%51,6
AK PARTİ birinci
12.697 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Savaştepe ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 12.697 geçerli oy, katılım %92,3.
Kayıtlı seçmen 14.272 · Oy kullanan 13.166 (katılım %92,3) · Geçerli 12.697 · Geçersiz 469
Savaştepe Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.553 | %51,6 |
| CHP | 2.553 | %20,1 |
| İYİ | 2.193 | %17,3 |
| MHP | 928 | %7,3 |
| HDP | 148 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 107 | %0,8 |
| SAADET | 97 | %0,8 |
| VATAN | 52 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 28 | %0,2 |
| Engin Günaydin (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Savaştepe mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %73,9 |
| Aşağıdanişment Mah. | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %45,8 |
| Beyköy Mah. | 1 | 58 | %105,2 | AKP | %59,7 |
| Bozalan Mah. | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %78,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.258 | %89,7 | AKP | %43,9 |
| Deveören Mah. | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %50,0 |
| Dikmeler Mah. | 1 | 146 | %83,6 | AKP | %79,0 |
| Esenköy Mah. | 1 | 91 | %102,2 | AKP | %73,6 |
| Eğerci Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %56,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.163 | %91,1 | AKP | %45,3 |
| Güvem Mah. | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %80,0 |
| Güvemküçüktarla Mah. | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %62,3 |
| Hıdırbalı Mah. | 1 | 16 | %87,5 | MHP | %36,4 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 536 | %90,9 | AKP | %45,2 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %72,9 |
| Karacalar Mah. | 2 | 509 | %93,9 | CHP | %41,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 145 | %95,9 | AKP | %73,0 |
| Karaçam Mah. | 1 | 249 | %94,8 | AKP | %66,5 |
| Kocabıyıklar Mah. | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %60,6 |
| Kocaören Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %60,0 |
| Kongurca Mah. | 1 | 51 | %86,3 | CHP | %54,6 |
| Koğukyurt Mah. | 1 | 71 | %104,2 | AKP | %67,1 |
| Kurudere Mah. | 1 | 157 | %94,3 | AKP | %70,6 |
| Madenmezarı Mah. | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %81,2 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 103 | %93,2 | CHP | %52,1 |
| Minnetler Mah. | 1 | 196 | %96,9 | AKP | %76,1 |
| Pelitcik Mah. | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %68,4 |
| Sarıbeyler Mah. | 9 | 1.680 | %93,8 | AKP | %49,6 |
| Sarısüleymanlar Mah. | 1 | 183 | %91,3 | AKP | %64,5 |
| Sıtmapınar Mah. | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %72,2 |
| Soğucak Mah. | 1 | 197 | %89,3 | AKP | %38,9 |
| Söğütlügözle Mah. | 1 | 52 | %90,4 | AKP | %64,4 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %63,8 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %59,1 |
| Türediler Mah. | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Yazören Mah. | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %71,3 |
| Yeşilhisar Mah. | 2 | 519 | %92,5 | AKP | %37,1 |
| Yolcupınarı Mah. | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %80,6 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %54,1 |
| Yukarıkaraçam Mah. | 1 | 28 | %89,3 | AKP | %59,1 |
| Yunakdere Mah. | 1 | 137 | %98,5 | AKP | %87,9 |
| Zafer Mah. | 2 | 759 | %88,8 | AKP | %43,3 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 51 | %88,2 | CHP | %43,2 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %55,7 |
| Çavlı Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %53,7 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 72 | %101,4 | AKP | %68,2 |
| Çiftlikdere Mah. | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %72,3 |
| İsadere Mah. | 1 | 259 | %96,5 | AKP | %76,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.289 | %90,2 | AKP | %48,1 |