Gümüşhacıköy · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGümüşhacıköy ilçesi
%45,3
CHP birinci
17.146 geçerli oy · katılım %93,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gümüşhacıköy ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %45,3 ile birinci; 17.146 geçerli oy, katılım %93,6.
Gümüşhacıköy
Kayıtlı seçmen 18.699 · Oy kullanan 17.508 (katılım %93,6) · Geçerli 17.146 · Geçersiz 362
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Mah. | 2 | 729 | %95,5 | CHP | %76,9 |
| Akpınar Köyü | 1 | 36 | %108,3 | CHP | %87,2 |
| Alören Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %79,7 |
| Artıkabat Mah. | 12 | 4.091 | %91,0 | CHP | %42,0 |
| Ağcadede Mah. | 1 | 85 | %91,8 | CHP | %38,2 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %36,2 |
| Bacakoğlu Köyü | 1 | 154 | %91,6 | AKP | %82,8 |
| Bademli Köyü | 1 | 194 | %96,4 | AKP | %41,0 |
| Balıklı Köyü | 1 | 66 | %101,5 | CHP | %86,6 |
| Beden Köyü | 1 | 155 | %97,4 | CHP | %92,0 |
| Camikebir Mah. | 1 | 318 | %88,1 | AKP | %53,9 |
| Cumara Mah. | 5 | 1.542 | %90,4 | AKP | %54,8 |
| Derbentobruğu Köyü | 1 | 186 | %91,9 | AKP | %75,7 |
| Doluca Köyü | 1 | 193 | %98,5 | CHP | %58,5 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 149 | %97,3 | AKP | %78,4 |
| Eslemez Köyü | 1 | 100 | %101,0 | CHP | %89,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 29 | %106,9 | CHP | %87,1 |
| Güplüce Köyü | 1 | 207 | %98,6 | CHP | %92,0 |
| Güvemözü Köyü | 1 | 29 | %106,9 | CHP | %87,1 |
| Hacıyahya Mah. | 8 | 2.463 | %92,9 | CHP | %68,4 |
| Irgat Mah. | 1 | 253 | %91,7 | AKP | %67,9 |
| Karaali Köyü | 1 | 23 | %113,0 | AKP | %66,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 262 | %96,6 | AKP | %84,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 49 | %104,1 | CHP | %70,6 |
| Kağnıcı Köyü | 1 | 321 | %95,0 | AKP | %65,3 |
| Keçiköy | 1 | 338 | %96,5 | CHP | %87,6 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 36 | %111,1 | CHP | %87,5 |
| Kırca Köyü | 1 | 215 | %99,5 | CHP | %92,9 |
| Kızık Köyü | 1 | 91 | %98,9 | AKP | %81,4 |
| Kızılca Köyü | 1 | 163 | %94,5 | AKP | %82,2 |
| Koltuk Köyü | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %73,0 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 78 | %98,7 | CHP | %80,5 |
| Korkut Köyü | 1 | 305 | %98,7 | CHP | %91,3 |
| Kutluca Köyü | 1 | 155 | %96,1 | AKP | %88,6 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 213 | %96,7 | CHP | %85,6 |
| Köseler Köyü | 1 | 304 | %94,4 | CHP | %94,7 |
| Kiziroğlu Köyü | 1 | 166 | %97,0 | CHP | %88,1 |
| Ovabaşı Köyü | 1 | 240 | %94,2 | AKP | %83,1 |
| Pusacak Köyü | 1 | 232 | %94,4 | AKP | %77,8 |
| Sallar Köyü | 1 | 193 | %97,9 | CHP | %79,1 |
| Saray Mah. | 3 | 1.024 | %89,3 | AKP | %41,0 |
| Saraycık Köyü | 1 | 189 | %92,1 | AKP | %47,3 |
| Sarayözü Köyü | 1 | 152 | %98,7 | CHP | %97,3 |
| Sekü Köyü | 1 | 95 | %100,0 | AKP | %72,5 |
| Tekke Mah. | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %43,0 |
| Yazıyeri Köyü | 1 | 130 | %100,8 | AKP | %83,2 |
| Yenicami Mah. | 1 | 45 | %93,3 | CHP | %45,0 |
| Yeniköy | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %54,6 |
| Çalköy | 1 | 277 | %93,9 | AKP | %78,7 |
| Çavuşköy | 1 | 64 | %100,0 | CHP | %90,3 |
| Çay Mah. | 3 | 830 | %93,1 | AKP | %52,6 |
| Çetmi Köyü | 2 | 474 | %97,5 | CHP | %89,5 |
| Çiftçioğlu Köyü | 1 | 101 | %102,0 | CHP | %83,5 |
| Çitli Köyü | 1 | 167 | %94,0 | AKP | %83,8 |
| İmirler Köyü | 1 | 198 | %99,0 | CHP | %76,0 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 116 | %94,8 | AKP | %71,7 |