%49,9
AK PARTİ birinci
32.765 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bitlis Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,9 ile birinci; 32.765 geçerli oy, katılım %83,1.
Kayıtlı seçmen 41.012 · Oy kullanan 34.093 (katılım %83,1) · Geçerli 32.765 · Geçersiz 1.328
Bitlis Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.355 | %49,9 |
| HDP | 11.342 | %34,6 |
| İYİ | 1.599 | %4,9 |
| CHP | 1.063 | %3,2 |
| MHP | 991 | %3,0 |
| HÜDA PAR | 729 | %2,2 |
| SAADET | 429 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 156 | %0,5 |
| VATAN | 68 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 33 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bitlis Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçalı Köyü | 1 | 28 | %100,0 | HDP | %82,1 |
| Alaniçi Köyü | 2 | 267 | %72,7 | AKP | %74,2 |
| Arıdağ Köyü | 2 | 554 | %97,3 | AKP | %95,1 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.057 | %81,3 | AKP | %46,6 |
| Ayrancılar Köyü | 1 | 54 | %96,3 | HDP | %76,9 |
| Ağaçdere Köyü | 1 | 96 | %84,4 | HDP | %39,5 |
| Ağaçköprü Köyü | 1 | 75 | %82,7 | HDP | %55,7 |
| Aşağıkaraboy Köyü | 1 | 261 | %83,9 | AKP | %68,3 |
| Bayramalan Köyü | 1 | 55 | %100,0 | HDP | %67,3 |
| Başhan Köyü | 1 | 224 | %92,4 | HDP | %59,1 |
| Beş Minare Mah. | 16 | 5.497 | %79,3 | AKP | %44,2 |
| Bölükyazı Köyü | 2 | 474 | %81,0 | HDP | %61,8 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %82,9 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 60 | %86,7 | AKP | %68,0 |
| Dereağzı Köyü | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %79,2 |
| Değirmenaltı Köyü | 2 | 544 | %92,5 | HDP | %87,8 |
| Doğruyol Köyü | 2 | 221 | %83,7 | AKP | %62,2 |
| Dörtağaç Köyü | 1 | 245 | %84,9 | HDP | %65,2 |
| Ekinli Köyü | 1 | 81 | %103,7 | AKP | %76,6 |
| Gazi Bey Mah. | 5 | 1.323 | %85,3 | AKP | %51,1 |
| Geçitbaşı Köyü | 1 | 112 | %83,0 | HDP | %52,3 |
| Hersan Mah. | 7 | 2.241 | %82,0 | AKP | %44,7 |
| Hüsrev Paşa Mah. | 22 | 7.182 | %81,8 | AKP | %44,6 |
| Karbastı Köyü | 1 | 135 | %103,7 | AKP | %98,5 |
| Karınca Köyü | 1 | 255 | %82,8 | AKP | %61,6 |
| Kavakdibi Köyü | 1 | 188 | %86,7 | AKP | %94,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %101,4 | AKP | %76,4 |
| Keklikdüzü Köyü | 1 | 139 | %85,6 | AKP | %76,8 |
| Kokarsu Köyü | 1 | 117 | %81,2 | HDP | %75,8 |
| Konuksayar Köyü | 1 | 220 | %81,8 | AKP | %78,9 |
| Koruk Köyü | 1 | 116 | %81,0 | HDP | %83,7 |
| Kömüryakan Köyü | 1 | 202 | %80,2 | AKP | %40,6 |
| Küllüce Köyü | 1 | 145 | %92,4 | HDP | %56,2 |
| Kireçtaşı Köyü | 2 | 745 | %93,8 | AKP | %71,6 |
| Muştakbaba Mah. | 3 | 876 | %80,7 | AKP | %57,3 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 369 | %86,5 | HDP | %50,2 |
| Ortakapı Köyü | 1 | 48 | %87,5 | HDP | %61,5 |
| Saray Mah. | 3 | 845 | %86,6 | AKP | %48,1 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 105 | %78,1 | AKP | %68,8 |
| Sekiz Ağustos Mah. | 8 | 2.939 | %80,9 | AKP | %57,2 |
| Tabanözü Köyü | 1 | 156 | %72,4 | AKP | %61,5 |
| Tanrıyar Köyü | 1 | 131 | %100,8 | HDP | %38,4 |
| Tatlıkaynak Köyü | 1 | 208 | %91,4 | AKP | %67,2 |
| Taş Mah. | 9 | 2.625 | %82,5 | AKP | %49,4 |
| Tınar Köyü | 1 | 60 | %103,3 | AKP | %95,2 |
| Yanlızçamlar Köyü | 1 | 183 | %90,2 | HDP | %84,6 |
| Yayalar Köyü | 1 | 39 | %159,0 | HDP | %62,7 |
| Yaygın Köyü | 1 | 126 | %84,9 | AKP | %48,0 |
| Yeşilsırt Köyü | 1 | 138 | %82,6 | AKP | %50,5 |
| Yolalan-Boztepe Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %47,7 |
| Yolalan-Düz Mah. | 1 | 240 | %92,1 | HDP | %64,3 |
| Yolalan-Kale Mah. | 1 | 175 | %88,6 | HDP | %57,8 |
| Yolalan-Konaç Mah. | 1 | 101 | %83,2 | HDP | %60,3 |
| Yolalan-Merkez Mah. | 1 | 163 | %94,5 | AKP | %65,3 |
| Yolalan-Pınarbaşı Mah. | 1 | 98 | %96,9 | HDP | %69,8 |
| Yolalan-Yeni Mah. | 1 | 158 | %80,4 | AKP | %56,4 |
| Yolalan-Çınarbaşı Mah. | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %71,9 |
| Yolalan-Üç Kardeş Mah. | 1 | 350 | %83,1 | HDP | %61,9 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %90,0 |
| Yolcular Köyü | 3 | 345 | %97,7 | AKP | %74,5 |
| Yolyazı Köyü | 1 | 185 | %86,5 | İYİ | %63,4 |
| Yukarıbalcılar Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %43,8 |
| Yukarıkaraboy Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %94,8 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 318 | %87,4 | AKP | %52,1 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 35 | %91,4 | AKP | %83,3 |
| Yücebaş Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %80,0 |
| Yükseliş Mah. | 6 | 1.625 | %80,8 | AKP | %49,7 |
| Zeydan Mah. | 3 | 1.053 | %79,2 | AKP | %55,1 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 37 | %124,3 | AKP | %45,7 |
| Çayırbaşı Köyü | 1 | 18 | %133,3 | HDP | %70,8 |
| Çeltikli Köyü | 1 | 320 | %77,2 | AKP | %73,0 |
| Ünaldı Köyü | 1 | 72 | %76,4 | AKP | %56,4 |
| İnönü Mah. | 4 | 1.240 | %78,5 | AKP | %52,3 |
| İçgeçit Köyü | 2 | 201 | %64,7 | AKP | %47,9 |
| İçmeli Köyü | 1 | 143 | %100,7 | AKP | %79,9 |
| Şemsi Bitlis Mah. | 2 | 672 | %80,8 | AKP | %49,3 |