%73,7
HDP birinci
49.695 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Patnos ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %73,7 ile birinci; 49.695 geçerli oy, katılım %80,0.
Kayıtlı seçmen 64.040 · Oy kullanan 51.244 (katılım %80,0) · Geçerli 49.695 · Geçersiz 1.549
Patnos Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 36.608 | %73,7 |
| AKP | 9.761 | %19,6 |
| CHP | 1.559 | %3,1 |
| MHP | 735 | %1,5 |
| İYİ | 446 | %0,9 |
| SAADET | 247 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 129 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 98 | %0,2 |
| VATAN | 79 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,1 |
| Ümit Doğan (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Fehmi Atmaca (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Patnos mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 14 Nisan Mah. | 5 | 1.782 | %80,9 | HDP | %87,5 |
| Abdulvehap Küfrevi Mah. | 3 | 871 | %78,4 | HDP | %77,7 |
| Ahmed-İ Hani Mah. | 4 | 1.147 | %81,8 | HDP | %87,7 |
| Akdilek Köyü | 2 | 558 | %89,8 | HDP | %86,5 |
| Aktepe Köyü | 1 | 349 | %75,4 | HDP | %61,5 |
| Akyemiş Köyü | 1 | 53 | %81,1 | HDP | %50,0 |
| Akçaören Köyü | 1 | 85 | %77,7 | HDP | %96,9 |
| Alatay Köyü | 2 | 425 | %81,9 | HDP | %67,0 |
| Alpaslan Mah. | 8 | 3.021 | %75,1 | HDP | %72,1 |
| Andaçlı Köyü | 2 | 431 | %86,3 | HDP | %84,4 |
| Armutlu Köyü | 1 | 138 | %92,0 | HDP | %71,4 |
| Atatürk Mah. | 9 | 3.136 | %68,3 | HDP | %57,9 |
| Aşağıgöçmez Köyü | 1 | 112 | %76,8 | HDP | %69,1 |
| Aşağıkamışlı Köyü | 1 | 244 | %82,4 | HDP | %93,9 |
| Badişan Mah. | 3 | 857 | %86,4 | HDP | %86,1 |
| Baltacık Köyü | 1 | 312 | %81,7 | HDP | %87,9 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 210 | %84,8 | AKP | %49,1 |
| Baştarla Köyü | 1 | 93 | %81,7 | HDP | %86,1 |
| Bozoğlak Köyü | 2 | 769 | %77,9 | HDP | %57,7 |
| Budak Köyü | 1 | 275 | %87,3 | HDP | %93,7 |
| Cami Mah. | 3 | 1.035 | %76,4 | HDP | %57,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.554 | %82,3 | HDP | %73,2 |
| Dağalan Köyü | 1 | 254 | %90,9 | AKP | %89,5 |
| Dedeli-Budak Mah. | 1 | 56 | %107,1 | HDP | %47,5 |
| Dedeli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 44 | %72,7 | HDP | %65,6 |
| Dedeli-Merkez Mah. | 4 | 1.165 | %75,0 | HDP | %72,3 |
| Dedeli-Yeşilova Mah. | 1 | 150 | %81,3 | HDP | %67,0 |
| Dedeli-Yusuf Akbulut Mah. | 1 | 214 | %80,4 | HDP | %52,1 |
| Dedeli-Üzümlü Mah. | 1 | 80 | %87,5 | HDP | %56,1 |
| Demirören Köyü | 1 | 265 | %85,3 | HDP | %84,6 |
| Derecik Köyü | 1 | 220 | %75,9 | HDP | %64,2 |
| Değirmendüzü Köyü | 4 | 1.379 | %87,8 | HDP | %84,3 |
| Doğansu Köyü | 6 | 2.233 | %79,3 | HDP | %77,5 |
| Düzceli Köyü | 1 | 96 | %90,6 | HDP | %89,7 |
| Edremit Köyü | 1 | 79 | %94,9 | HDP | %85,3 |
| Ergeçli Köyü | 2 | 663 | %80,8 | HDP | %48,6 |
| Eryılmaz Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %56,1 |
| Esenbel Köyü | 1 | 100 | %92,0 | HDP | %75,6 |
| Eskikonak Köyü | 2 | 639 | %81,7 | HDP | %59,9 |
| Gençali Köyü | 2 | 581 | %85,2 | HDP | %86,3 |
| Gökoğlu Köyü | 2 | 455 | %80,9 | HDP | %82,4 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 223 | %78,9 | HDP | %75,3 |
| Gönlüaçık Köyü | 1 | 268 | %93,7 | HDP | %51,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 185 | %83,2 | HDP | %90,8 |
| Günbeli Köyü | 1 | 262 | %85,5 | HDP | %88,4 |
| Güvercinli Köyü | 1 | 296 | %87,5 | HDP | %89,6 |
| Hacılar Köyü | 1 | 176 | %76,1 | HDP | %60,6 |
| Hasandolu Köyü | 1 | 253 | %79,1 | HDP | %69,8 |
| Hisarköy | 1 | 26 | %88,5 | AKP | %59,1 |
