%63,4
AK PARTİ birinci
5.369 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Demirözü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,4 ile birinci; 5369 geçerli oy, katılım %89,9.
Kayıtlı seçmen 6.039 · Oy kullanan 5.431 (katılım %89,9) · Geçerli 5.369 · Geçersiz 62
Demirözü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.401 | %63,4 |
| MHP | 1.167 | %21,7 |
| CHP | 312 | %5,8 |
| SAADET | 237 | %4,4 |
| İYİ | 128 | %2,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 77 | %1,4 |
| HDP | 33 | %0,6 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Demirözü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %66,7 |
| Bayrampaşa Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %61,3 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 380 | %93,4 | AKP | %52,6 |
| Damlıca Köyü | 1 | 86 | %90,7 | CHP | %68,5 |
| Devetaşı Köyü | 1 | 125 | %94,4 | AKP | %70,1 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 140 | %93,6 | CHP | %87,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %81,9 |
| Esentepe Mah. | 3 | 782 | %79,2 | AKP | %56,3 |
| Eymür Köyü | 1 | 111 | %99,1 | AKP | %92,7 |
| Gökçedere-Karşıyaka Mah. | 2 | 387 | %92,5 | AKP | %61,5 |
| Gökçedere-Pınarbaşı Mah. | 2 | 696 | %91,8 | AKP | %72,9 |
| Gökçedere-Yeşilyurt Mah. | 2 | 483 | %90,9 | AKP | %60,9 |
| Güneşli Mah. | 1 | 156 | %79,5 | AKP | %67,7 |
| Güvercindere Köyü | 1 | 18 | %77,8 | MHP | %50,0 |
| Güçlü Köyü | 1 | 37 | %83,8 | AKP | %71,0 |
| Işıkova Köyü | 1 | 49 | %87,8 | AKP | %76,7 |
| Kalecik Köyü | 1 | 320 | %92,8 | AKP | %58,7 |
| Karayaşmak Köyü | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %51,3 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %92,6 |
| Otlukbeli Köyü | 1 | 22 | %86,4 | CHP | %52,6 |
| Petekli Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %77,4 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 68 | %86,8 | MHP | %44,1 |
| Serenli Köyü | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %75,0 |
| Yakupabdal Köyü | 1 | 203 | %96,1 | AKP | %77,3 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 169 | %92,9 | AKP | %80,0 |
| Yelpınar Köyü | 1 | 65 | %90,8 | AKP | %63,2 |
| Yukarıpınarlı Köyü | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %63,2 |
| Çakıröz Köyü | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %72,8 |
| Çatalçeşme Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %64,6 |
| Çağıllı Köyü | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %61,5 |
| Çiftetaş Mah. | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %79,8 |
| Çimentepe Köyü | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %83,7 |
| Şirin Mah. | 2 | 628 | %84,2 | AKP | %58,5 |