%33,6
AK PARTİ birinci
99.452 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nazilli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,6 ile birinci; 99.452 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 114.431 · Oy kullanan 102.033 (katılım %89,2) · Geçerli 99.452 · Geçersiz 2.581
Nazilli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 33.453 | %33,6 |
| CHP | 29.881 | %30,1 |
| İYİ | 17.554 | %17,7 |
| MHP | 8.663 | %8,7 |
| HDP | 7.244 | %7,3 |
| SAADET | 897 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 775 | %0,8 |
| VATAN | 369 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 341 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 275 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nazilli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 174 | %93,7 | AKP | %35,8 |
| Aksu Mah. | 2 | 705 | %94,2 | AKP | %37,3 |
| Altıntaş Mah. | 7 | 2.300 | %89,0 | CHP | %44,9 |
| Apaklar Mah. | 1 | 139 | %98,6 | AKP | %30,6 |
| Arslanlı Mah. | 4 | 1.438 | %90,6 | AKP | %42,7 |
| Aydoğdu Mah. | 14 | 4.955 | %88,9 | CHP | %33,7 |
| Aşağıyakacık Mah. | 3 | 1.040 | %90,4 | AKP | %74,8 |
| Aşağıörencik Mah. | 2 | 386 | %98,7 | AKP | %76,6 |
| Bayındır Mah. | 2 | 518 | %95,8 | CHP | %47,4 |
| Bağcıllı Mah. | 2 | 696 | %86,5 | AKP | %39,3 |
| Bekirler Mah. | 1 | 371 | %94,1 | CHP | %38,3 |
| Bereketli Mah. | 2 | 452 | %87,6 | CHP | %41,4 |
| Beğerli Mah. | 2 | 549 | %90,9 | AKP | %36,8 |
| Bozyurt Mah. | 4 | 1.410 | %93,1 | AKP | %50,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.731 | %89,5 | CHP | %37,5 |
| Dallıca Mah. | 6 | 1.981 | %89,6 | AKP | %35,9 |
| Demirciler Mah. | 2 | 595 | %93,8 | AKP | %58,2 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 186 | %93,6 | AKP | %67,5 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 370 | %89,7 | AKP | %50,2 |
| Dualar Mah. | 1 | 102 | %96,1 | İYİ | %35,7 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 1.072 | %88,0 | CHP | %35,5 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 301 | %95,4 | AKP | %51,1 |
| Esenköy Mah. | 2 | 673 | %85,6 | CHP | %40,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 212 | %95,8 | AKP | %76,2 |
| Eycelli Mah. | 1 | 226 | %85,8 | AKP | %68,4 |
| Gedik Mah. | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %47,5 |
| Gedikaltı Mah. | 1 | 184 | %96,2 | AKP | %51,8 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 436 | %90,8 | AKP | %42,3 |
| Hamzallı Mah. | 2 | 677 | %91,7 | AKP | %37,7 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 156 | %95,5 | İYİ | %44,8 |
| Hasköy Mah. | 3 | 821 | %92,2 | CHP | %39,1 |
| Haydarlı Mah. | 1 | 184 | %98,9 | AKP | %62,1 |
| Hisarcık Mah. | 2 | 473 | %96,0 | AKP | %79,2 |
| Işıklar Mah. | 3 | 769 | %96,2 | CHP | %49,9 |
| Kahvederesi Mah. | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %68,5 |
| Karahallı Mah. | 2 | 430 | %90,0 | AKP | %53,6 |
| Karaçay Mah. | 7 | 2.542 | %86,3 | CHP | %35,8 |
| Kardeşköy Mah. | 1 | 102 | %93,1 | CHP | %46,2 |
| Kavacık Mah. | 1 | 238 | %97,5 | AKP | %61,0 |
| Kaşıkçılar Mah. | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %50,6 |
| Kestel Mah. | 1 | 163 | %89,6 | AKP | %67,9 |
| Ketendere Mah. | 1 | 317 | %95,6 | AKP | %58,8 |
| Ketenova Mah. | 1 | 179 | %94,4 | AKP | %70,3 |
| Kırcaklı Mah. | 1 | 68 | %85,3 | İYİ | %36,8 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 283 | %96,1 | AKP | %54,8 |
| Kocakesik Mah. | 1 | 223 | %94,2 | AKP | %55,8 |
| Kozdere Mah. | 1 | 325 | %96,6 | AKP | %60,3 |
| Kurtuluş Mah. | 8 | 2.802 | %89,4 | CHP | %37,2 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %77,7 |
| Mescitli Mah. | 1 | 314 | %94,3 | AKP | %49,0 |
| Ocaklı Mah. | 2 | 720 | %88,6 | AKP | %41,8 |
| Ovacık Mah. | 2 | 497 | %89,3 | AKP | %56,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 11 | 3.899 | %89,5 | CHP | %30,0 |
| Prof.Muammer Aksoy Mah. | 9 | 3.068 | %86,0 | HDP | %60,0 |
| Pirlibey Mah. | 3 | 919 | %93,0 | CHP | %30,5 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 164 | %90,2 | AKP | %62,1 |
| Samailli Mah. | 1 | 292 | %91,4 | AKP | %72,7 |
| Sailer Mah. | 1 | 250 | %97,2 | AKP | %36,4 |
| Sevindikli Mah. | 1 | 348 | %91,4 | CHP | %40,3 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.647 | %84,0 | CHP | %35,9 |
| Toygar Mah. | 1 | 214 | %90,2 | AKP | %57,8 |
| Turan Mah. | 14 | 4.975 | %88,2 | CHP | %40,8 |
| Uzunçam Mah. | 2 | 385 | %89,4 | CHP | %39,9 |
| Yalınkuyu Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %70,9 |
| Yaylapınar Mah. | 2 | 677 | %92,8 | AKP | %56,7 |
| Yazırlı Mah. | 2 | 487 | %91,6 | CHP | %41,0 |
| Yellice Mah. | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %42,3 |
| Yeni Mah. | 29 | 10.650 | %88,1 | CHP | %36,5 |
| Yeni Sanayii Mah. | 3 | 1.107 | %88,2 | AKP | %33,3 |
| Yeşil Mah. | 23 | 8.198 | %89,4 | AKP | %38,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.973 | %87,3 | AKP | %38,4 |
| Yıldıztepe Mah. | 35 | 12.781 | %88,0 | CHP | %30,3 |
| Yukarıörencik Mah. | 1 | 274 | %97,1 | AKP | %76,6 |
| Zafer Mah. | 25 | 9.183 | %88,0 | CHP | %37,2 |
| Çapahasan Mah. | 7 | 2.657 | %88,7 | AKP | %33,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 125 | %100,8 | AKP | %63,1 |
| Çaylı Mah. | 1 | 337 | %92,6 | İYİ | %38,2 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 227 | %99,6 | AKP | %65,9 |
| İsabeyli Mah. | 10 | 3.517 | %87,3 | AKP | %33,3 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.455 | %87,8 | AKP | %36,9 |
| Şimşelli Mah. | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Şirinevler Mah. | 12 | 4.192 | %88,8 | CHP | %34,5 |