%47,2
CHP birinci
599.261 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankaya ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %47,2 ile birinci; 599.261 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 675.782 · Oy kullanan 605.595 (katılım %89,6) · Geçerli 599.261 · Geçersiz 6.334
Çankaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 282.527 | %47,2 |
| AKP | 105.582 | %17,6 |
| İYİ | 89.048 | %14,9 |
| HDP | 64.257 | %10,7 |
| MHP | 40.309 | %6,7 |
| SAADET | 8.488 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3.006 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.835 | %0,5 |
| VATAN | 2.107 | %0,4 |
| Ali Rıza Aydın (bağımsız) | 561 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 375 | %0,1 |
| Hakan Polat (bağımsız) | 130 | %0,0 |
| Özge Aydemir Güney (bağımsız) | 36 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çankaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 12 | 4.393 | %88,4 | CHP | %54,8 |
| 50.Yıl Mah. | 2 | 473 | %81,0 | AKP | %39,7 |
| Ahlatlıbel Mah. | 14 | 5.309 | %94,4 | AKP | %35,8 |
| Akarlar Mah. | 1 | 34 | %100,0 | AKP | %55,9 |
| Akpınar Mah. | 25 | 9.120 | %90,3 | CHP | %36,6 |
| Alacaatlı Mah. | 52 | 19.287 | %92,5 | CHP | %53,3 |
| Anıttepe Mah. | 9 | 3.266 | %88,5 | CHP | %52,6 |
| Arka Topraklık Mah. | 6 | 2.083 | %84,2 | AKP | %32,4 |
| Ata Mah. | 25 | 9.183 | %90,6 | CHP | %41,2 |
| Aydınlar Mah. | 13 | 4.856 | %90,0 | CHP | %42,7 |
| Ayrancı Mah. | 38 | 14.157 | %89,6 | CHP | %54,6 |
| Aziziye Mah. | 24 | 8.797 | %89,2 | CHP | %57,2 |
| Aşağı Öveçler Mah. | 17 | 6.333 | %89,0 | CHP | %40,3 |
| Aşağı İmrahor Mah. | 1 | 158 | %93,0 | AKP | %40,7 |
| Aşıkpaşa Mah. | 18 | 6.504 | %88,2 | CHP | %32,8 |
| Bademlidere Mah. | 4 | 1.497 | %87,6 | CHP | %41,1 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.561 | %88,7 | CHP | %54,9 |
| Balgat Mah. | 7 | 2.635 | %87,4 | CHP | %30,2 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.766 | %89,0 | CHP | %59,7 |
| Bayraktar Mah. | 10 | 3.514 | %88,5 | CHP | %49,1 |
| Bağcılar Mah. | 6 | 1.910 | %89,7 | CHP | %46,7 |
| Beytepe Mah. | 19 | 7.056 | %91,6 | CHP | %46,2 |
| Boztepe Mah. | 4 | 1.201 | %86,9 | AKP | %44,3 |
| Büyükesat Mah. | 17 | 6.326 | %89,1 | CHP | %54,2 |
| Birlik Mah. | 62 | 22.732 | %90,5 | CHP | %49,9 |
| Cebeci Mah. | 10 | 3.790 | %86,4 | CHP | %42,0 |
| Cevizlidere Mah. | 27 | 10.143 | %89,2 | CHP | %29,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 71 | %84,5 | CHP | %35,6 |
| Devlet Mah. | 3 | 930 | %85,5 | CHP | %42,6 |
| Dodurga Mah. | 19 | 7.072 | %91,3 | CHP | %51,6 |
| Doğuş Mah. | 7 | 2.400 | %89,4 | CHP | %51,8 |
