%62,0
AK PARTİ birinci
18.177 geçerli oy · katılım %81,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Genç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %62,0 ile birinci; 18.177 geçerli oy, katılım %81,2.
Kayıtlı seçmen 23.314 · Oy kullanan 18.931 (katılım %81,2) · Geçerli 18.177 · Geçersiz 754
Genç Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.265 | %62,0 |
| HDP | 2.539 | %14,0 |
| MHP | 1.794 | %9,9 |
| İYİ | 1.277 | %7,0 |
| HÜDA PAR | 831 | %4,6 |
| SAADET | 160 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 131 | %0,7 |
| CHP | 119 | %0,7 |
| VATAN | 48 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Genç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaaddin Köyü | 1 | 306 | %75,2 | AKP | %61,9 |
| Ardıçdibi Köyü | 1 | 133 | %91,0 | AKP | %62,1 |
| Balgöze Köyü | 1 | 267 | %79,4 | AKP | %65,5 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 303 | %86,8 | AKP | %81,6 |
| Binekli Köyü | 1 | 234 | %78,6 | AKP | %80,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.279 | %81,6 | AKP | %57,3 |
| Dedebağı Köyü | 1 | 23 | %82,6 | AKP | %33,3 |
| Dereköy | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %59,5 |
| Doğanca Köyü | 1 | 268 | %85,8 | AKP | %49,8 |
| Doğanevler Köyü | 1 | 132 | %77,3 | AKP | %53,1 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 36 | %75,0 | HDP | %65,4 |
| Dilektaşı Köyü | 1 | 337 | %93,2 | AKP | %61,2 |
| Direkli Köyü | 1 | 272 | %89,0 | AKP | %87,0 |
| Elmagünü Köyü | 1 | 149 | %86,6 | AKP | %89,1 |
| Geyikdere Köyü | 1 | 186 | %80,7 | AKP | %79,6 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 117 | %131,6 | AKP | %52,3 |
| Gözertepe Köyü | 1 | 294 | %84,0 | AKP | %52,4 |
| Gözütok Köyü | 1 | 159 | %84,9 | AKP | %76,3 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 295 | %97,3 | AKP | %68,6 |
| Keklikdere Köyü | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %67,2 |
| Kepçeli Köyü | 1 | 340 | %88,5 | AKP | %80,9 |
| Koçsırtı Köyü | 1 | 254 | %81,9 | AKP | %61,2 |
| Kültür Mah. | 16 | 5.505 | %79,3 | AKP | %57,0 |
| Meşedalı Köyü | 1 | 233 | %94,4 | AKP | %85,8 |
| Pınaraltı Köyü | 1 | 53 | %107,6 | AKP | %94,7 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 181 | %79,0 | AKP | %45,2 |
| Sarısaman Köyü | 1 | 116 | %85,3 | AKP | %83,3 |
| Sarmakaya Köyü | 1 | 99 | %101,0 | AKP | %63,6 |
| Sağgöze Köyü | 1 | 119 | %68,1 | AKP | %51,3 |
| Servi Köyü | 4 | 1.416 | %70,4 | MHP | %59,7 |
| Sürekli Köyü | 1 | 130 | %70,8 | AKP | %77,0 |
| Tarlabaşı Köyü | 1 | 238 | %77,3 | AKP | %62,1 |
| Yatansöğüt Köyü | 2 | 480 | %100,6 | AKP | %76,4 |
| Yayla Köyü | 3 | 828 | %74,6 | AKP | %47,0 |
| Yazkonağı Köyü | 1 | 147 | %59,2 | AKP | %61,0 |
| Yağızca Köyü | 1 | 246 | %82,9 | AKP | %66,8 |
| Yenisu Köyü | 1 | 172 | %95,9 | AKP | %92,7 |
| Yeniyazı Köyü | 1 | 320 | %67,8 | AKP | %53,6 |
| Yenişehir Mah. | 16 | 4.863 | %80,0 | AKP | %66,4 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 67 | %76,1 | AKP | %88,2 |
| Yolaçtı Köyü | 1 | 36 | %77,8 | AKP | %82,1 |
| Yoldaşan Mah. | 1 | 117 | %87,2 | AKP | %57,0 |
| Yiğitbaşı Köyü | 1 | 242 | %81,0 | AKP | %67,4 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 239 | %83,3 | AKP | %78,0 |
| Çaytepe Köyü | 2 | 560 | %83,9 | AKP | %68,5 |
| Çevirme Köyü | 1 | 163 | %82,2 | AKP | %78,1 |
| Şehittepe Köyü | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %88,2 |