%54,4
AK PARTİ birinci
21.642 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşova ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,4 ile birinci; 21.642 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 24.894 · Oy kullanan 22.401 (katılım %90,0) · Geçerli 21.642 · Geçersiz 759
Taşova Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.778 | %54,4 |
| CHP | 4.187 | %19,4 |
| İYİ | 2.471 | %11,4 |
| MHP | 2.344 | %10,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 294 | %1,4 |
| HDP | 187 | %0,9 |
| SAADET | 182 | %0,8 |
| VATAN | 82 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 74 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 43 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpaslan Köyü | 3 | 1.044 | %89,7 | CHP | %37,7 |
| Altınlı Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %91,7 |
| Alçakbel Köyü | 1 | 179 | %91,6 | AKP | %75,5 |
| Andıran Köyü | 1 | 244 | %92,2 | AKP | %41,2 |
| Ardıçönü Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %92,5 |
| Arpaderesi Köyü | 1 | 162 | %91,4 | AKP | %76,2 |
| Ballıca Köyü | 2 | 423 | %92,7 | AKP | %45,0 |
| Belevi Köyü | 2 | 610 | %93,4 | AKP | %51,5 |
| Boraboy Köyü | 2 | 695 | %91,5 | AKP | %49,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 965 | %88,4 | AKP | %42,9 |
| Dereköy | 1 | 152 | %90,1 | AKP | %59,3 |
| Dereli Köyü | 2 | 415 | %92,3 | AKP | %55,9 |
| Destek Köyü | 2 | 539 | %91,1 | AKP | %59,3 |
| Devre Köyü | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %72,1 |
| Doğu Mah. | 3 | 763 | %88,9 | AKP | %53,4 |
| Durucasu Köyü | 1 | 184 | %94,0 | AKP | %65,5 |
| Dutluk Köyü | 1 | 93 | %98,9 | AKP | %57,6 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 282 | %91,5 | AKP | %55,3 |
| Elmakırı Köyü | 1 | 182 | %88,5 | AKP | %62,9 |
| Esençay Köyü | 3 | 800 | %88,4 | CHP | %56,5 |
| Gemibükü Köyü | 1 | 172 | %95,4 | AKP | %52,2 |
| Geydoğan Köyü | 1 | 307 | %88,3 | AKP | %66,0 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %54,3 |
| Güngörmüş Köyü | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %72,1 |
| Gürsu Köyü | 1 | 298 | %90,9 | AKP | %59,1 |
| Güvendik Köyü | 1 | 111 | %94,6 | AKP | %64,7 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 245 | %95,9 | AKP | %49,2 |
| Hüsnüoğlu Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %90,3 |
| Ilıcaköy | 1 | 142 | %90,1 | AKP | %74,6 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 35 | %85,7 | AKP | %70,0 |
| Karabük Köyü | 1 | 192 | %94,8 | AKP | %59,0 |
| Karamuk Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %77,2 |
| Karlık Köyü | 1 | 135 | %81,5 | AKP | %62,8 |
| Karsavul Köyü | 1 | 131 | %82,4 | AKP | %65,7 |
| Kavaloluğu Köyü | 1 | 258 | %77,1 | AKP | %54,1 |
| Kırkharman Köyü | 1 | 187 | %95,7 | AKP | %64,2 |
| Kızgüldüren Köyü | 1 | 232 | %88,4 | AKP | %57,9 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %69,9 |
| Kozluca Köyü | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %52,5 |
| Kumluca Köyü | 1 | 201 | %96,0 | AKP | %63,0 |
| Mercimekköy | 2 | 406 | %90,6 | AKP | %69,4 |
| Mülkbükü Köyü | 1 | 259 | %89,6 | AKP | %52,9 |
| Sanayii Mah. | 2 | 737 | %87,1 | AKP | %44,4 |
| Sepetli Köyü | 2 | 437 | %89,7 | AKP | %74,3 |
| Sofualan Köyü | 1 | 159 | %80,5 | AKP | %70,9 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %67,9 |
| Tekke Köyü | 2 | 496 | %90,9 | AKP | %52,1 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 47 | %100,0 | AKP | %84,8 |
| Tepe Mah. | 5 | 1.553 | %90,2 | AKP | %53,7 |
| Türkmendamı Köyü | 1 | 114 | %81,6 | AKP | %76,4 |
| Uluköy | 3 | 1.022 | %86,4 | AKP | %55,1 |
| Yayladibi Köyü | 1 | 147 | %88,4 | AKP | %63,7 |
| Yaylasaray Köyü | 2 | 496 | %89,9 | AKP | %81,0 |
| Yemişen Mah. | 4 | 1.435 | %87,1 | AKP | %41,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 848 | %92,1 | AKP | %48,0 |
| Yenidere Köyü | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %79,6 |
| Yerkozlu Köyü | 2 | 573 | %92,8 | AKP | %59,5 |
| Yeşilırmak Mah. | 5 | 1.537 | %85,9 | AKP | %38,7 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %65,4 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 224 | %91,5 | AKP | %75,4 |
| Yolaçan Köyü | 1 | 115 | %89,6 | AKP | %51,0 |
| Yukarıbaraklı Köyü | 2 | 468 | %93,4 | AKP | %89,6 |
| Çakırsu Köyü | 1 | 240 | %90,4 | AKP | %75,1 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %69,0 |
| Çambükü Köyü | 1 | 126 | %86,5 | CHP | %48,6 |
| Çaydibi Köyü | 2 | 701 | %92,7 | CHP | %39,4 |
| Çılkıdır Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %58,3 |
| Özbaraklı Köyü | 1 | 396 | %95,0 | AKP | %86,1 |
| Şahinler Köyü | 2 | 437 | %91,5 | AKP | %69,0 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 176 | %84,1 | AKP | %75,9 |