Kaş · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKaş ilçesi
%35,9
AK PARTİ birinci
36.786 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,9 ile birinci; 36.786 geçerli oy, katılım %88,7.
Kaş
Kayıtlı seçmen 43.154 · Oy kullanan 38.297 (katılım %88,7) · Geçerli 36.786 · Geçersiz 1.511
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 13.210 | %35,9 |
| CHP | 11.241 | %30,6 |
| İYİ | 7.255 | %19,7 |
| MHP | 2.688 | %7,3 |
| HDP | 1.354 | %3,7 |
| SAADET | 363 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 220 | %0,6 |
| VATAN | 141 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 136 | %0,4 |
| Sevinç Sertbarut (bağımsız) | 18 | %0,1 |
| Kamil Kaya (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Hasan Lök (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Haşmet Cengizler (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| İzzettin Civan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlı Mah. | 1 | 185 | %91,9 | AKP | %35,4 |
| Aklar Mah. | 1 | 315 | %94,0 | AKP | %43,9 |
| Akörü Mah. | 2 | 334 | %94,0 | AKP | %51,0 |
| Andifli Mah. | 19 | 6.445 | %87,7 | CHP | %43,9 |
| Ağullu Mah. | 2 | 702 | %89,0 | CHP | %36,0 |
| Bayındır Mah. | 3 | 649 | %88,9 | CHP | %38,7 |
| Beldibi Mah. | 1 | 243 | %91,4 | AKP | %66,7 |
| Belenli Mah. | 2 | 450 | %88,0 | AKP | %34,8 |
| Belkonak Mah. | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %30,3 |
| Bezirgan Mah. | 4 | 1.308 | %87,5 | CHP | %41,9 |
| Cemre Mah. | 1 | 228 | %88,2 | AKP | %37,3 |
| Dere Mah. | 1 | 133 | %91,7 | AKP | %35,0 |
| Doğantaş Mah. | 2 | 528 | %90,9 | AKP | %35,4 |
| Dirgenler Mah. | 2 | 639 | %88,7 | AKP | %44,4 |
| Gelemiş Mah. | 2 | 608 | %91,5 | AKP | %33,0 |
| Gökçeyazı Mah. | 1 | 103 | %89,3 | AKP | %39,1 |
| Gökçeören Mah. | 4 | 978 | %89,0 | CHP | %47,5 |
| Gömbe Mah. | 3 | 1.101 | %89,9 | AKP | %33,8 |
| Gürsu Mah. | 1 | 194 | %89,7 | AKP | %47,1 |
| Hacıoğlan Mah. | 1 | 222 | %95,1 | AKP | %58,4 |
| Kalkan Mah. | 7 | 2.404 | %85,6 | CHP | %43,3 |
| Karadağ Mah. | 3 | 898 | %89,2 | AKP | %45,5 |
| Kasaba Mah. | 3 | 1.013 | %89,8 | CHP | %32,0 |
| Kemer Mah. | 3 | 473 | %96,4 | AKP | %43,1 |
| Kınık Mah. | 11 | 3.919 | %85,4 | AKP | %44,9 |
| Kızılağaç Mah. | 1 | 169 | %95,3 | İYİ | %37,7 |
| Ortabağ Mah. | 1 | 168 | %88,7 | CHP | %43,4 |
| Ova Mah. | 10 | 3.538 | %86,0 | AKP | %44,8 |
| Palamut Mah. | 3 | 780 | %94,7 | AKP | %38,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 109 | %91,7 | CHP | %41,7 |
| Sahil Barak Mah. | 1 | 153 | %73,9 | AKP | %57,4 |
| Sahilkılınçlı Mah. | 1 | 187 | %85,0 | AKP | %47,5 |
| Sarıbelen Mah. | 3 | 760 | %87,6 | CHP | %43,7 |
| Sarılar Mah. | 1 | 132 | %90,9 | İYİ | %31,6 |
| Sütleğen Mah. | 2 | 737 | %91,0 | AKP | %54,0 |
| Sinneli Mah. | 1 | 130 | %90,8 | AKP | %35,5 |
| Uğrar Mah. | 2 | 649 | %93,5 | AKP | %46,2 |
| Yaylakılınçlı Mah. | 1 | 287 | %89,6 | AKP | %48,6 |
| Yaylapalamut Mah. | 1 | 205 | %86,8 | AKP | %46,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 86 | %94,2 | CHP | %40,0 |
| Yeşilbarak Mah. | 2 | 392 | %91,8 | AKP | %55,4 |
| Yeşilköy Mah. | 7 | 2.618 | %91,3 | AKP | %33,1 |
| Yuvacık Mah. | 1 | 252 | %86,1 | AKP | %47,6 |
| Çamlıköy Mah. | 1 | 177 | %94,4 | AKP | %62,4 |
| Çamlıova Mah. | 1 | 159 | %90,6 | AKP | %77,9 |
| Çataloluk Mah. | 1 | 118 | %91,5 | AKP | %58,8 |
| Çavdır Mah. | 7 | 2.333 | %90,2 | AKP | %46,9 |
| Çayköy Mah. | 3 | 1.080 | %90,0 | AKP | %53,0 |
| Çerler Mah. | 1 | 74 | %91,9 | CHP | %44,6 |
| Çeşme Mah. | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %41,0 |
| Çukurbağ Mah. | 3 | 472 | %90,3 | CHP | %40,9 |
| Üzümlü Mah. | 3 | 1.104 | %89,6 | AKP | %44,4 |
| İkizce Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %45,8 |
| İslamlar Mah. | 6 | 1.882 | %87,9 | AKP | %34,6 |