%62,2
AK PARTİ birinci
14.447 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yusufeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %62,2 ile birinci; 14.447 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 17.157 · Oy kullanan 14.975 (katılım %87,3) · Geçerli 14.447 · Geçersiz 528
Yusufeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.992 | %62,2 |
| CHP | 2.003 | %13,9 |
| MHP | 1.683 | %11,7 |
| İYİ | 1.203 | %8,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 180 | %1,3 |
| SAADET | 138 | %1,0 |
| HDP | 105 | %0,7 |
| VATAN | 67 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 50 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yusufeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahalt Mah. | 1 | 302 | %74,8 | AKP | %45,3 |
| Alanbaşı Köyü | 2 | 360 | %83,9 | AKP | %59,8 |
| Altıparmak Köyü | 3 | 357 | %88,8 | AKP | %71,2 |
| Arpacık Köyü | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %52,8 |
| Avcılar Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %80,3 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 62 | %82,3 | AKP | %59,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %57,5 |
| Bakırtepe Köyü | 1 | 101 | %88,1 | AKP | %64,2 |
| Balalan Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %93,8 |
| Balcılı Köyü | 1 | 63 | %68,3 | AKP | %76,7 |
| Bıçakçılar Köyü | 4 | 394 | %91,9 | AKP | %78,4 |
| Bostancı Köyü | 3 | 362 | %87,6 | AKP | %64,0 |
| Boyalı Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %70,0 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 145 | %89,7 | AKP | %36,7 |
| Darıca Köyü | 2 | 184 | %91,9 | AKP | %68,3 |
| Dağeteği Köyü | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %66,2 |
| Demirdöven Köyü | 3 | 79 | %92,4 | AKP | %86,3 |
| Demirkent Köyü | 1 | 297 | %89,2 | CHP | %45,2 |
| Demirköy | 2 | 115 | %90,4 | AKP | %71,0 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 333 | %93,4 | AKP | %78,7 |
| Dokumacılar Köyü | 4 | 287 | %90,2 | AKP | %88,0 |
| Erdemler Mah. | 1 | 66 | %100,0 | MHP | %44,6 |
| Erenköy | 1 | 139 | %91,4 | İYİ | %36,4 |
| Esendal Köyü | 2 | 124 | %98,4 | AKP | %61,3 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 217 | %86,2 | AKP | %72,1 |
| Gümüşözü Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %100,0 |
| Günyayla Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %50,0 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 141 | %101,4 | AKP | %52,5 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 41 | %68,3 | AKP | %64,0 |
| Irmakyanı Köyü | 1 | 141 | %77,3 | AKP | %78,3 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 383 | %81,2 | AKP | %54,9 |
| Kılıçkaya Köyü | 3 | 825 | %83,9 | CHP | %38,4 |
| Kınalıçam Köyü | 1 | 356 | %91,6 | AKP | %77,1 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 77 | %83,1 | AKP | %36,7 |
| Köprügören Köyü | 1 | 209 | %85,2 | AKP | %59,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 136 | %83,1 | AKP | %73,2 |
| Kirazalan Köyü | 2 | 147 | %92,5 | AKP | %71,9 |
| Merkez Mah. | 15 | 4.816 | %85,3 | AKP | %55,7 |
| Meşecik Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %57,0 |
| Morkaya Köyü | 2 | 356 | %86,5 | AKP | %73,9 |
| Mutlugün Köyü | 1 | 127 | %86,6 | AKP | %67,0 |
| Narlık Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %36,9 |
| Ormandibi Köyü | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %54,1 |
| Pamukçular Köyü | 2 | 445 | %93,3 | AKP | %77,8 |
| Sebzeciler Köyü | 1 | 38 | %107,9 | AKP | %45,0 |
| Serinsu Köyü | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %58,8 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %90,2 |
| Tarakçılar Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %56,8 |
| Taşkıran Köyü | 2 | 316 | %89,6 | AKP | %71,3 |
| Tekkale Köyü | 2 | 568 | %87,7 | AKP | %70,5 |
| Yamaçüstü Köyü | 3 | 247 | %93,5 | AKP | %75,1 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 98 | %84,7 | AKP | %69,6 |
| Yaylalar Köyü | 2 | 193 | %88,6 | AKP | %66,5 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 141 | %95,0 | AKP | %79,8 |
| Yeniköy | 1 | 232 | %77,6 | AKP | %46,1 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 86 | %93,0 | AKP | %65,8 |
| Yüksekoba Köyü | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %82,9 |
| Yüncüler Köyü | 2 | 284 | %90,9 | AKP | %94,3 |
| Zeytincik Köyü | 1 | 40 | %92,5 | AKP | %77,1 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 89 | %89,9 | AKP | %64,1 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 34 | %73,5 | AKP | %68,0 |
| Çeltikdüzü Köyü | 1 | 251 | %71,7 | AKP | %64,6 |
| Çevreli Köyü | 3 | 631 | %87,6 | AKP | %67,8 |
| Çıralı Köyü | 1 | 125 | %80,0 | AKP | %71,9 |
| Özgüven Köyü | 1 | 76 | %93,4 | CHP | %44,8 |
| Öğdem Köyü | 2 | 108 | %86,1 | AKP | %58,7 |
| İnanlı Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %38,9 |
| İşhan Köyü | 1 | 285 | %87,0 | AKP | %56,4 |