%63,6
AK PARTİ birinci
5.827 geçerli oy · katılım %90,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamlıdere ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,6 ile birinci; 5827 geçerli oy, katılım %90,3.
Kayıtlı seçmen 6.561 · Oy kullanan 5.923 (katılım %90,3) · Geçerli 5.827 · Geçersiz 96
Çamlıdere Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.707 | %63,6 |
| MHP | 1.236 | %21,2 |
| CHP | 411 | %7,1 |
| İYİ | 316 | %5,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 71 | %1,2 |
| SAADET | 49 | %0,8 |
| HDP | 11 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çamlıdere mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahatlar Mah. | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %68,9 |
| Akkaya Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %78,3 |
| Alakoç Mah. | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %85,3 |
| Atça Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %79,1 |
| Avdan Mah. | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %76,1 |
| Avşarlar Mah. | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %69,2 |
| Bardakçılar Mah. | 1 | 55 | %100,0 | AKP | %72,2 |
| Bayındır Mah. | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %50,7 |
| Beyler Mah. | 2 | 572 | %84,4 | AKP | %49,0 |
| Beşbeyler Mah. | 1 | 186 | %90,9 | AKP | %60,7 |
| Buğralar Mah. | 1 | 355 | %93,0 | MHP | %57,6 |
| Bökeler Mah. | 1 | 87 | %95,4 | MHP | %58,0 |
| Dağkuzören Mah. | 1 | 144 | %95,8 | AKP | %84,7 |
| Doymuş Mah. | 1 | 77 | %94,8 | AKP | %79,2 |
| Doğancı Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 245 | %91,4 | AKP | %84,9 |
| Dörtkonak Mah. | 1 | 275 | %90,6 | AKP | %89,6 |
| Eldelek Mah. | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %84,6 |
| Elmalı Mah. | 1 | 156 | %91,7 | AKP | %82,1 |
| Elvanlar Mah. | 1 | 131 | %94,7 | MHP | %61,8 |
| Elören Mah. | 1 | 42 | %104,8 | AKP | %90,0 |
| Gümele Mah. | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %62,5 |
| Güney Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %66,7 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 371 | %91,9 | AKP | %64,9 |
| Kuyubaşı Mah. | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %61,3 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %77,5 |
| Körler Mah. | 1 | 201 | %86,1 | AKP | %42,2 |
| Meşeler Mah. | 1 | 41 | %92,7 | AKP | %73,7 |
| Muzrupağacın Mah. | 1 | 166 | %98,2 | AKP | %79,1 |
| Müsellim Mah. | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %78,0 |
| Orta Mah. | 1 | 41 | %112,2 | AKP | %62,2 |
| Osmansin Mah. | 1 | 240 | %85,0 | AKP | %80,2 |
| Pelitçik Mah. | 1 | 119 | %98,3 | AKP | %70,4 |
| Peçenek Mah. | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %62,3 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 283 | %90,1 | AKP | %58,4 |
| Tatlak Mah. | 1 | 87 | %90,8 | AKP | %64,5 |
| Yahyalar Mah. | 1 | 148 | %83,1 | AKP | %49,2 |
| Yahşihan Mah. | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %57,1 |
| Yayalar Mah. | 1 | 367 | %85,6 | AKP | %53,2 |
| Yediören Mah. | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %80,3 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %83,3 |
| Yoncatepe Mah. | 1 | 98 | %80,6 | AKP | %61,0 |
| Çamköy Mah. | 1 | 102 | %94,1 | AKP | %73,1 |
| Çukurören Mah. | 1 | 166 | %81,9 | AKP | %59,4 |
| Ömerağa Mah. | 2 | 406 | %82,3 | AKP | %50,9 |
| Örenköy Mah. | 1 | 43 | %104,7 | AKP | %60,0 |
| Özmüş Mah. | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %55,1 |
| İnceöz Mah. | 1 | 48 | %83,3 | AKP | %62,5 |