 | %1,7 |
| İYİ | 179 | %1,3 |
| SAADET | 144 | %1,0 |
| VATAN | 79 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 52 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hizan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 189 | %75,7 | HDP | %77,7 |
| Akdik Köyü | 1 | 81 | %118,5 | AKP | %69,5 |
| Akça Köyü | 1 | 52 | %96,2 | HDP | %45,8 |
| Akçevre Köyü | 1 | 161 | %98,8 | AKP | %100,0 |
| Akşar Köyü | 1 | 308 | %75,7 | AKP | %72,9 |
| Aladana Köyü | 2 | 276 | %71,0 | HDP | %75,0 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 248 | %87,5 | HDP | %50,3 |
| Ağılözü Köyü | 3 | 303 | %57,1 | AKP | %48,5 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 602 | %79,4 | HDP | %51,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.005 | %78,7 | AKP | %47,7 |
| Ballı Köyü | 1 | 333 | %73,0 | AKP | %86,8 |
| Ballıca Köyü | 1 | 128 | %77,3 | AKP | %72,5 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 116 | %77,6 | AKP | %88,5 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %71,6 |
| Dayılar Köyü | 1 | 239 | %71,1 | AKP | %80,4 |
| Derince Köyü | 1 | 96 | %86,5 | HDP | %73,4 |
| Doğancı Köyü | 1 | 94 | %85,1 | AKP | %50,0 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 537 | %74,9 | AKP | %83,7 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 103 | %87,4 | AKP | %46,3 |
| Elmacık Köyü | 1 | 74 | %81,1 | AKP | %46,2 |
| Erencik Köyü | 1 | 58 | %86,2 | HDP | %56,0 |
| Esenler Köyü | 1 | 179 | %88,8 | HDP | %48,1 |
| Esentepe Mah. | 2 | 556 | %79,3 | HDP | %50,6 |
| Gayda Köyü | 4 | 1.537 | %72,6 | HDP | %53,7 |
| Gökay Köyü | 1 | 187 | %65,2 | AKP | %85,6 |
| Göktepe Köyü | 1 | 190 | %72,6 | AKP | %84,5 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 209 | %83,7 | AKP | %58,4 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 101 | %80,2 | AKP | %85,0 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %96,8 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 180 | %88,3 | HDP | %58,4 |
| Horozdere Köyü | 2 | 489 | %71,0 | AKP | %59,2 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 347 | %86,5 | AKP | %88,3 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 281 | %81,1 | HDP | %71,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 115 | %86,1 | HDP | %47,8 |
| Karbastı Köyü | 3 | 510 | %71,6 | HDP | %64,6 |
| Kayalı Köyü | 1 | 31 | %80,7 | AKP | %48,0 |
| Keklik Köyü | 1 | 119 | %84,0 | AKP | %64,2 |
| Keçeli Köyü | 1 | 73 | %71,2 | AKP | %54,9 |
| Kolludere Köyü | 2 | 562 | %82,6 | HDP | %66,7 |
| Koçlu Köyü | 1 | 187 | %64,7 | HDP | %66,1 |
| Koçyiğit Köyü | 2 | 187 | %84,5 | AKP | %70,7 |
| Kültür Mah. | 3 | 828 | %75,7 | HDP | %52,0 |
| Nurs Köyü | 2 | 447 | %81,0 | AKP | %64,6 |
| Ortaca Köyü | 1 | 123 | %83,7 | AKP | %68,6 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 286 | %76,9 | HDP | %59,5 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 89 | %94,4 | HDP | %77,4 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 145 | %84,1 | HDP | %50,0 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 252 | %60,7 | AKP | %68,3 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 210 | %76,2 | HDP | %47,3 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 207 | %63,3 | AKP | %94,6 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 62 | %98,4 | HDP | %53,5 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %52,9 |
| Süttaşı Köyü | 2 | 526 | %80,0 | HDP | %82,1 |
| Taşlı Pınar Mah. | 2 | 563 | %77,1 | HDP | %50,5 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %51,2 |
| Yemişli Mah. | 1 | 132 | %87,1 | AKP | %65,2 |
| Yeni Kent Mah. | 3 | 1.043 | %72,2 | HDP | %45,7 |
| Yenicik Köyü | 1 | 178 | %70,8 | AKP | %97,6 |
| Yeşil Ova Mah. | 4 | 1.186 | %75,0 | AKP | %43,9 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 166 | %66,3 | AKP | %74,3 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 103 | %81,6 | AKP | %92,9 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 254 | %86,2 | AKP | %58,5 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 95 | %81,1 | HDP | %66,7 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 114 | %61,4 | AKP | %64,6 |
| Çayır Köyü | 1 | 86 | %97,7 | AKP | %93,9 |
| Çökekyazı Köyü | 1 | 349 | %75,9 | HDP | %50,8 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 276 | %76,1 | AKP | %76,5 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 207 | %80,2 | AKP | %60,1 |