%79,5
HDP birinci
49.337 geçerli oy · katılım %76,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğubayazıt ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %79,5 ile birinci; 49.337 geçerli oy, katılım %76,9.
Kayıtlı seçmen 66.677 · Oy kullanan 51.296 (katılım %76,9) · Geçerli 49.337 · Geçersiz 1.959
Doğubayazıt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 39.245 | %79,5 |
| AKP | 7.060 | %14,3 |
| CHP | 1.049 | %2,1 |
| MHP | 595 | %1,2 |
| İYİ | 499 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 453 | %0,9 |
| SAADET | 209 | %0,4 |
| VATAN | 90 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 88 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 30 | %0,1 |
| Fehmi Atmaca (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Ümit Doğan (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Doğubayazıt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdigör Mah. | 3 | 946 | %79,3 | HDP | %75,4 |
| Ahmedihani Mah. | 20 | 6.857 | %76,9 | HDP | %77,1 |
| Aktarla Köyü | 1 | 86 | %75,6 | HDP | %95,3 |
| Aktuğlu Köyü | 1 | 64 | %79,7 | HDP | %72,3 |
| Alıntepe Köyü | 1 | 167 | %76,7 | HDP | %87,1 |
| Atabakan Köyü | 1 | 347 | %66,9 | HDP | %73,2 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 260 | %81,9 | HDP | %64,4 |
| Aşağıtavla Köyü | 1 | 382 | %72,5 | HDP | %88,2 |
| Bardaklı Köyü | 3 | 942 | %62,2 | HDP | %95,1 |
| Barındı Köyü | 1 | 86 | %87,2 | HDP | %84,7 |
| Barış Mah. | 6 | 2.118 | %79,7 | HDP | %85,3 |
| Başköy | 1 | 118 | %84,8 | HDP | %86,3 |
| Bereket Köyü | 1 | 129 | %82,2 | HDP | %88,6 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 151 | %74,8 | HDP | %85,9 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 188 | %79,8 | HDP | %92,4 |
| Bulakbaşı Köyü | 1 | 45 | %82,2 | HDP | %75,0 |
| Buyuretti Köyü | 1 | 197 | %74,6 | HDP | %90,5 |
| Bölücek Köyü | 1 | 55 | %74,6 | HDP | %80,5 |
| Büyük Ağrı Mah. | 9 | 3.221 | %79,3 | HDP | %82,8 |
| Binkaya Köyü | 1 | 184 | %73,4 | AKP | %50,8 |
| Dalbahçe Köyü | 2 | 550 | %71,1 | HDP | %77,2 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 171 | %88,3 | HDP | %81,5 |
| Dolaklı Köyü | 2 | 446 | %76,7 | HDP | %93,2 |
| Eskisu Köyü | 1 | 123 | %79,7 | HDP | %67,0 |
| Esnemez Köyü | 3 | 909 | %73,3 | HDP | %59,7 |
| Göller Köyü | 1 | 38 | %94,7 | HDP | %66,7 |
| Gözükara Köyü | 1 | 216 | %75,5 | HDP | %92,5 |
| Güllüce Köyü | 1 | 337 | %76,3 | HDP | %87,0 |
| Gültepe Köyü | 1 | 286 | %71,3 | HDP | %82,3 |
| Günyolu Köyü | 1 | 253 | %64,8 | HDP | %87,8 |
| Gürbulak Köyü | 3 | 1.061 | %86,9 | HDP | %77,9 |
| Hasankeyf Mah. | 8 | 2.706 | %80,8 | HDP | %87,6 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.065 | %80,7 | HDP | %85,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 368 | %77,2 | HDP | %85,8 |