| Dumlupınar Mah. | 19 | 7.034 | %88,3 | CHP | %46,8 |
| Dilekler Mah. | 2 | 563 | %81,2 | AKP | %31,8 |
| Ehlibeyt Mah. | 7 | 2.460 | %91,7 | CHP | %51,9 |
| Emek Mah. | 47 | 16.969 | %89,3 | CHP | %50,5 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 15 | 5.404 | %86,3 | CHP | %35,8 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.829 | %83,9 | CHP | %35,2 |
| Esatoğlu Mah. | 8 | 2.914 | %87,0 | CHP | %56,0 |
| Eti Mah. | 2 | 723 | %85,2 | CHP | %44,0 |
| Evciler Mah. | 1 | 149 | %94,0 | MHP | %45,8 |
| Fakülteler Mah. | 11 | 4.152 | %84,7 | CHP | %45,1 |
| Fidanlık Mah. | 3 | 900 | %80,7 | CHP | %50,1 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 8 | 2.884 | %88,3 | CHP | %58,9 |
| Gökkuşağı Mah. | 17 | 6.232 | %90,4 | AKP | %30,9 |
| Göktürk Mah. | 8 | 2.992 | %90,4 | CHP | %43,5 |
| Güvenevler Mah. | 21 | 7.861 | %88,6 | CHP | %58,7 |
| Güzeltepe Mah. | 13 | 4.722 | %89,7 | CHP | %57,7 |
| Harbiye Mah. | 44 | 16.348 | %89,8 | CHP | %44,7 |
| Huzur Mah. | 35 | 13.077 | %90,1 | CHP | %38,2 |
| Hilal Mah. | 13 | 4.820 | %88,2 | CHP | %46,1 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 235 | %82,6 | MHP | %42,0 |
| Karapınar Mah. | 19 | 7.122 | %90,6 | CHP | %38,3 |
| Karataş Mah. | 2 | 560 | %91,4 | AKP | %39,1 |
| Kavaklıdere Mah. | 13 | 4.887 | %86,4 | CHP | %52,9 |
| Kazım Özalp Mah. | 10 | 3.617 | %87,8 | CHP | %53,3 |
| Keklik Pınarı Mah. | 29 | 10.657 | %88,7 | CHP | %40,4 |
| Kırkkonaklar Mah. | 36 | 12.989 | %88,8 | CHP | %44,0 |
| Kızılay Mah. | 3 | 792 | %82,5 | CHP | %45,9 |
| Kızılırmak Mah. | 13 | 4.780 | %90,7 | CHP | %36,7 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 509 | %83,7 | CHP | %44,0 |
| Konutkent Mah. | 18 | 6.586 | %91,4 | CHP | %59,7 |
| Korkutreis Mah. | 2 | 712 | %81,5 | CHP | %40,1 |
| Koru Mah. | 32 | 11.570 | %92,1 | CHP | %60,7 |
| Kömürcü Mah. | 1 | 88 | %92,1 | MHP | %45,3 |
| Kültür Mah. | 8 | 2.832 | %84,2 | CHP | %49,3 |
| Küçükesat Mah. | 6 | 2.226 | %89,3 | CHP | %57,0 |
| Malazgirt Mah. | 12 | 4.544 | %90,3 | CHP | %38,9 |
| Maltepe Mah. | 19 | 6.814 | %87,7 | CHP | %49,3 |
| Mebusevleri Mah. | 8 | 3.017 | %89,9 | CHP | %53,2 |
| Metin Akkuş Mah. | 7 | 2.292 | %90,4 | CHP | %53,0 |
| Metin Oktay Mah. | 10 | 3.632 | %89,7 | CHP | %44,0 |
| Meşrutiyet Mah. | 2 | 398 | %83,7 | CHP | %42,0 |
| Muhsin Ertuğrul Mah. | 8 | 2.712 | %89,1 | CHP | %53,3 |
| Murat Mah. | 8 | 2.856 | %87,0 | CHP | %45,1 |
| Mustafa Kemal Mah. | 14 | 5.281 | %91,4 | CHP | %43,4 |
| Mutlukent Mah. | 38 | 13.653 | %91,3 | CHP | %55,5 |
| Mürsel Uluç Mah. | 37 | 14.007 | %90,5 | CHP | %46,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 7 | 2.457 | %87,7 | CHP | %34,6 |
