%47,3
AK PARTİ birinci
7.574 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akseki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 7574 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 9.242 · Oy kullanan 7.939 (katılım %85,9) · Geçerli 7.574 · Geçersiz 365
Akseki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.584 | %47,3 |
| CHP | 2.061 | %27,2 |
| İYİ | 954 | %12,6 |
| MHP | 634 | %8,4 |
| SAADET | 117 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 81 | %1,1 |
| HDP | 69 | %0,9 |
| VATAN | 25 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 24 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,3 |
| Sevinç Sertbarut (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Hasan Lök (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akşahap Mah. | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %53,2 |
| Alaçeşme Mah. | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %51,6 |
| Aşağıaşıklar Mah. | 1 | 50 | %82,0 | CHP | %48,8 |
| Bademli Mah. | 1 | 346 | %88,2 | AKP | %57,2 |
| Belenalan Mah. | 1 | 29 | %113,8 | AKP | %50,0 |
| Boğaz Mah. | 1 | 303 | %85,2 | CHP | %48,0 |
| Bucakalan Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %43,2 |
| Bucakkışla Mah. | 1 | 34 | %91,2 | AKP | %33,3 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 172 | %87,8 | AKP | %44,9 |
| Ceceler Mah. | 1 | 188 | %90,4 | AKP | %80,6 |
| Cemerler Mah. | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %55,7 |
| Cendeve Mah. | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %63,3 |
| Cevizli Mah. | 2 | 679 | %84,4 | AKP | %41,9 |
| Demirciler Mah. | 4 | 1.180 | %82,0 | CHP | %38,0 |
| Değirmenlik Mah. | 1 | 243 | %84,4 | AKP | %59,7 |
| Dutluca Mah. | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %48,1 |
| Dikmen Mah. | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %52,4 |
| Emiraşıklar Mah. | 1 | 71 | %91,6 | CHP | %53,9 |
| Erenyaka Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %55,6 |
| Fakılar Mah. | 1 | 222 | %77,5 | CHP | %45,9 |
| Geriş Mah. | 1 | 74 | %93,2 | CHP | %42,4 |
| Gümüşdamla Mah. | 1 | 240 | %80,8 | CHP | %39,8 |
| Güneykaya Mah. | 2 | 247 | %93,9 | AKP | %63,6 |
| Günyaka Mah. | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %68,6 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 99 | %99,0 | CHP | %53,7 |
| Güçlüköy Mah. | 2 | 486 | %90,3 | CHP | %53,7 |
| Hacı İlyas Mah. | 2 | 403 | %79,2 | CHP | %40,3 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 222 | %93,2 | AKP | %58,2 |
| Hüsamettinköy Mah. | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %41,7 |
| Karakışla Mah. | 1 | 158 | %79,8 | AKP | %74,1 |
| Kepez Mah. | 1 | 246 | %77,6 | AKP | %50,6 |
| Kepezbeleni Mah. | 1 | 69 | %85,5 | AKP | %66,7 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 404 | %70,8 | AKP | %51,4 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %53,2 |
| Menteşbey Mah. | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %64,1 |
| Minareli Mah. | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %56,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 147 | %95,2 | CHP | %74,3 |
| Sadıklar Mah. | 1 | 77 | %89,6 | AKP | %54,4 |
| Salihler Mah. | 1 | 124 | %100,0 | AKP | %95,2 |
| Sarıhacılar Mah. | 1 | 33 | %84,9 | CHP | %28,6 |
| Sarıhaliller Mah. | 1 | 34 | %82,4 | AKP | %67,9 |
| Susuzşahap Mah. | 1 | 114 | %83,3 | AKP | %70,1 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 318 | %76,1 | AKP | %53,4 |
| Sinanhoca Mah. | 1 | 154 | %83,8 | AKP | %71,9 |
| Taşlıca Mah. | 2 | 435 | %88,3 | AKP | %51,0 |
| Yarpuz Mah. | 1 | 257 | %88,7 | AKP | %81,4 |
| Çaltılıçukur Mah. | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %48,5 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 32 | %100,0 | CHP | %58,6 |
| Çınardibi Mah. | 1 | 70 | %78,6 | AKP | %58,2 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 150 | %94,0 | CHP | %43,1 |
| Çimiköy Mah. | 1 | 155 | %83,9 | AKP | %62,4 |