| Karabulak Köyü | 3 | 1.109 | %73,1 | HDP | %81,1 |
| Karaburun Köyü | 1 | 183 | %69,4 | HDP | %75,2 |
| Karaca Köyü | 1 | 154 | %80,5 | HDP | %54,3 |
| Karakent Köyü | 1 | 279 | %81,0 | AKP | %60,8 |
| Karaseyh Köyü | 1 | 180 | %80,0 | HDP | %89,9 |
| Kargakonmaz Köyü | 1 | 165 | %69,7 | HDP | %88,5 |
| Kazan Köyü | 1 | 68 | %75,0 | HDP | %72,0 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 273 | %62,6 | HDP | %82,7 |
| Koçkıran Mah. | 8 | 2.689 | %77,8 | HDP | %78,9 |
| Kutlubulak Köyü | 1 | 304 | %63,2 | HDP | %54,2 |
| Melikşah Köyü | 1 | 36 | %80,6 | HDP | %60,7 |
| Mescitköy | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %64,8 |
| Ortadirek Köyü | 2 | 514 | %64,0 | HDP | %88,9 |
| Ortaköy | 1 | 203 | %74,9 | HDP | %80,7 |
| Pullutarla Köyü | 1 | 99 | %77,8 | HDP | %82,4 |
| Sanayi Mah. | 9 | 3.146 | %78,5 | HDP | %87,0 |
| Sarıbıyık Köyü | 1 | 337 | %78,0 | HDP | %92,1 |
| Sarıgül Mah. | 2 | 509 | %85,1 | HDP | %76,2 |
| Sazoba Köyü | 1 | 53 | %92,5 | HDP | %77,1 |
| Sağdıç Köyü | 2 | 561 | %74,3 | HDP | %91,0 |
| Sağlıksuyu Köyü | 1 | 326 | %76,1 | HDP | %56,2 |
| Somkaya Köyü | 1 | 382 | %78,0 | HDP | %63,4 |
| Suluçem Köyü | 2 | 487 | %76,6 | HDP | %85,1 |
| Tanıktepe Köyü | 1 | 326 | %65,6 | HDP | %75,4 |
| Telçeker Köyü | 3 | 1.059 | %73,7 | HDP | %80,7 |
| Topçatan Köyü | 2 | 677 | %79,2 | HDP | %93,4 |
| Tulumlu Köyü | 1 | 84 | %86,9 | AKP | %73,9 |
| Tutak Köyü | 2 | 566 | %74,2 | HDP | %87,2 |
| Uluyol Mah. | 12 | 4.086 | %75,4 | HDP | %74,0 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 319 | %86,2 | HDP | %90,8 |
| Vatan Mah. | 6 | 2.017 | %76,9 | HDP | %85,7 |
| Yalınsaz Köyü | 1 | 150 | %87,3 | HDP | %87,9 |
| Yanoba Köyü | 1 | 223 | %66,4 | HDP | %84,6 |
| Yağmurdüşen Köyü | 2 | 406 | %70,0 | HDP | %94,6 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.423 | %77,1 | HDP | %88,9 |
| Yeniharman Köyü | 1 | 69 | %79,7 | HDP | %70,4 |
| Yılanlı Köyü | 3 | 851 | %81,9 | HDP | %86,5 |
| Yukarıtavla Köyü | 1 | 164 | %70,1 | HDP | %64,7 |
| Çalıköy | 1 | 105 | %87,6 | HDP | %81,2 |
| Çetenli Köyü | 2 | 625 | %75,0 | HDP | %66,4 |
| Çömçeli Köyü | 1 | 173 | %74,6 | HDP | %74,4 |
| Çiftepınar Mah. | 15 | 5.302 | %72,6 | HDP | %58,9 |
| Çiftlikköy | 3 | 883 | %82,3 | HDP | %91,2 |
| Örmeli Köyü | 1 | 106 | %65,1 | HDP | %69,4 |
| Örtülü Köyü | 1 | 305 | %92,5 | HDP | %89,0 |
| Üzengili Köyü | 1 | 270 | %78,2 | HDP | %84,5 |
| Üçgöze Köyü | 1 | 83 | %83,1 | HDP | %77,9 |
| Üçmurat Köyü | 1 | 45 | %91,1 | HDP | %95,1 |
| İncesu Köyü | 1 | 277 | %69,0 | HDP | %81,9 |
| İshakpaşa Mah. | 11 | 3.809 | %79,0 | HDP | %77,5 |