Gazipaşa · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGazipaşa ilçesi
%34,2
CHP birinci
32.607 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gazipaşa ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,2 ile birinci; 32.607 geçerli oy, katılım %89,0.
Gazipaşa
Kayıtlı seçmen 37.887 · Oy kullanan 33.725 (katılım %89,0) · Geçerli 32.607 · Geçersiz 1.118
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 11.136 | %34,2 |
| AKP | 10.876 | %33,4 |
| İYİ | 6.012 | %18,4 |
| MHP | 2.908 | %8,9 |
| HDP | 706 | %2,2 |
| SAADET | 371 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 220 | %0,7 |
| VATAN | 170 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 94 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 92 | %0,3 |
| Hasan Lök (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Sevinç Sertbarut (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Haşmet Cengizler (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Kamil Kaya (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| İzzettin Civan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %36,7 |
| Aydın Mah. | 5 | 1.627 | %87,8 | AKP | %33,7 |
| Aydıncık Mah. | 2 | 680 | %90,6 | AKP | %43,8 |
| Bakılar Mah. | 3 | 859 | %94,1 | CHP | %44,9 |
| Beyobası Mah. | 5 | 1.628 | %90,1 | AKP | %38,9 |
| Beyrebucak Mah. | 4 | 1.201 | %93,3 | AKP | %44,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.089 | %89,4 | CHP | %36,5 |
| Doğanca Mah. | 1 | 262 | %92,8 | AKP | %38,8 |
| Ekmel Mah. | 3 | 848 | %93,4 | AKP | %34,4 |
| Esenpınar Mah. | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %78,0 |
| Esentepe Mah. | 2 | 755 | %88,5 | AKP | %34,9 |
| Gazi Mah. | 9 | 3.111 | %88,6 | CHP | %34,2 |
| Gökçebelen Mah. | 1 | 178 | %86,0 | CHP | %40,8 |
| Gökçesaray Mah. | 1 | 104 | %98,1 | CHP | %51,0 |
| Göçük Mah. | 2 | 464 | %91,0 | AKP | %40,8 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 375 | %94,4 | AKP | %59,8 |
| Gürçam Mah. | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %42,5 |
| Hasdere Mah. | 2 | 499 | %93,0 | AKP | %34,7 |
| Ilıca Mah. | 2 | 382 | %83,8 | AKP | %53,3 |
| Kahyalar Mah. | 4 | 1.223 | %88,8 | CHP | %36,6 |
| Karalar Mah. | 3 | 1.060 | %82,5 | CHP | %34,6 |
| Karatepe Mah. | 2 | 424 | %85,1 | AKP | %35,4 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 98 | %91,8 | CHP | %42,7 |
| Kırahmetler Mah. | 1 | 173 | %93,1 | AKP | %41,6 |
| Kızılgüney Mah. | 2 | 392 | %85,2 | AKP | %55,1 |
| Koru Mah. | 2 | 760 | %92,2 | CHP | %55,7 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.151 | %92,4 | CHP | %56,2 |
| Küçüklü Mah. | 2 | 484 | %61,2 | AKP | %41,7 |
| Macar Mah. | 3 | 774 | %95,1 | CHP | %39,0 |
| Muzkent Mah. | 2 | 653 | %92,7 | AKP | %51,2 |
| Pazarcı Mah. | 12 | 4.553 | %87,0 | CHP | %40,2 |
| Sarıağaç Mah. | 3 | 1.008 | %91,6 | AKP | %36,5 |
| Sugözü Mah. | 1 | 182 | %95,6 | CHP | %57,5 |
| Yakacık Mah. | 1 | 271 | %91,5 | CHP | %39,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.801 | %90,0 | CHP | %36,3 |
| Yenigüney Mah. | 1 | 164 | %80,5 | CHP | %34,2 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 512 | %75,0 | AKP | %51,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 219 | %81,3 | AKP | %40,8 |
| Zeytinada Mah. | 2 | 573 | %90,4 | AKP | %61,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 164 | %84,2 | AKP | %34,1 |
| Çalıpınar Mah. | 1 | 374 | %96,8 | CHP | %39,8 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 131 | %86,3 | CHP | %57,4 |
| Çığlık Mah. | 1 | 298 | %88,3 | AKP | %36,3 |
| Çobanlar Mah. | 3 | 1.052 | %94,1 | CHP | %37,7 |
| Çörüş Mah. | 1 | 221 | %85,1 | MHP | %35,0 |
| Çile Mah. | 1 | 140 | %90,7 | CHP | %45,5 |
| Çimenbağ Mah. | 1 | 93 | %82,8 | AKP | %36,1 |
| Öznurtepe Mah. | 1 | 94 | %81,9 | CHP | %50,7 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 111 | %86,5 | CHP | %46,1 |
| İnal Mah. | 1 | 221 | %80,5 | AKP | %52,3 |
| İnceğiz Mah. | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %50,6 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.895 | %88,7 | CHP | %37,1 |
| Şahinler Mah. | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %43,6 |