Göynücek · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGöynücek ilçesi
%52,9
AK PARTİ birinci
7.235 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göynücek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,9 ile birinci; 7235 geçerli oy, katılım %91,0.
Göynücek
Kayıtlı seçmen 8.202 · Oy kullanan 7.466 (katılım %91,0) · Geçerli 7.235 · Geçersiz 231
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abacı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %45,5 |
| Alanköy | 2 | 436 | %90,6 | AKP | %77,0 |
| Ardıçpınar Köyü | 1 | 65 | %100,0 | CHP | %77,4 |
| Asar Köyü | 1 | 55 | %105,5 | CHP | %86,0 |
| Ayvalıpınar Köyü | 1 | 241 | %96,7 | AKP | %70,5 |
| Başpınar Köyü | 1 | 91 | %94,5 | CHP | %76,7 |
| Bekdemir Köyü | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %50,0 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 101 | %85,2 | AKP | %77,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 805 | %86,7 | AKP | %56,4 |
| Damlaçimen Köyü | 2 | 715 | %94,0 | AKP | %75,0 |
| Davutevi Köyü | 1 | 60 | %98,3 | CHP | %76,3 |
| Gaffarlı Köyü | 1 | 93 | %91,4 | CHP | %64,6 |
| Gediksaray Köyü | 2 | 508 | %89,0 | AKP | %62,2 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 30 | %106,7 | AKP | %75,0 |
| Harmancık Köyü | 1 | 90 | %86,7 | AKP | %70,3 |
| Hasanbey Köyü | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %58,2 |
| Ilısu Köyü | 1 | 284 | %92,3 | AKP | %63,8 |
| Karadağ Köyü | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %65,5 |
| Karayakup Köyü | 1 | 284 | %88,7 | AKP | %77,0 |
| Karaşar Köyü | 2 | 451 | %99,8 | AKP | %80,5 |
| Kertme Köyü | 1 | 123 | %91,1 | CHP | %78,9 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %74,7 |
| Kışlabeyi Köyü | 1 | 137 | %95,6 | AKP | %57,1 |
| Konuralan Köyü | 1 | 62 | %87,1 | AKP | %60,4 |
| Koyuncu Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %87,2 |
| Kuyulu Kavaklı Köyü | 1 | 77 | %98,7 | CHP | %76,3 |
| Merkez Mah. | 2 | 566 | %82,3 | AKP | %56,9 |
| Pembeli Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %74,7 |
| Tencerli Köyü | 1 | 180 | %92,2 | CHP | %85,3 |
| Terziköy | 1 | 105 | %95,2 | CHP | %77,8 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 193 | %93,8 | AKP | %84,7 |
| Yassıkışla Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %47,9 |
| Yeni Mah. | 3 | 810 | %82,7 | AKP | %56,1 |
| Yeniköy | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %52,0 |
| Çayan Köyü | 1 | 56 | %96,4 | CHP | %77,1 |
| Çaykışla Köyü | 1 | 98 | %95,9 | CHP | %67,1 |
| Çulpara Köyü | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %81,9 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 140 | %95,7 | CHP | %90,1 |
| Şarklı Köyü | 1 | 174 | %93,7 | CHP | %80,9 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %52,1 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 102 | %95,1 | CHP | %72,9 |