%44,6
AK PARTİ birinci
12.326 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bala ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,6 ile birinci; 12.326 geçerli oy, katılım %81,9.
Kayıtlı seçmen 15.512 · Oy kullanan 12.703 (katılım %81,9) · Geçerli 12.326 · Geçersiz 377
Bala Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.502 | %44,6 |
| MHP | 2.846 | %23,1 |
| CHP | 1.416 | %11,5 |
| İYİ | 1.141 | %9,3 |
| HDP | 1.029 | %8,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 223 | %1,8 |
| SAADET | 91 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,2 |
| VATAN | 18 | %0,2 |
| Özge Aydemir Güney (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ali Rıza Aydın (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bala mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abazlı Mah. | 2 | 555 | %81,1 | AKP | %33,3 |
| Afşar Dadaloğlu Mah. | 4 | 1.383 | %84,3 | AKP | %35,5 |
| Ahmetçayırı Mah. | 1 | 92 | %103,3 | AKP | %64,5 |
| Akkoyunlu Mah. | 1 | 309 | %84,5 | AKP | %68,5 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 128 | %86,7 | AKP | %69,7 |
| Aşağıhacıbekir Mah. | 1 | 208 | %70,2 | HDP | %52,1 |
| Aşıkoğlu Mah. | 1 | 82 | %84,2 | AKP | %56,3 |
| Bahçekaradalak Mah. | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %34,6 |
| Bektaşlı Mah. | 1 | 129 | %74,4 | AKP | %51,7 |
| Belçarşak Mah. | 1 | 333 | %83,5 | AKP | %56,7 |
| Beynam Mah. | 2 | 586 | %90,4 | AKP | %51,0 |
| Büyükbayat Mah. | 2 | 391 | %85,7 | AKP | %61,7 |
| Büyükboyalık Mah. | 3 | 462 | %80,1 | AKP | %39,0 |
| Büyükcamili Mah. | 2 | 382 | %74,6 | AKP | %54,1 |
| Davdanlı Mah. | 1 | 188 | %87,8 | AKP | %60,9 |
| Derekışla Mah. | 1 | 241 | %83,4 | AKP | %83,3 |
| Ergin Mah. | 2 | 390 | %84,9 | AKP | %49,5 |
| Eğribasan Mah. | 1 | 89 | %56,2 | AKP | %34,7 |
| Göztepe Mah. | 2 | 431 | %82,4 | AKP | %41,2 |
| Gülbağı Mah. | 1 | 158 | %94,9 | AKP | %69,8 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 213 | %67,1 | AKP | %43,9 |
| Hanburun Mah. | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %63,0 |
| Karahamzalı Mah. | 1 | 302 | %78,8 | AKP | %51,7 |
| Kartaltepe Mah. | 3 | 840 | %77,9 | AKP | %45,4 |
| Kerişli Mah. | 1 | 119 | %88,2 | AKP | %49,0 |
| Kesikköprü Erdemli Mah. | 1 | 75 | %96,0 | HDP | %50,0 |
| Kesikköprü Kızılırmak Mah. | 1 | 325 | %80,6 | HDP | %44,8 |
| Kesikköprü Mah. | 2 | 511 | %81,0 | AKP | %45,0 |
| Koçyayla Mah. | 1 | 115 | %80,9 | CHP | %73,0 |
| Kuyular Mah. | 2 | 396 | %62,9 | HDP | %57,0 |
| Köseli Mah. | 1 | 374 | %90,1 | MHP | %47,6 |
| Küçükbayat Mah. | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %59,2 |
| Küçükbıyık Mah. | 1 | 211 | %65,4 | AKP | %45,5 |
| Küçükboyalık Mah. | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %67,2 |
| Küçükcamili Mah. | 1 | 261 | %84,3 | HDP | %43,7 |
| Sarıhüyük Mah. | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %60,8 |
| Sırapınar Mah. | 1 | 329 | %80,2 | MHP | %39,9 |
| Sofular Mah. | 2 | 415 | %76,6 | AKP | %44,2 |
| Suyugüzel Mah. | 1 | 234 | %76,5 | AKP | %43,4 |
| Tatarhüyük Mah. | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %55,2 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 79 | %78,5 | AKP | %63,9 |
| Tolköy Mah. | 1 | 342 | %87,4 | AKP | %37,5 |
| Yaylalıözü Mah. | 1 | 167 | %80,8 | AKP | %44,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 298 | %87,3 | CHP | %83,1 |
| Yeniyapançarşak Mah. | 1 | 187 | %86,1 | MHP | %42,4 |
| Yeniyapanşeyhli Mah. | 1 | 278 | %79,1 | AKP | %47,1 |
| Yukarıhacıbekir Mah. | 1 | 86 | %97,7 | AKP | %40,7 |
| Yöreli Mah. | 1 | 291 | %88,0 | AKP | %51,8 |
| Çatalçeşme Mah. | 1 | 347 | %84,2 | AKP | %52,7 |
| Çatalören Mah. | 1 | 171 | %86,6 | AKP | %42,9 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 190 | %85,8 | AKP | %34,6 |
| Üçem Mah. | 1 | 309 | %78,3 | AKP | %61,9 |
| İsmetpaşa Mah. | 1 | 321 | %80,4 | MHP | %42,8 |
| Şehriban Mah. | 1 | 148 | %76,4 | AKP | %54,6 |
| Şentepe Mah. | 2 | 551 | %81,5 | AKP | %42,2 |