%41,0
AK PARTİ birinci
5.609 geçerli oy · katılım %83,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çıldır ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,0 ile birinci; 5609 geçerli oy, katılım %83,3.
Kayıtlı seçmen 6.985 · Oy kullanan 5.815 (katılım %83,3) · Geçerli 5.609 · Geçersiz 206
Çıldır Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.300 | %41,0 |
| CHP | 1.874 | %33,4 |
| MHP | 671 | %12,0 |
| İYİ | 367 | %6,5 |
| HDP | 203 | %3,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 64 | %1,1 |
| SAADET | 45 | %0,8 |
| VATAN | 35 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çıldır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdarı Köyü | 1 | 66 | %90,9 | CHP | %52,5 |
| Akkiraz Köyü | 1 | 201 | %86,6 | CHP | %46,0 |
| Akçakale Köyü | 1 | 164 | %87,8 | CHP | %58,0 |
| Akçıl Köyü | 1 | 69 | %76,8 | AKP | %51,0 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 22 | %104,6 | CHP | %47,6 |
| Aşağıcambaz Köyü | 1 | 158 | %72,2 | AKP | %51,8 |
| Aşıkşenlik Mah. | 1 | 219 | %79,0 | CHP | %47,1 |
| Baltalı Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %61,4 |
| Başköy | 1 | 75 | %90,7 | AKP | %41,8 |
| Damlıca Köyü | 1 | 123 | %83,7 | AKP | %36,0 |
| Dedekorkut Mah. | 1 | 222 | %83,3 | AKP | %38,5 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %46,2 |
| Dirsekkaya Köyü | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %47,8 |
| Eskibeyrehatun Köyü | 1 | 387 | %84,0 | AKP | %51,1 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 247 | %90,7 | CHP | %44,1 |
| Gölbelen Köyü | 1 | 310 | %84,5 | AKP | %38,9 |
| Gölebakan Köyü | 1 | 326 | %91,7 | CHP | %50,4 |
| Güvenocak Köyü | 1 | 234 | %85,9 | AKP | %44,9 |
| Karakale Köyü | 1 | 206 | %80,6 | AKP | %60,8 |
| Kayabeyi Köyü | 1 | 134 | %81,3 | AKP | %52,4 |
| Kaşlıkaya Köyü | 1 | 96 | %89,6 | MHP | %37,0 |
| Kenarbel Köyü | 1 | 160 | %89,4 | AKP | %38,6 |
| Kenardere Köyü | 1 | 74 | %85,1 | CHP | %40,3 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %51,7 |
| Kurtkale Köyü | 1 | 222 | %82,4 | AKP | %47,4 |
| Kuzukaya Köyü | 1 | 31 | %109,7 | AKP | %64,7 |
| Meryemköy | 1 | 121 | %81,0 | AKP | %43,5 |
| Sabaholdu Köyü | 1 | 170 | %88,2 | AKP | %36,7 |
| Saymalı Köyü | 1 | 141 | %87,2 | AKP | %39,3 |
| Sazlısu Köyü | 1 | 196 | %81,6 | AKP | %37,5 |
| Semihaşakir Köyü | 1 | 93 | %86,0 | AKP | %53,3 |
| Suhara Mah. | 1 | 188 | %72,9 | CHP | %44,1 |
| Taşdeğirmen Köyü | 1 | 247 | %78,1 | AKP | %45,0 |
| Ufuktepe Mah. | 1 | 221 | %80,1 | AKP | %43,8 |
| Yakınsu Mah. | 1 | 226 | %85,0 | AKP | %57,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 327 | %72,2 | AKP | %37,0 |
| Yenibeyrehatun Köyü | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %42,4 |
| Yıldırımtepe Mah. | 1 | 167 | %76,7 | AKP | %58,2 |
| Yukarıcambaz Köyü | 1 | 244 | %81,6 | AKP | %35,5 |
| Çankaya Mah. | 1 | 102 | %90,2 | CHP | %51,7 |
| Çay Mah. | 1 | 110 | %71,8 | AKP | %36,7 |
| Öncül Köyü | 1 | 245 | %82,0 | CHP | %36,7 |
| Övündü Köyü | 1 | 66 | %80,3 | AKP | %40,8 |