| Naci Çakır Mah. | 21 | 7.681 | %89,4 | CHP | %46,5 |
| Namık Kemal Mah. | 1 | 70 | %90,0 | CHP | %39,7 |
| Nasuh Akar Mah. | 8 | 2.986 | %87,9 | CHP | %35,2 |
| Oran Mah. | 24 | 8.816 | %89,9 | CHP | %52,7 |
| Orta İmrahor Mah. | 1 | 232 | %94,8 | AKP | %48,8 |
| Osman Temiz Mah. | 21 | 7.791 | %91,0 | CHP | %49,6 |
| Oğuzlar Mah. | 16 | 5.743 | %87,0 | AKP | %29,1 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 42 | 15.536 | %91,8 | CHP | %59,4 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 12 | 4.222 | %88,8 | CHP | %58,5 |
| Sancak Mah. | 23 | 8.393 | %89,7 | CHP | %45,7 |
| Sağlık Mah. | 2 | 479 | %78,9 | CHP | %39,5 |
| Seyranbağları Mah. | 15 | 5.592 | %85,3 | CHP | %43,4 |
| Sokullu Mehmet Paşa Mah. | 19 | 6.995 | %90,2 | CHP | %40,9 |
| Söğütözü Mah. | 8 | 2.604 | %89,5 | CHP | %40,3 |
| Tınaztepe Mah. | 13 | 4.647 | %86,2 | CHP | %52,5 |
| Tohumlar Mah. | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %46,6 |
| Topraklık Mah. | 3 | 1.111 | %87,3 | CHP | %32,4 |
| Umut Mah. | 17 | 6.275 | %88,2 | CHP | %47,0 |
| Yakupabdal Mah. | 9 | 3.411 | %90,7 | AKP | %48,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 154 | %96,1 | AKP | %41,7 |
| Yaşamkent Mah. | 43 | 15.558 | %92,7 | CHP | %56,6 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 506 | %93,1 | AKP | %46,8 |
| Yıldızevler Mah. | 26 | 9.596 | %89,8 | CHP | %53,5 |
| Yukarı Bahçelievler Mah. | 33 | 12.113 | %88,6 | CHP | %53,5 |
| Yukarı Dikmen Mah. | 18 | 6.538 | %88,0 | CHP | %45,8 |
| Yukarı Öveçler Mah. | 8 | 2.952 | %89,3 | CHP | %39,8 |
| Yücetepe Mah. | 11 | 3.809 | %91,6 | CHP | %53,6 |
| Zafertepe Mah. | 6 | 1.972 | %87,2 | AKP | %36,5 |
| Çamlıtepe Mah. | 14 | 4.693 | %88,4 | CHP | %39,2 |
| Çankaya Mah. | 14 | 5.257 | %88,5 | CHP | %55,9 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 223 | %96,9 | MHP | %76,3 |
| Çayyolu Mah. | 12 | 4.240 | %93,4 | CHP | %55,0 |
| Çukurambar Mah. | 27 | 9.871 | %91,5 | CHP | %38,5 |
| Çiğdem Mah. | 31 | 11.200 | %91,2 | CHP | %52,6 |
| Ön Cebeci Mah. | 10 | 3.788 | %86,1 | CHP | %45,7 |
| Öveçler Mah. | 20 | 6.963 | %90,1 | CHP | %39,2 |
| Ümit Mah. | 29 | 10.797 | %91,8 | CHP | %57,8 |
| Üniversiteler Mah. | 24 | 7.851 | %85,9 | CHP | %53,5 |
| İleri Mah. | 10 | 3.560 | %85,1 | CHP | %31,5 |
| İlkadım Mah. | 28 | 10.599 | %89,6 | CHP | %45,9 |
| İlkbahar Mah. | 15 | 5.362 | %88,6 | CHP | %50,7 |
| İlker Mah. | 7 | 2.536 | %89,6 | CHP | %52,7 |
| İncesu Mah. | 8 | 2.791 | %85,9 | CHP | %39,7 |
| İşçi Blokları Mah. | 40 | 14.744 | %90,6 | CHP | %47,1 |
| Şehit Cengiz Karaca Mah. | 17 | 6.090 | %90,8 | CHP | %38,9 |
| Şehit Cevdet Özdemir Mah. | 19 | 6.861 | %90,6 | CHP | %41,9 |