%56,3
HDP birinci
13.821 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karlıova ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %56,3 ile birinci; 13.821 geçerli oy, katılım %78,3.
Kayıtlı seçmen 18.844 · Oy kullanan 14.745 (katılım %78,3) · Geçerli 13.821 · Geçersiz 924
Karlıova Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 7.778 | %56,3 |
| AKP | 3.671 | %26,6 |
| HÜDA PAR | 1.396 | %10,1 |
| MHP | 304 | %2,2 |
| İYİ | 196 | %1,4 |
| CHP | 188 | %1,4 |
| SAADET | 158 | %1,1 |
| VATAN | 71 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 45 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karlıova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Bahçeköy | 2 | 490 | %76,3 | HDP | %43,2 |
| Bağlıisa Köyü | 2 | 624 | %67,8 | HDP | %82,4 |
| Boncukgöze Köyü | 1 | 200 | %81,0 | HDP | %64,1 |
| Cilligöl Köyü | 2 | 449 | %85,8 | HDP | %86,6 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 242 | %78,1 | AKP | %41,5 |
| Geçitli Köyü | 1 | 196 | %88,3 | AKP | %48,5 |
| Göynük Köyü | 1 | 316 | %73,7 | HDP | %76,7 |
| Hacılar Köyü | 2 | 708 | %85,5 | HDP | %53,0 |
| Halifan Köyü | 1 | 357 | %91,3 | AKP | %70,4 |
| Hasanova Köyü | 1 | 269 | %89,2 | HDP | %87,0 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 232 | %90,1 | HDP | %41,6 |
| Kale Mah. | 2 | 595 | %76,5 | HDP | %56,9 |
| Kalencik Köyü | 1 | 205 | %67,3 | HDP | %80,0 |
| Kanıreş Mah. | 3 | 1.064 | %72,7 | HDP | %48,4 |
| Kantarkaya Köyü | 2 | 467 | %90,6 | HDP | %57,0 |
| Kanitaht Mah. | 2 | 645 | %74,6 | AKP | %44,4 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 245 | %82,9 | HDP | %68,5 |
| Kargapazarı Köyü | 3 | 989 | %86,3 | HDP | %91,9 |
| Kaynak Köyü | 1 | 148 | %91,2 | HDP | %41,4 |
| Kaynarpınar Köyü | 1 | 138 | %96,4 | HDP | %73,9 |
| Kıraçtepe Köyü | 1 | 99 | %66,7 | HDP | %82,8 |
| Kızılağaç Köyü | 1 | 171 | %96,5 | HDP | %65,1 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 253 | %85,8 | HDP | %46,8 |
| Kümbet Köyü | 1 | 333 | %84,1 | AKP | %44,1 |
| Kürük Köyü | 1 | 239 | %87,0 | HDP | %58,0 |
| Mollaşakir Köyü | 1 | 303 | %75,3 | HDP | %56,7 |
| Ortaköy | 1 | 135 | %69,6 | AKP | %52,7 |
| Sakaören Köyü | 1 | 227 | %78,0 | HDP | %70,6 |
| Serpmekaya Köyü | 2 | 423 | %88,2 | HDP | %77,6 |
| Seyran Tepe Mah. | 3 | 828 | %66,3 | HDP | %51,6 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 265 | %80,4 | HDP | %68,4 |
| Suçatı Köyü | 1 | 239 | %81,2 | AKP | %61,2 |
| Taşlıçay Köyü | 2 | 756 | %75,1 | HÜDA PAR | %68,3 |
| Toklular Köyü | 2 | 675 | %77,6 | HDP | %74,9 |
| Turgut Özal Mah. | 6 | 1.941 | %70,2 | HDP | %50,0 |
| Viranşehir Köyü | 1 | 271 | %92,3 | AKP | %71,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 3 | 804 | %63,4 | HDP | %48,0 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 101 | %85,2 | HDP | %81,2 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | 2 | 454 | %78,2 | HDP | %44,3 |
| Yiğitler Köyü | 3 | 1.071 | %75,7 | HDP | %55,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 339 | %91,7 | HDP | %93,6 |
| Çukurtepe Köyü | 1 | 338 | %85,8 | HDP | %82,2 |