%39,4
AK PARTİ birinci
43.830 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bilecik Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,4 ile birinci; 43.830 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 49.843 · Oy kullanan 44.648 (katılım %89,6) · Geçerli 43.830 · Geçersiz 818
Bilecik Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.262 | %39,4 |
| CHP | 12.803 | %29,2 |
| İYİ | 6.817 | %15,6 |
| MHP | 4.517 | %10,3 |
| HDP | 1.235 | %2,8 |
| SAADET | 434 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 366 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 137 | %0,3 |
| VATAN | 120 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bilecik Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abadiye Köyü | 1 | 152 | %92,8 | AKP | %69,1 |
| Abbaslık Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %58,7 |
| Ahmetpınar Köyü | 1 | 47 | %106,4 | CHP | %40,8 |
| Alpağut Köyü | 1 | 234 | %89,7 | AKP | %53,6 |
| Ayvacık Köyü | 1 | 55 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Aşağıköy | 2 | 714 | %88,8 | AKP | %51,7 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %69,5 |
| Bahçelievler Mah. | 19 | 6.662 | %87,9 | AKP | %42,2 |
| Bayırköy-Fatih Mah. | 2 | 729 | %85,1 | AKP | %46,6 |
| Bayırköy-Gazi Mah. | 3 | 832 | %85,3 | CHP | %41,1 |
| Bayırköy-Sarmaşık Mah. | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %59,8 |
| Başköy | 1 | 165 | %94,6 | CHP | %50,3 |
| Bekdemir Köyü | 1 | 69 | %98,6 | CHP | %40,9 |
| Beyce Köyü | 1 | 218 | %92,7 | AKP | %46,7 |
| Beşiktaş Mah. | 10 | 3.193 | %91,1 | AKP | %34,8 |
| Cumalı Köyü | 1 | 131 | %90,8 | AKP | %78,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.123 | %88,3 | AKP | %34,8 |
| Deresakarı Köyü | 1 | 257 | %95,7 | AKP | %52,2 |
| Dereşemsettin Köyü | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %34,4 |
| Elmabahçe Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %64,8 |
| Erkoca Köyü | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %66,1 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 22 | 7.472 | %90,4 | AKP | %35,3 |
| Gazipaşa Mah. | 8 | 2.716 | %86,0 | CHP | %35,6 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %63,4 |
| Gülümbe Köyü | 2 | 511 | %92,4 | AKP | %52,5 |
| Hasandere Köyü | 1 | 39 | %84,6 | CHP | %63,6 |
| Hürriyet Mah. | 14 | 4.569 | %85,9 | AKP | %41,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %85,7 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 86 | %101,2 | AKP | %64,2 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 120 | %86,7 | AKP | %52,0 |
| Kendirli Köyü | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %72,5 |
| Kepirler Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %64,2 |
| Kınık Köyü | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %65,9 |
| Kızıldamlar Köyü | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %33,7 |
| Koyunköy | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %44,3 |
| Kurtköy | 1 | 311 | %90,7 | CHP | %43,8 |
| Kuyubaşı Köyü | 1 | 12 | %133,3 | CHP | %43,8 |
| Künceğiz Köyü | 1 | 73 | %93,2 | CHP | %59,7 |
| Küplü Köyü | 2 | 421 | %93,8 | AKP | %41,1 |
| Necmiyeköy | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %75,0 |
| Okluca Köyü | 1 | 58 | %91,4 | AKP | %62,3 |
| Orhangazi Mah. | 1 | 260 | %88,5 | AKP | %36,8 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.748 | %90,4 | CHP | %36,7 |
| Pelitözü Köyü | 2 | 733 | %91,4 | AKP | %52,8 |
| Selbükü Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %57,8 |
| Selöz Köyü | 1 | 99 | %90,9 | AKP | %34,8 |
| Sütlük Köyü | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %41,5 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 184 | %90,8 | AKP | %37,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %55,8 |
| Vezirhan-Ertuğrulgazi Mah. | 1 | 25 | %116,0 | AKP | %44,8 |
| Vezirhan-Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 3 | 899 | %94,4 | AKP | %48,4 |
| Vezirhan-Mahan Mah. | 1 | 282 | %93,6 | AKP | %46,7 |
| Vezirhan-Yeni Mah. | 3 | 822 | %90,2 | AKP | %44,5 |
| Vezirhan-İstasyon Mah. | 1 | 276 | %88,0 | CHP | %38,4 |
| Yeniköy | 2 | 472 | %95,3 | AKP | %55,2 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %73,5 |
| Çavuşköy | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %43,2 |
| Çukurören Köyü | 1 | 180 | %93,3 | AKP | %47,2 |
| Ören Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %55,2 |
| İkizce Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %62,8 |
| İlyasbey Köyü | 1 | 89 | %91,0 | CHP | %76,3 |
| İlyasça Köyü | 1 | 220 | %83,2 | AKP | %56,7 |
| İsmetpaşa Mah. | 16 | 5.544 | %90,7 | AKP | %37,0 |
| İstasyon Mah. | 3 | 833 | %93,4 | CHP | %36,9 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.312 | %87,0 | CHP | %40,4 |
| Şükraniye Köyü | 1 | 100 | %96,0 | AKP | %78,5 |