Batman Merkez · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBatman Merkez ilçesi
%66,9
HDP birinci
215.135 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Batman Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %66,9 ile birinci; 215.135 geçerli oy, katılım %86,1.
Batman Merkez
Kayıtlı seçmen 257.451 · Oy kullanan 221.637 (katılım %86,1) · Geçerli 215.135 · Geçersiz 6.502
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 11 | 3.967 | %85,7 | HDP | %67,5 |
| Akoba Köyü | 2 | 434 | %93,3 | HDP | %94,0 |
| Akyürek Mah. | 4 | 1.446 | %81,3 | HDP | %54,8 |
| Akça Köyü | 1 | 325 | %89,5 | HDP | %57,6 |
| Aydınlıkevler Mah. | 13 | 4.856 | %81,5 | HDP | %54,0 |
| Bahçelievler Mah. | 28 | 10.123 | %85,1 | HDP | %57,0 |
| Balpınar-Seyrantepe Mah. | 3 | 826 | %88,6 | HDP | %52,5 |
| Balpınar-Yenimahalle Mah. | 3 | 838 | %88,0 | HDP | %56,6 |
| Bayındır Mah. | 14 | 5.185 | %85,8 | HDP | %76,6 |
| Bayraklı Köyü | 1 | 376 | %91,5 | HDP | %86,8 |
| Bağlar Mah. | 12 | 4.512 | %88,6 | HDP | %79,7 |
| Belde Mah. | 44 | 16.036 | %87,3 | HDP | %58,4 |
| Beşevler Mah. | 12 | 4.342 | %88,0 | HDP | %74,8 |
| Bıçakçı Köyü | 2 | 455 | %89,2 | HDP | %90,9 |
| Binatlı Köyü | 4 | 1.444 | %91,5 | HDP | %71,3 |
| Cudi Mah. | 32 | 11.606 | %88,9 | HDP | %86,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.099 | %86,7 | HDP | %70,6 |
| Demirbilek Köyü | 1 | 49 | %102,0 | SAADET | %57,1 |
| Demirlipınar Köyü | 2 | 472 | %93,9 | HDP | %87,4 |
| Doluca Köyü | 1 | 263 | %94,7 | HDP | %91,3 |
| Diktepe Köyü | 2 | 442 | %92,1 | HDP | %53,0 |
| Erköklü Köyü | 2 | 651 | %87,7 | HDP | %66,6 |
| Fatih Mah. | 24 | 8.788 | %87,4 | HDP | %65,9 |
| Gap Mah. | 19 | 7.068 | %83,9 | HDP | %62,5 |
| Gültepe Mah. | 41 | 15.409 | %84,7 | HDP | %53,1 |
| Güneykent Mah. | 8 | 2.847 | %85,0 | HDP | %74,5 |
| Güneşli Köyü | 1 | 230 | %92,6 | HDP | %95,8 |
| Güvercin Köyü | 1 | 147 | %91,8 | VATAN | %85,6 |
| Huzur Mah. | 12 | 4.489 | %86,5 | HDP | %73,8 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.209 | %87,4 | HDP | %52,1 |
| Hilal Mah. | 15 | 5.200 | %86,4 | HDP | %85,1 |
| Karayün Köyü | 2 | 608 | %83,7 | HDP | %71,5 |
| Karşıyaka Mah. | 14 | 4.971 | %86,1 | HDP | %57,4 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 256 | %83,2 | HDP | %51,0 |
| Kesmeköprü Köyü | 1 | 394 | %74,9 | HDP | %70,7 |
| Kılıç Köyü | 1 | 316 | %89,2 | HDP | %61,1 |
| Kısmet Mah. | 8 | 2.689 | %81,7 | HDP | %60,8 |
| Kocalar Köyü | 2 | 606 | %90,9 | HDP | %86,9 |
| Korik Mah. | 15 | 5.420 | %86,5 | HDP | %86,4 |
| Kuyubaşı Köyü | 2 | 431 | %76,1 | HDP | %40,1 |
| Kösetarla Köyü | 2 | 431 | %92,3 | HDP | %75,3 |
| Kültür Mah. | 47 | 16.527 | %84,3 | HDP | %59,9 |
| Meydan Mah. | 4 | 1.285 | %80,5 | HDP | %58,6 |
| Oymataş Köyü | 3 | 949 | %85,8 | HDP | %66,8 |
| Pazaryeri Mah. | 17 | 6.444 | %87,1 | HDP | %77,9 |
| Petrol Mah. | 19 | 6.878 | %88,8 | HDP | %84,3 |
| Petrolkent Mah. | 28 | 10.236 | %88,1 | HDP | %82,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 11 | 3.949 | %84,2 | HDP | %54,8 |
| Raman Mah. | 6 | 2.067 | %83,6 | HDP | %59,2 |
| Recepler Köyü | 1 | 366 | %93,4 | HDP | %56,0 |
| Sağlık Mah. | 16 | 5.785 | %86,1 | HDP | %69,7 |
| Segirkan Köyü | 3 | 938 | %83,3 | HDP | %61,4 |
| Seyitler Mah. | 22 | 7.943 | %85,5 | HDP | %69,2 |
| Suçeken Köyü | 1 | 288 | %92,4 | HDP | %96,6 |
| Site Mah. | 3 | 980 | %86,5 | HDP | %42,9 |
| Tilmerc Mah. | 20 | 7.376 | %84,2 | HDP | %53,7 |
| Urganlı Köyü | 1 | 191 | %85,3 | HDP | %53,9 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 31 | %100,0 | HDP | %80,7 |
| Yaylıca Köyü | 3 | 805 | %93,7 | HDP | %72,5 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 177 | %105,1 | HDP | %90,7 |
| Yediyol Köyü | 1 | 23 | %121,7 | AKP | %65,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.517 | %84,2 | HDP | %60,9 |
| Yeniköy | 2 | 523 | %79,5 | AKP | %54,5 |
| Yenişehir Mah. | 15 | 4.983 | %84,2 | HDP | %58,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 7 | 2.587 | %88,4 | HDP | %83,7 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 111 | %91,0 | HDP | %88,8 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 108 | %94,4 | HDP | %80,4 |
| Yolveren Köyü | 1 | 21 | %42,9 | HDP | %55,6 |
| Ziyagökalp Mah. | 6 | 2.252 | %81,5 | HDP | %55,7 |
| Çamlıca Mah. | 20 | 7.165 | %86,2 | HDP | %58,6 |
| Çamlıtepe Mah. | 33 | 11.948 | %85,7 | HDP | %66,2 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 433 | %95,8 | HDP | %95,4 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.255 | %83,4 | HDP | %64,1 |
| Çay Mah. | 8 | 2.657 | %90,3 | HDP | %60,2 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 186 | %97,9 | HDP | %69,6 |
| Çevrimova Köyü | 2 | 724 | %87,7 | HDP | %71,4 |
| İkiztepe Köyü | 2 | 611 | %79,1 | HDP | %46,0 |
| İluh Mah. | 7 | 2.493 | %84,7 | HDP | %80,7 |
| Şafak Mah. | 15 | 5.693 | %87,0 | HDP | %67,4 |
| Şirinevler Mah. | 8 | 2.690 | %84,5 | HDP | %70,6 |