| Karatoklu Köyü | 1 | 160 | %100,0 | AKP | %54,6 |
| Kazanbey Köyü | 3 | 975 | %80,6 | HDP | %82,7 |
| Kaş Köyü | 1 | 78 | %74,4 | AKP | %86,0 |
| Keçelbaba Köyü | 1 | 36 | %91,7 | HDP | %71,9 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 124 | %81,5 | HDP | %70,3 |
| Kızkapan Köyü | 1 | 244 | %86,1 | HDP | %93,2 |
| Konakbeyi Köyü | 2 | 421 | %87,2 | HDP | %83,9 |
| Koçaklar Köyü | 1 | 362 | %84,5 | HDP | %76,7 |
| Kucak Köyü | 1 | 155 | %98,7 | HDP | %80,3 |
| Kuruyaka Köyü | 1 | 188 | %80,3 | HDP | %77,2 |
| Kuşkaya Köyü | 1 | 372 | %79,3 | HDP | %90,4 |
| Köseler Köyü | 1 | 97 | %89,7 | HDP | %55,4 |
| Kürekli Köyü | 1 | 169 | %90,5 | HDP | %60,5 |
| Meydandağı Köyü | 1 | 178 | %99,4 | HDP | %91,5 |
| Mollaibrahim Köyü | 1 | 295 | %84,8 | HDP | %62,3 |
| Ortadamla Köyü | 2 | 560 | %84,6 | HDP | %80,7 |
| Oyacık Köyü | 1 | 306 | %75,5 | HDP | %86,7 |
| Pirömer Köyü | 1 | 391 | %83,9 | HDP | %81,8 |
| Sanayi Mah. | 4 | 1.186 | %74,1 | HDP | %65,5 |
| Sarıdibek Köyü | 1 | 142 | %64,1 | HDP | %56,8 |
| Sarısu Mah. | 3 | 797 | %80,6 | HDP | %78,9 |
| Sağrıca Köyü | 1 | 252 | %91,7 | HDP | %92,5 |
| Selahaddini Eyyubi Mah. | 6 | 2.015 | %79,9 | HDP | %68,0 |
| Serhad Mah. | 4 | 1.146 | %80,2 | HDP | %85,9 |
| Suluca Köyü | 2 | 546 | %87,6 | HDP | %89,1 |
| Susuz Köyü | 1 | 223 | %83,4 | HDP | %85,3 |
| Süphan Dağı Mah. | 3 | 998 | %81,0 | HDP | %86,5 |
| Sütlü Pınar Mah. | 7 | 2.334 | %81,2 | HDP | %71,9 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 388 | %74,7 | HDP | %64,5 |
| Taşkın Köyü | 2 | 439 | %80,2 | HDP | %79,9 |
| Tepeli Köyü | 1 | 297 | %86,5 | HDP | %94,5 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 685 | %78,8 | HDP | %84,0 |
| Usluca Köyü | 1 | 125 | %83,2 | HDP | %77,0 |
| Uzunca Köyü | 1 | 267 | %84,3 | HDP | %80,5 |
| Uzungün Köyü | 1 | 154 | %77,9 | HDP | %73,2 |
| Yalçınkaya Köyü | 3 | 925 | %79,9 | HDP | %73,4 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.012 | %64,4 | HDP | %40,6 |
| Yeşil Çimen Mah. | 5 | 1.652 | %73,7 | HDP | %72,6 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 77 | %85,7 | AKP | %92,4 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 21 | %52,4 | HDP | %70,0 |
| Yukarıdamla Köyü | 2 | 600 | %65,2 | HDP | %67,5 |
| Yukarıgöçmez Köyü | 3 | 996 | %76,5 | HDP | %61,4 |
| Yukarıkamışlı Köyü | 1 | 294 | %91,5 | HDP | %84,8 |
| Yukarıkülecik Köyü | 1 | 312 | %82,7 | HDP | %70,7 |
| Yunusemre Mah. | 8 | 2.972 | %81,6 | HDP | %78,8 |
| Yurtöven Köyü | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %83,3 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 31 | %83,9 | HDP | %73,1 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 229 | %86,0 | HDP | %79,8 |
| Zincirkale Köyü | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %75,0 |
| Zirekli Köyü | 3 | 835 | %84,0 | HDP | %86,9 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 43 | %93,0 | HDP | %61,5 |
| Çakırbey Köyü | 2 | 543 | %82,5 | HDP | %48,2 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 143 | %90,9 | HDP | %88,3 |
| Çaputlu Köyü | 2 | 425 | %90,4 | HDP | %94,4 |
| Çavuşköy | 2 | 442 | %88,9 | HDP | %91,2 |
| Çay Mah. | 6 | 2.197 | %78,9 | HDP | %71,8 |
| Çukurbağ Köyü | 2 | 712 | %90,6 | HDP | %72,2 |
| Çimenli Köyü | 1 | 33 | %78,8 | HDP | %46,2 |
| Örendik Köyü | 1 | 237 | %76,0 | HDP | %73,6 |
| Özdemir Köyü | 2 | 748 | %84,8 | HDP | %91,1 |
| Ürküt Köyü | 1 | 383 | %83,6 | HDP | %74,4 |
| Üçoymak Köyü | 1 | 53 | %90,6 | HDP | %85,4 |
| İnönü Mah. | 3 | 1.016 | %77,9 | HDP | %70,2 |