%30,9
HDP birinci
22.387 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardahan Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %30,9 ile birinci; 22.387 geçerli oy, katılım %84,5.
Kayıtlı seçmen 27.554 · Oy kullanan 23.275 (katılım %84,5) · Geçerli 22.387 · Geçersiz 888
Ardahan Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 6.916 | %30,9 |
| AKP | 6.728 | %30,1 |
| CHP | 4.811 | %21,5 |
| İYİ | 1.755 | %7,8 |
| MHP | 1.634 | %7,3 |
| SAADET | 161 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 161 | %0,7 |
| VATAN | 84 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 80 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 57 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ardahan Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 177 | %86,4 | MHP | %52,7 |
| Alagöz Köyü | 1 | 207 | %87,9 | AKP | %46,5 |
| Altaş Köyü | 1 | 99 | %81,8 | HDP | %52,6 |
| Ardıçdere Köyü | 1 | 103 | %75,7 | AKP | %57,7 |
| Atatürk Mah. | 3 | 846 | %82,2 | HDP | %55,8 |
| Açıkyazı Köyü | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %63,0 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 82 | %80,5 | HDP | %75,4 |
| Ağzıpek Köyü | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %46,0 |
| Aşağıkurtoğlu Köyü | 1 | 149 | %79,2 | HDP | %80,0 |
| Balıkçılar Köyü | 1 | 81 | %86,4 | HDP | %32,4 |
| Bayramoğlu Köyü | 1 | 359 | %81,9 | HDP | %78,4 |
| Bağdaşan Köyü | 2 | 728 | %80,9 | AKP | %59,2 |
| Beşiktaş Köyü | 1 | 271 | %92,6 | HDP | %71,3 |
| Büyüksütlüce Köyü | 1 | 153 | %90,2 | CHP | %46,0 |
| Binbaşar Köyü | 1 | 241 | %80,1 | HDP | %72,6 |
| Dağcı Köyü | 1 | 391 | %78,3 | AKP | %45,9 |
| Dağevi Köyü | 1 | 143 | %90,2 | CHP | %47,2 |
| Dedegül Köyü | 1 | 141 | %92,2 | AKP | %60,2 |
| Derindere Köyü | 1 | 48 | %87,5 | CHP | %42,9 |
| Değirmenli Köyü | 1 | 168 | %90,5 | AKP | %56,0 |
| Edegül Köyü | 1 | 79 | %86,1 | AKP | %46,9 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 172 | %82,0 | HDP | %63,3 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 121 | %93,4 | AKP | %30,4 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 91 | %84,6 | HDP | %64,4 |
| Güzçimeni Köyü | 1 | 84 | %89,3 | HDP | %43,1 |
| Hacıali Köyü | 1 | 369 | %84,8 | HDP | %77,7 |
| Halilefendi Mah. | 6 | 1.874 | %87,4 | HDP | %29,1 |
| Höçvan Bucağı Hasköy | 2 | 474 | %86,9 | HDP | %87,6 |
| Kaptanpaşa Mah. | 7 | 2.301 | %81,9 | CHP | %30,5 |
| Karagöl Mah. | 12 | 4.144 | %83,6 | CHP | %31,3 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 219 | %91,3 | AKP | %63,7 |
| Kazlıköy | 1 | 111 | %86,5 | AKP | %51,7 |
| Kıraç Köyü | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %42,1 |
| Kocaköy | 1 | 101 | %92,1 | HDP | %36,4 |
| Köprücük Köyü | 1 | 159 | %78,6 | HDP | %76,9 |
| Küçüksütlüce Köyü | 1 | 237 | %91,1 | AKP | %34,3 |
| Lehimli Köyü | 1 | 299 | %74,3 | HDP | %72,4 |
| Meşedibi Köyü | 1 | 308 | %83,4 | HDP | %57,5 |
| Nebioğlu Köyü | 2 | 410 | %75,1 | HDP | %61,6 |
| Ortageçit Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %36,4 |
| Otbiçen Köyü | 1 | 140 | %82,9 | HDP | %67,0 |
| Ovapınar Köyü | 1 | 229 | %86,5 | CHP | %46,8 |
| Samanbeyli Köyü | 1 | 304 | %80,9 | HDP | %84,6 |
| Sarıyamaç Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %52,2 |
| Sugöze Köyü | 1 | 150 | %90,7 | AKP | %41,7 |
| Sulakyurt Köyü | 2 | 732 | %89,1 | AKP | %48,8 |
| Tazeköy | 1 | 317 | %88,3 | HDP | %74,1 |
| Taşlıdere Köyü | 1 | 319 | %86,2 | HDP | %86,6 |
| Tepeler Köyü | 1 | 390 | %83,6 | AKP | %48,9 |
| Tepesuyu Köyü | 1 | 186 | %86,6 | HDP | %59,0 |
| Tunçoluk Köyü | 2 | 661 | %77,5 | HDP | %83,4 |
| Uzunova Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %47,4 |
| Yalnızçam Hasköy | 1 | 257 | %86,4 | AKP | %65,3 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 349 | %83,1 | AKP | %38,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 112 | %88,4 | HDP | %42,9 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.551 | %85,6 | HDP | %37,3 |
| Yokuşdibi Köyü | 1 | 104 | %93,3 | CHP | %43,2 |
| Yukarıkurtoğlu Köyü | 1 | 296 | %79,4 | HDP | %87,7 |
| Çalabaş Köyü | 1 | 205 | %91,2 | HDP | %86,7 |
| Çamlıçatak Köyü | 2 | 650 | %87,2 | AKP | %39,1 |
| Çataldere Köyü | 1 | 241 | %92,1 | AKP | %37,6 |
| Çatalköprü Köyü | 1 | 223 | %85,7 | AKP | %43,7 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 209 | %80,4 | HDP | %78,6 |
| Çetinsu Köyü | 1 | 245 | %89,4 | AKP | %58,1 |
| Çeğilli Köyü | 1 | 135 | %88,2 | CHP | %43,1 |
| Çimenkaya Köyü | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %39,6 |
| Ölçek Köyü | 2 | 459 | %87,8 | CHP | %37,4 |
| Ömerağa Köyü | 1 | 112 | %79,5 | HDP | %85,1 |
| İnönü Mah. | 7 | 2.399 | %81,9 | AKP | %30,6 |