Konyaaltı · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKonyaaltı ilçesi
%44,1
CHP birinci
100.779 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konyaaltı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,1 ile birinci; 100.779 geçerli oy, katılım %87,3.
Konyaaltı
Kayıtlı seçmen 116.814 · Oy kullanan 101.942 (katılım %87,3) · Geçerli 100.779 · Geçersiz 1.163
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 44.441 | %44,1 |
| AKP | 21.892 | %21,7 |
| İYİ | 15.974 | %15,9 |
| HDP | 9.183 | %9,1 |
| MHP | 6.864 | %6,8 |
| SAADET | 894 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 614 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 477 | %0,5 |
| VATAN | 290 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 78 | %0,1 |
| Sevinç Sertbarut (bağımsız) | 63 | %0,1 |
| Kamil Kaya (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Hasan Lök (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| İzzettin Civan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamlar Mah. | 1 | 340 | %92,9 | CHP | %59,2 |
| Akkuyu Mah. | 7 | 2.569 | %87,7 | CHP | %45,5 |
| Altınkum Mah. | 17 | 6.324 | %87,4 | CHP | %52,7 |
| Arapsuyu Mah. | 14 | 5.044 | %85,6 | CHP | %46,2 |
| Aydınlık Mah. | 2 | 731 | %92,5 | CHP | %40,8 |
| Aşağıkaraman Mah. | 3 | 1.076 | %91,8 | AKP | %55,6 |
| Bahtılı Mah. | 3 | 1.018 | %89,5 | AKP | %32,6 |
| Demircilik Mah. | 1 | 153 | %92,2 | AKP | %37,5 |
| Doyran Dağ Mah. | 2 | 424 | %91,5 | AKP | %56,4 |
| Doyran Mah. | 2 | 497 | %95,0 | AKP | %58,4 |
| Doyran Çamlıbel Mah. | 2 | 392 | %94,1 | AKP | %55,7 |
| Geyikbayırı Mah. | 2 | 391 | %92,1 | CHP | %39,3 |
| Gökdere Mah. | 1 | 64 | %93,8 | AKP | %55,9 |
| Gökçam Mah. | 1 | 346 | %94,5 | AKP | %44,8 |
| Gürsu Mah. | 26 | 9.502 | %88,3 | CHP | %52,2 |
| Hacısekililer Mah. | 2 | 412 | %93,0 | CHP | %36,7 |
| Hurma Mah. | 39 | 14.640 | %83,2 | CHP | %43,4 |
| Hisarçandır Mah. | 2 | 443 | %86,5 | AKP | %53,1 |
| Karatepe Mah. | 2 | 696 | %94,7 | CHP | %80,6 |
| Kır Mah. | 2 | 462 | %94,2 | AKP | %45,4 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 112 | %96,4 | AKP | %46,6 |
| Kuşkavağı Mah. | 6 | 2.087 | %86,5 | CHP | %48,1 |
| Liman Mah. | 28 | 10.340 | %85,0 | CHP | %47,1 |
| Molla Yusuf Mah. | 17 | 6.347 | %87,7 | CHP | %38,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 17 | 6.127 | %87,6 | CHP | %43,2 |
| Sarısu Mah. | 8 | 2.996 | %82,0 | CHP | %41,8 |
| Suiçecek Mah. | 1 | 292 | %93,8 | AKP | %36,0 |
| Siteler Mah. | 31 | 11.367 | %85,7 | CHP | %37,5 |
| Toros Mah. | 18 | 6.708 | %88,6 | CHP | %46,9 |
| Uluç Mah. | 13 | 4.876 | %89,9 | CHP | %51,4 |
| Uncalı Mah. | 30 | 11.166 | %89,6 | CHP | %45,8 |
| Yarbaşçandır Mah. | 1 | 368 | %88,6 | AKP | %60,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 279 | %94,6 | CHP | %39,6 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 188 | %89,9 | AKP | %45,1 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 1.024 | %88,8 | AKP | %42,6 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 236 | %92,0 | CHP | %54,1 |
| Çitdibi Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %48,3 |
| Öğretmenevleri Mah. | 18 | 6.505 | %89,4 | CHP | %47,3 |
| Üçoluk Mah. | 1 | 181 | %96,1 | AKP | %46,8 |