%38,9
AK PARTİ birinci
78.048 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,9 ile birinci; 78.048 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 88.596 · Oy kullanan 79.281 (katılım %89,5) · Geçerli 78.048 · Geçersiz 1.233
Gölbaşı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.381 | %38,9 |
| CHP | 15.285 | %19,6 |
| MHP | 14.242 | %18,3 |
| İYİ | 9.879 | %12,7 |
| HDP | 5.048 | %6,5 |
| SAADET | 1.774 | %2,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 918 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 238 | %0,3 |
| VATAN | 144 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 72 | %0,1 |
| Hakan Polat (bağımsız) | 51 | %0,1 |
| Özge Aydemir Güney (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Ali Rıza Aydın (bağımsız) | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gölbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiboz Mah. | 1 | 202 | %92,6 | AKP | %47,0 |
| Akörençarşak Mah. | 1 | 234 | %98,7 | AKP | %49,6 |
| Altunçanak Mah. | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %52,5 |
| Bahçelievler Mah. | 35 | 12.682 | %88,0 | AKP | %39,6 |
| Ballıkpınar Mah. | 2 | 701 | %93,7 | CHP | %34,4 |
| Bağiçi Mah. | 1 | 265 | %89,1 | AKP | %53,7 |
| Bezirhane Mah. | 2 | 475 | %89,1 | AKP | %56,1 |
| Boyalık Mah. | 1 | 309 | %91,6 | AKP | %43,7 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 403 | %91,6 | AKP | %55,9 |
| Emirler Mah. | 2 | 641 | %86,1 | AKP | %60,0 |
| Eymir Mah. | 42 | 15.376 | %89,7 | AKP | %32,1 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 16 | 5.744 | %87,0 | AKP | %39,8 |
| Gökçehüyük Mah. | 2 | 595 | %83,7 | AKP | %33,7 |
| Gölbek Mah. | 1 | 219 | %93,2 | AKP | %74,9 |
| Günalan Mah. | 1 | 155 | %98,1 | AKP | %29,1 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 394 | %95,7 | AKP | %66,8 |
| Hacılar Mah. | 5 | 1.550 | %87,6 | CHP | %37,8 |
| Hacımuratlı Mah. | 1 | 187 | %92,0 | AKP | %41,9 |
| Halaçlı Mah. | 1 | 259 | %93,8 | MHP | %48,8 |
| Karaali Merkez Mah. | 1 | 246 | %90,2 | MHP | %44,1 |
| Karaali Yazlık Mah. | 1 | 260 | %89,2 | MHP | %42,4 |
| Karacaören Mah. | 1 | 271 | %93,0 | AKP | %76,5 |
| Karagedik Aydın Mah. | 3 | 917 | %85,3 | AKP | %66,2 |
| Karagedik Ercan Mah. | 3 | 803 | %87,4 | AKP | %66,1 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 543 | %93,6 | AKP | %31,1 |
| Karşıyaka Mah. | 24 | 8.713 | %89,5 | AKP | %36,6 |
| Kırıklı Mah. | 1 | 89 | %100,0 | CHP | %78,4 |
| Kızılcaşar Mah. | 8 | 3.004 | %93,0 | CHP | %43,9 |
| Koparan Mah. | 1 | 300 | %96,3 | AKP | %36,0 |
| Mahmatlı Mah. | 1 | 245 | %93,9 | AKP | %60,0 |
| Mahmatlıbahçe Mah. | 1 | 85 | %89,4 | CHP | %63,0 |
| Oyaca Akarsu Mah. | 2 | 731 | %90,7 | AKP | %51,4 |
| Oyaca Yeşilçam Mah. | 2 | 566 | %93,3 | AKP | %44,4 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 568 | %90,0 | AKP | %34,1 |
| Selametli Şehit Emrah Mah. | 2 | 668 | %88,5 | AKP | %55,7 |
| Seğmenler Mah. | 35 | 12.969 | %89,4 | AKP | %46,2 |
| Soğulcak Mah. | 1 | 151 | %94,0 | CHP | %76,6 |
| Subaşı Mah. | 1 | 217 | %93,6 | AKP | %83,1 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.210 | %89,7 | CHP | %39,7 |
| Tepeyurt Mah. | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %49,6 |
| Topaklı Mah. | 1 | 375 | %90,9 | AKP | %50,6 |
| Tulumtaş Mah. | 4 | 1.222 | %91,1 | CHP | %39,9 |
| Velihimmetli Mah. | 2 | 441 | %92,3 | AKP | %48,4 |
| Yavrucuk Mah. | 1 | 262 | %93,1 | MHP | %41,1 |
| Yaylabağ Mah. | 1 | 332 | %93,4 | AKP | %43,5 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 241 | %93,4 | AKP | %46,4 |
| Yurtbeyi Mah. | 2 | 588 | %91,2 | AKP | %38,8 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 156 | %95,5 | AKP | %39,7 |
| Çeltek Mah. | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %76,7 |
| Çimşit Mah. | 1 | 261 | %93,1 | AKP | %51,5 |
| Örencik Mah. | 2 | 751 | %90,6 | AKP | %40,0 |
| İkizce Mah. | 1 | 254 | %91,3 | AKP | %36,0 |
| İncek Mah. | 9 | 3.302 | %90,4 | AKP | %34,4 |
| Şafak Mah. | 20 | 7.189 | %88,6 | AKP | %42,5 |