Edremit · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEdremit ilçesi
%41,4
CHP birinci
106.279 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edremit ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %41,4 ile birinci; 106.279 geçerli oy, katılım %88,8.
Edremit
Kayıtlı seçmen 121.762 · Oy kullanan 108.141 (katılım %88,8) · Geçerli 106.279 · Geçersiz 1.862
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçay Mah. | 12 | 4.501 | %88,1 | CHP | %51,1 |
| Altınkum Mah. | 26 | 9.572 | %87,2 | CHP | %54,0 |
| Altınoluk Mah. | 17 | 5.997 | %90,1 | CHP | %53,9 |
| Arıtaşı Mah. | 1 | 184 | %100,0 | CHP | %70,2 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.384 | %86,9 | AKP | %35,0 |
| Avcılar Mah. | 8 | 2.688 | %90,1 | CHP | %48,4 |
| Beyoba Mah. | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %55,6 |
| Bostancı Mah. | 3 | 788 | %92,4 | AKP | %36,4 |
| Camivasat Mah. | 10 | 3.538 | %87,8 | CHP | %38,8 |
| Cennetayağı Mah. | 24 | 8.586 | %88,9 | CHP | %33,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.619 | %89,2 | AKP | %35,9 |
| Darsofa Mah. | 8 | 2.746 | %91,4 | AKP | %56,2 |
| Dereli Mah. | 1 | 275 | %97,5 | AKP | %52,5 |
| Doyran Mah. | 1 | 294 | %99,3 | CHP | %81,9 |
| Eroğlan Mah. | 9 | 3.135 | %89,8 | AKP | %39,6 |
| Gazicelal Mah. | 10 | 3.522 | %86,9 | AKP | %37,3 |
| Gaziilyas Mah. | 5 | 1.583 | %89,6 | AKP | %34,5 |
| Güre Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.532 | %92,9 | CHP | %59,0 |
| Güre Mah. | 7 | 2.290 | %92,8 | CHP | %56,4 |
| Hacıarslanlar Mah. | 1 | 285 | %99,0 | CHP | %85,0 |
| Hacıtuğrul Mah. | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %36,1 |
| Hamidiye Mah. | 14 | 5.179 | %87,5 | CHP | %36,3 |
| Hekimzade Mah. | 4 | 1.339 | %88,1 | AKP | %50,6 |
| Kadıköy Mah. | 10 | 3.592 | %89,3 | AKP | %43,2 |
| Kapıcıbaşı Mah. | 2 | 532 | %86,1 | AKP | %40,1 |
| Kavlaklar Mah. | 1 | 175 | %100,0 | CHP | %73,2 |
| Kızılkeçili Mah. | 3 | 1.139 | %90,3 | CHP | %31,8 |
| Mehmetalan Mah. | 1 | 375 | %97,3 | CHP | %79,7 |
| Narlı Mah. | 4 | 1.473 | %91,5 | CHP | %46,1 |
| Ortaoba Mah. | 4 | 1.212 | %90,8 | CHP | %38,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 105 | %91,4 | AKP | %44,4 |
| Sarıkız Mah. | 22 | 7.882 | %86,1 | CHP | %53,2 |
| Soğanyemez Mah. | 5 | 1.877 | %89,0 | CHP | %39,9 |
| Tahtakuşlar Mah. | 4 | 1.195 | %93,6 | CHP | %65,7 |
| Turhanbey Mah. | 2 | 516 | %89,7 | AKP | %39,1 |
| Tuzcumurat Mah. | 21 | 7.245 | %91,1 | AKP | %48,7 |
| Yaylaönü Mah. | 1 | 205 | %98,1 | AKP | %59,2 |
| Yaşyer Mah. | 1 | 344 | %96,2 | CHP | %36,8 |
| Yolören Mah. | 2 | 713 | %87,5 | HDP | %47,8 |
| Zeytinli Mah. | 8 | 2.716 | %88,8 | CHP | %45,0 |
| Çamcı Mah. | 2 | 508 | %96,3 | CHP | %78,7 |
| Çamlıbel Mah. | 4 | 1.420 | %88,2 | CHP | %48,1 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 299 | %93,3 | AKP | %50,0 |
| İbrahimce Mah. | 6 | 2.254 | %75,9 | AKP | %53,4 |
| İkizçay Mah. | 23 | 8.480 | %86,9 | CHP | %54,1 |
| İskele Mah. | 11 | 3.902 | %90,0 | CHP | %55,8 |
| Şahindere Mah. | 20 | 7.364 | %89,2 | CHP | %48,1 |