Artvin Merkez · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtvin Merkez ilçesi
%33,4
CHP birinci
21.697 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artvin Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %33,4 ile birinci; 21.697 geçerli oy, katılım %88,1.
Artvin Merkez
Kayıtlı seçmen 25.192 · Oy kullanan 22.186 (katılım %88,1) · Geçerli 21.697 · Geçersiz 489
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlat Köyü | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %43,5 |
| Alabalık Köyü | 1 | 120 | %95,0 | CHP | %33,6 |
| Ağıllar Köyü | 1 | 39 | %100,0 | CHP | %55,3 |
| Aşağımaden Köyü | 2 | 354 | %93,2 | AKP | %36,0 |
| Bakırköy | 1 | 72 | %100,0 | CHP | %37,1 |
| Balcıoğlu Mah. | 3 | 865 | %88,8 | CHP | %39,2 |
| Ballıüzüm Köyü | 1 | 42 | %92,9 | CHP | %69,2 |
| Bağcılar Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %58,1 |
| Beşağıl Köyü | 1 | 188 | %93,6 | CHP | %44,5 |
| Dere Mah. | 10 | 2.590 | %88,6 | CHP | %37,7 |
| Derinköy | 1 | 33 | %109,1 | CHP | %35,3 |
| Dokuzoğul Köyü | 1 | 93 | %92,5 | İYİ | %59,0 |
| Dikmenli Köyü | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %50,6 |
| Erenler Köyü | 2 | 201 | %90,1 | CHP | %62,3 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %48,5 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 112 | %84,8 | AKP | %40,7 |
| Hızarlı Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Kalburlu Köyü | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %35,7 |
| Köseler Köyü | 1 | 21 | %104,8 | AKP | %31,8 |
| Okumuşlar Köyü | 1 | 16 | %112,5 | CHP | %52,9 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 186 | %92,5 | AKP | %49,1 |
| Orta Mah. | 10 | 3.001 | %84,8 | CHP | %34,0 |
| Ortaköy | 4 | 851 | %89,3 | AKP | %55,9 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 76 | %96,1 | CHP | %57,5 |
| Pırnallı Köyü | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %58,1 |
| Sakalar Köyü | 1 | 176 | %96,6 | AKP | %62,3 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 248 | %83,1 | AKP | %34,3 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 103 | %94,2 | CHP | %41,7 |
| Seyitler Köyü | 5 | 1.373 | %80,4 | AKP | %35,4 |
| Sümbüllü Köyü | 1 | 128 | %96,9 | CHP | %46,2 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 92 | %98,9 | CHP | %52,2 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 328 | %93,9 | AKP | %46,6 |
| Varlık Köyü | 1 | 181 | %97,2 | AKP | %41,9 |
| Vezirköy | 1 | 147 | %95,9 | İYİ | %33,3 |
| Yanıklı Köyü | 4 | 308 | %96,8 | AKP | %63,7 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.003 | %87,9 | CHP | %33,2 |
| Yukarımaden Köyü | 2 | 128 | %95,3 | CHP | %55,8 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 31 | %93,6 | CHP | %35,7 |
| Çamlık Mah. | 9 | 2.948 | %90,2 | CHP | %37,6 |
| Çarşı Mah. | 16 | 5.342 | %87,4 | CHP | %39,2 |
| Çayağzı Mah. | 7 | 1.711 | %82,1 | AKP | %34,3 |
| Çimenli Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %51,6 |
| Şehitlik Köyü | 2 | 338 | %92,0 | CHP | %32,0 |