%58,5
AK PARTİ birinci
14.955 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulus ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %58,5 ile birinci; 14.955 geçerli oy, katılım %88,8.
Kayıtlı seçmen 17.763 · Oy kullanan 15.780 (katılım %88,8) · Geçerli 14.955 · Geçersiz 825
Ulus Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.745 | %58,5 |
| CHP | 2.899 | %19,4 |
| MHP | 1.780 | %11,9 |
| İYİ | 736 | %4,9 |
| SAADET | 284 | %1,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 186 | %1,2 |
| VATAN | 125 | %0,8 |
| HDP | 99 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 64 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahman Köyü | 1 | 140 | %90,0 | AKP | %78,5 |
| Abdipaşa-Derecik Mah. | 2 | 517 | %89,4 | AKP | %54,8 |
| Abdipaşa-Kadıoğlu Mah. | 1 | 113 | %91,2 | AKP | %48,9 |
| Abdipaşa-Ulupınar Mah. | 1 | 200 | %87,0 | AKP | %43,7 |
| Abdipaşa-Yeşilpazar Mah. | 4 | 1.228 | %88,9 | AKP | %49,8 |
| Aktaş Köyü | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %58,1 |
| Akörensöküler Köyü | 2 | 281 | %87,2 | AKP | %69,2 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 102 | %75,5 | AKP | %60,3 |
| Alpı Köyü | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %73,8 |
| Arpacık Köyü | 1 | 151 | %90,1 | AKP | %54,8 |
| Ağaköy | 1 | 339 | %89,7 | AKP | %62,1 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 189 | %85,2 | AKP | %63,4 |
| Aşağıemirce Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %45,0 |
| Aşağıköy | 1 | 256 | %81,3 | AKP | %63,7 |
| Aşağıçamlı Köyü | 1 | 120 | %84,2 | AKP | %67,1 |
| Aşağıçerçi Köyü | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %50,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 54 | %85,2 | AKP | %63,6 |
| Balıcak Köyü | 1 | 185 | %89,7 | AKP | %57,6 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %64,0 |
| Buğurlar Köyü | 1 | 196 | %88,8 | AKP | %54,4 |
| Ceyüpler Köyü | 1 | 150 | %91,3 | AKP | %68,5 |
| Dereli Köyü | 1 | 164 | %85,4 | AKP | %77,4 |
| Dodurga Köyü | 1 | 183 | %87,4 | AKP | %52,6 |
| Dorucaşahinci Köyü | 1 | 109 | %87,2 | AKP | %72,4 |
| Doğanköy | 1 | 161 | %87,0 | AKP | %61,8 |
| Döngeller Köyü | 1 | 156 | %89,7 | AKP | %76,7 |
| Dörekler Köyü | 1 | 123 | %92,7 | AKP | %61,5 |
| Düzköy | 1 | 105 | %86,7 | AKP | %79,6 |
| Dibektaş Köyü | 1 | 175 | %97,7 | AKP | %74,7 |
| Eldeş Köyü | 2 | 347 | %87,6 | AKP | %49,3 |
| Elmacık Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %60,0 |
| Eseler Köyü | 1 | 181 | %90,6 | AKP | %59,8 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %72,6 |
| Güneyören Köyü | 2 | 231 | %79,7 | AKP | %47,4 |
| Hasanören Köyü | 1 | 101 | %89,1 | AKP | %69,1 |
| Hocaköy | 1 | 240 | %88,3 | AKP | %46,2 |
| Hisarköy | 2 | 351 | %89,7 | AKP | %67,7 |
| Isırganlı Köyü | 1 | 62 | %82,3 | AKP | %85,7 |
| Kadıköy | 1 | 188 | %88,8 | AKP | %69,6 |
| Kaldırım Mah. | 4 | 1.183 | %84,7 | CHP | %46,0 |
| Kalecik Köyü | 1 | 101 | %89,1 | AKP | %64,4 |
| Karadiken Köyü | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %59,5 |
| Karahasan Köyü | 1 | 143 | %93,0 | AKP | %51,6 |
| Karakışla Köyü | 1 | 86 | %90,7 | AKP | %71,4 |
| Kasımlar Mah. | 1 | 219 | %91,8 | CHP | %45,0 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 116 | %85,3 | AKP | %49,4 |
| Keçideresi Köyü | 1 | 155 | %94,8 | AKP | %40,9 |
| Kıyıklar Köyü | 1 | 130 | %86,9 | AKP | %69,0 |
| Kızıllar Köyü | 1 | 270 | %92,2 | AKP | %66,0 |
| Konak Köyü | 1 | 195 | %89,7 | AKP | %54,9 |
| Konuklu Köyü | 1 | 191 | %90,6 | AKP | %74,0 |
| Kozanlı Köyü | 1 | 83 | %77,1 | AKP | %61,7 |
| Kumluca-Kavaklıkaldırım Mah. | 1 | 133 | %79,7 | AKP | %45,2 |
| Kumluca-Merkez Mah. | 3 | 1.020 | %87,9 | AKP | %46,7 |
| Kumluca-Yeni Mah. | 2 | 518 | %88,8 | AKP | %60,5 |
| Köklü Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %73,3 |
| Küllü Köyü | 1 | 239 | %89,5 | AKP | %67,3 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %81,0 |
| Kirsinler Köyü | 1 | 345 | %93,6 | AKP | %72,7 |
| Mezgeller Mah. | 2 | 620 | %89,4 | CHP | %44,0 |
| Samat Mah. | 2 | 384 | %85,9 | AKP | %52,9 |
| Sarıfasıl Köyü | 1 | 155 | %85,8 | AKP | %74,0 |
| Sarnıç Köyü | 1 | 210 | %89,5 | AKP | %53,7 |
| Saz Mah. | 1 | 138 | %94,9 | AKP | %41,6 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 137 | %95,6 | AKP | %89,8 |
| Uluköy | 1 | 313 | %91,1 | AKP | %80,4 |
| Yenikışla Köyü | 1 | 140 | %96,4 | AKP | %56,9 |
| Yeniköy | 1 | 108 | %75,9 | AKP | %76,0 |
| Yılanlar Köyü | 1 | 233 | %94,9 | AKP | %60,4 |
| Yukarıdere Köyü | 1 | 140 | %86,4 | AKP | %70,5 |
| Zafer Köyü | 2 | 483 | %93,2 | AKP | %78,6 |
| Çavuşköy | 2 | 154 | %93,5 | AKP | %52,6 |
| Çerde Köyü | 1 | 148 | %87,8 | AKP | %66,1 |
| Çubukbeli Köyü | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %79,4 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 300 | %90,3 | AKP | %62,1 |
| Öncüler Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %62,1 |
| Üçsaray Köyü | 2 | 174 | %86,8 | AKP | %74,8 |
| İbrahimderesi Köyü | 1 | 191 | %83,8 | AKP | %60,8 |
| İnceçam Köyü | 1 | 234 | %88,9 | AKP | %61,0 |
| İğneciler Köyü | 1 | 162 | %89,5 | AKP | %77,9 |
| Şirinler Köyü | 1 | 126 | %84,9 | AKP | %65,2 |