Karacasu · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKaracasu ilçesi
%36,5
AK PARTİ birinci
12.400 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacasu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,5 ile birinci; 12.400 geçerli oy, katılım %88,7.
Karacasu
Kayıtlı seçmen 14.665 · Oy kullanan 13.003 (katılım %88,7) · Geçerli 12.400 · Geçersiz 603
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alemler Mah. | 2 | 529 | %85,1 | CHP | %76,8 |
| Ataeymir Mah. | 3 | 1.073 | %90,2 | CHP | %38,4 |
| Ataköy Mah. | 3 | 875 | %87,3 | AKP | %41,9 |
| Aşağıgörle Mah. | 1 | 158 | %87,3 | AKP | %57,0 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 158 | %97,5 | CHP | %52,4 |
| Bereketli Mah. | 1 | 179 | %84,9 | CHP | %47,9 |
| Büyükdağlı Mah. | 1 | 121 | %97,5 | CHP | %48,6 |
| Bingeç Mah. | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %36,5 |
| Cabi Mah. | 3 | 911 | %85,4 | AKP | %35,9 |
| Cuma Mah. | 2 | 738 | %90,5 | AKP | %38,9 |
| Dedeler Mah. | 1 | 105 | %88,6 | AKP | %43,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 191 | %93,7 | AKP | %40,8 |
| Dikmen Mah. | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %53,3 |
| Esençay Mah. | 2 | 543 | %88,8 | AKP | %36,0 |
| Geyre Mah. | 3 | 687 | %90,8 | AKP | %37,9 |
| Görle Mah. | 1 | 213 | %86,9 | AKP | %47,5 |
| Güzelbeyli Mah. | 1 | 230 | %89,1 | AKP | %46,5 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %41,9 |
| Hacıhıdırlar Mah. | 1 | 97 | %79,4 | AKP | %33,8 |
| Işıklar Mah. | 2 | 416 | %79,6 | CHP | %41,2 |
| Karabağlar Mah. | 1 | 49 | %98,0 | İYİ | %35,6 |
| Karacaören Mah. | 1 | 312 | %91,7 | AKP | %37,0 |
| Küçükdağlı Mah. | 2 | 481 | %85,5 | AKP | %35,3 |
| Nargedik Mah. | 1 | 130 | %91,5 | CHP | %46,9 |
| Palamutçuk Mah. | 2 | 387 | %85,8 | AKP | %44,9 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 206 | %89,3 | CHP | %33,3 |
| Tepecik Mah. | 1 | 195 | %88,2 | AKP | %39,9 |
| Yaykın Mah. | 2 | 519 | %91,9 | AKP | %42,0 |
| Yaylalı Mah. | 7 | 2.448 | %87,3 | AKP | %37,3 |
| Yazır Mah. | 1 | 355 | %89,6 | AKP | %44,0 |
| Yenice Mah. | 3 | 885 | %91,1 | CHP | %53,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 126 | %87,3 | AKP | %59,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 68 | %88,2 | AKP | %51,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %61,8 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 176 | %93,8 | AKP | %58,8 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 192 | %89,6 | AKP | %43,8 |
| Çamarası Mah. | 1 | 99 | %87,9 | AKP | %45,7 |
| Çamköy Mah. | 2 | 380 | %91,3 | CHP | %46,7 |