%41,6
AK PARTİ birinci
10.036 geçerli oy · katılım %93,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,6 ile birinci; 10.036 geçerli oy, katılım %93,2.
Kayıtlı seçmen 11.265 · Oy kullanan 10.497 (katılım %93,2) · Geçerli 10.036 · Geçersiz 461
Balya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.178 | %41,6 |
| CHP | 3.068 | %30,6 |
| İYİ | 1.361 | %13,6 |
| MHP | 870 | %8,7 |
| HDP | 221 | %2,2 |
| SAADET | 115 | %1,2 |
| VATAN | 90 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 59 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 42 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,2 |
| Engin Günaydin (bağımsız) | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Balya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 171 | %95,3 | CHP | %48,7 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 242 | %95,0 | AKP | %47,3 |
| Bengiler Mah. | 1 | 327 | %93,9 | CHP | %53,2 |
| Danişment Mah. | 2 | 442 | %93,4 | AKP | %48,3 |
| Dereköy Mah. | 2 | 563 | %92,5 | AKP | %58,1 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 199 | %97,5 | CHP | %68,7 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 370 | %92,2 | CHP | %51,9 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 669 | %89,8 | CHP | %35,8 |
| Farsak Mah. | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %55,7 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %81,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %48,7 |
| Göloba Mah. | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %52,1 |
| Habipler Mah. | 1 | 239 | %96,2 | AKP | %45,9 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 407 | %98,0 | AKP | %59,6 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %49,6 |
| Ilıca Mah. | 2 | 436 | %89,0 | CHP | %36,3 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 166 | %94,0 | CHP | %56,2 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 112 | %94,6 | CHP | %46,6 |
| Karlık Mah. | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %53,5 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 170 | %88,2 | AKP | %49,0 |
| Kayalar Mah. | 2 | 485 | %93,8 | CHP | %48,1 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %51,8 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %71,7 |
| Koca Camii Mah. | 2 | 599 | %90,7 | CHP | %39,6 |
| Kocabük Mah. | 1 | 196 | %98,5 | CHP | %80,9 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 348 | %90,8 | AKP | %41,5 |
| Mancılık Mah. | 2 | 386 | %96,1 | AKP | %43,2 |
| Medrese Mah. | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %68,5 |
| Müstecap Mah. | 1 | 170 | %97,7 | CHP | %79,3 |
| Narlı Mah. | 1 | 261 | %96,2 | AKP | %68,4 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 293 | %92,5 | CHP | %37,2 |
| Patlak Mah. | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %41,0 |
| Semizköy Mah. | 1 | 91 | %89,0 | CHP | %50,7 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %69,1 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %77,7 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 251 | %90,8 | CHP | %46,4 |
| Yazlık Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %52,6 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 401 | %88,5 | AKP | %66,0 |
| Çakallar Mah. | 1 | 291 | %92,4 | AKP | %54,8 |
| Çalova Mah. | 1 | 185 | %91,4 | AKP | %70,2 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 564 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Çamucu Mah. | 1 | 346 | %97,7 | AKP | %61,3 |
| Çarmık Mah. | 2 | 428 | %92,5 | CHP | %57,4 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %60,9 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 73 | %83,6 | AKP | %33,3 |
| Örenköy Mah. | 1 | 172 | %97,7 | AKP | %52,8 |