%32,5
CHP birinci
183.395 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %32,5 ile birinci; 183.395 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 209.651 · Oy kullanan 186.638 (katılım %89,0) · Geçerli 183.395 · Geçersiz 3.243
Efeler Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 59.674 | %32,5 |
| AKP | 55.882 | %30,5 |
| İYİ | 29.850 | %16,3 |
| HDP | 18.025 | %9,8 |
| MHP | 15.744 | %8,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.439 | %0,8 |
| SAADET | 1.337 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 643 | %0,4 |
| VATAN | 481 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 320 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Efeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 29 | 10.560 | %90,7 | CHP | %36,2 |
| Alanlı Mah. | 2 | 446 | %96,0 | CHP | %67,0 |
| Alatepe Mah. | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %37,6 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 162 | %93,2 | AKP | %48,6 |
| Armutlu Mah. | 1 | 368 | %92,4 | AKP | %64,4 |
| Ata Mah. | 17 | 5.980 | %89,5 | AKP | %39,0 |
| Aşağıkayacık Mah. | 1 | 355 | %88,2 | AKP | %45,8 |
| Bademli Mah. | 1 | 62 | %101,6 | İYİ | %34,9 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %51,5 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 843 | %92,2 | AKP | %38,9 |
| Böcek Mah. | 1 | 154 | %94,8 | AKP | %38,9 |
| Cuma Mah. | 11 | 4.065 | %88,8 | AKP | %35,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 29 | 10.391 | %89,8 | CHP | %45,0 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 3 | 1.029 | %63,7 | CHP | %60,2 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.364 | %92,8 | AKP | %46,5 |
| Danişment Mah. | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %52,2 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 326 | %97,2 | AKP | %52,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 227 | %92,1 | AKP | %43,6 |
| Doğan Mah. | 1 | 305 | %96,1 | AKP | %51,8 |
| Efeler Mah. | 41 | 15.255 | %90,1 | CHP | %37,4 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 319 | %90,3 | AKP | %38,3 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 1.023 | %89,9 | AKP | %45,6 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.482 | %90,2 | CHP | %33,4 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 320 | %88,4 | AKP | %63,5 |
| Gölcük Mah. | 1 | 84 | %103,6 | AKP | %50,0 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 604 | %89,7 | CHP | %31,2 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 260 | %97,3 | AKP | %48,0 |
| Güzelhisar Mah. | 21 | 7.820 | %88,5 | CHP | %39,9 |
| Girne Mah. | 46 | 17.091 | %89,8 | CHP | %35,5 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 12 | 4.089 | %87,5 | CHP | %39,5 |
| Horozköy Mah. | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %76,9 |
| Ilıcabaşı Mah. | 3 | 1.091 | %83,0 | AKP | %51,4 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.484 | %91,2 | CHP | %52,5 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.146 | %94,7 | CHP | %35,1 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 204 | %94,6 | AKP | %44,5 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 442 | %90,5 | AKP | %51,7 |
| Karaköy Mah. | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %53,4 |
| Kardeşköy Mah. | 6 | 1.990 | %91,4 | CHP | %34,3 |
| Kemer Mah. | 18 | 6.321 | %89,5 | AKP | %33,2 |
| Kenger Mah. | 1 | 198 | %93,9 | AKP | %57,5 |
| Kırıklar Mah. | 1 | 356 | %96,1 | AKP | %60,4 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 864 | %93,3 | AKP | %39,3 |
| Kocagür Mah. | 2 | 672 | %86,9 | AKP | %40,9 |
| Konuklu Mah. | 2 | 639 | %87,3 | AKP | %66,0 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 443 | %89,6 | AKP | %41,3 |
| Kuloğullar Mah. | 1 | 343 | %95,9 | AKP | %50,5 |
| Kurtuluş Mah. | 22 | 8.006 | %87,6 | CHP | %42,3 |
| Kuyucular Mah. | 2 | 402 | %91,3 | AKP | %42,5 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 985 | %92,8 | AKP | %35,5 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 9 | 2.963 | %84,1 | AKP | %32,1 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.152 | %91,7 | AKP | %44,2 |
| Mesudiye Mah. | 13 | 4.493 | %87,6 | AKP | %32,6 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 222 | %93,7 | AKP | %46,2 |
| Meşrutiyet Mah. | 29 | 10.557 | %88,4 | CHP | %36,6 |
| Musluca Mah. | 1 | 265 | %83,4 | CHP | %39,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 38 | 14.186 | %89,2 | CHP | %37,9 |
| Orta Mah. | 13 | 4.595 | %81,3 | CHP | %35,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 378 | %87,6 | AKP | %58,4 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 30 | 10.753 | %86,0 | HDP | %47,8 |
| Ovaeymir Mah. | 12 | 4.279 | %85,2 | HDP | %51,7 |
| Pınardere Mah. | 2 | 482 | %91,3 | AKP | %47,5 |
| Savrandere Mah. | 1 | 322 | %87,3 | AKP | %35,6 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 308 | %93,5 | CHP | %46,4 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %55,9 |
| Tepecik Mah. | 8 | 2.811 | %91,1 | AKP | %34,3 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 265 | %94,3 | AKP | %67,9 |
| Terziler Mah. | 2 | 523 | %89,5 | AKP | %45,4 |
| Umurlu Mah. | 25 | 8.482 | %91,0 | AKP | %40,4 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 36 | %83,3 | AKP | %43,3 |
| Yedi Eylül Mah. | 25 | 9.282 | %90,4 | CHP | %36,4 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 772 | %97,0 | CHP | %75,7 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 350 | %90,9 | AKP | %66,5 |
| Zafer Mah. | 13 | 4.582 | %83,4 | CHP | %32,8 |
| Zeybek Mah. | 11 | 4.133 | %89,7 | AKP | %32,9 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 164 | %81,1 | AKP | %65,9 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 226 | %92,9 | AKP | %52,4 |
| Çeştepe Mah. | 13 | 4.408 | %90,5 | CHP | %50,0 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 155 | %95,5 | AKP | %39,7 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 234 | %94,0 | AKP | %56,7 |
| İmamköy Mah. | 3 | 894 | %92,6 | AKP | %45,6 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.269 | %90,0 | AKP | %37,4 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 520 | %90,0 | AKP | %44,5 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 225 | %96,0 | AKP | %38,2 |