%60,8
AK PARTİ birinci
26.423 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinanpaşa ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %60,8 ile birinci; 26.423 geçerli oy, katılım %90,8.
Kayıtlı seçmen 30.039 · Oy kullanan 27.285 (katılım %90,8) · Geçerli 26.423 · Geçersiz 862
Sinanpaşa Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.053 | %60,8 |
| MHP | 3.575 | %13,5 |
| CHP | 3.143 | %11,9 |
| İYİ | 2.864 | %10,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 366 | %1,4 |
| SAADET | 171 | %0,7 |
| VATAN | 80 | %0,3 |
| HDP | 64 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 62 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 45 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sinanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa-Dibekbaşı Mah. | 2 | 393 | %88,8 | AKP | %62,3 |
| Ahmetpaşa-Gölcük Mah. | 2 | 514 | %92,2 | AKP | %55,2 |
| Ahmetpaşa-Halkalı Mah. | 1 | 341 | %88,9 | AKP | %51,9 |
| Ahmetpaşa-Küçüktepe Mah. | 1 | 243 | %91,4 | AKP | %57,8 |
| Ahmetpaşa-Yukarı Mah. | 1 | 254 | %89,0 | AKP | %55,2 |
| Ahmetpaşa-Çiğiltepe Mah. | 1 | 215 | %94,0 | AKP | %57,5 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %67,8 |
| Akpınar Mah. | 1 | 267 | %87,3 | AKP | %42,0 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 230 | %99,6 | CHP | %91,2 |
| Akören-Bağdat Mah. | 3 | 782 | %94,5 | AKP | %67,5 |
| Akören-Fatih Mah. | 2 | 497 | %94,6 | AKP | %70,3 |
| Akören-Yıldırım Beyazıt Mah. | 3 | 857 | %94,9 | AKP | %71,2 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 547 | %88,5 | AKP | %49,8 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 162 | %90,1 | AKP | %53,6 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 475 | %91,4 | AKP | %47,5 |
| Balmahmut Köyü | 2 | 402 | %91,3 | AKP | %57,9 |
| Başkimse Köyü | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %52,7 |
| Boyalı Köyü | 2 | 542 | %90,8 | AKP | %59,5 |
| Bulca Köyü | 2 | 651 | %94,2 | AKP | %65,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 211 | %85,3 | AKP | %42,1 |
| Düzağaç-Cumhuriyet Mah. | 2 | 437 | %91,3 | AKP | %53,3 |
| Düzağaç-Fatih Mah. | 2 | 441 | %91,4 | AKP | %55,1 |
| Düzağaç-Işık Mah. | 2 | 558 | %94,3 | AKP | %42,4 |
| Düzağaç-Zafer Mah. | 1 | 264 | %90,9 | AKP | %54,2 |
| Elvanpaşa Köyü | 1 | 290 | %89,7 | AKP | %78,3 |
| Eyice Köyü | 1 | 155 | %90,3 | AKP | %66,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 424 | %89,6 | AKP | %47,4 |
| Garipçe Köyü | 3 | 907 | %89,0 | AKP | %42,3 |
| Gezler Köyü | 1 | 150 | %98,0 | AKP | %86,0 |
| Güney Köyü | 3 | 1.101 | %90,0 | AKP | %61,3 |
| Karacaören Köyü | 1 | 338 | %87,3 | AKP | %77,0 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 551 | %91,7 | AKP | %72,1 |
| Kılıçarslan-Atatürk Mah. | 2 | 527 | %90,5 | AKP | %77,5 |
| Kılıçarslan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 408 | %90,4 | AKP | %66,6 |
| Kılıçarslan-Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 460 | %89,8 | AKP | %71,3 |
| Kılıçarslan-Kocatepe Mah. | 2 | 472 | %91,7 | AKP | %73,6 |
| Kınık Köyü | 3 | 849 | %89,5 | AKP | %82,0 |
| Kırka-Atatürk Mah. | 2 | 444 | %93,2 | AKP | %69,0 |
| Kırka-Fatih Mah. | 1 | 365 | %89,9 | AKP | %72,3 |
| Kırka-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 417 | %92,3 | AKP | %75,1 |
| Kırka-Yıldırım Beyazıt Mah. | 1 | 303 | %91,1 | AKP | %74,5 |
| Küçükhüyük-Atatürk Mah. | 1 | 315 | %94,9 | AKP | %54,8 |
| Küçükhüyük-Cumhuriyet Mah. | 1 | 260 | %93,5 | AKP | %45,6 |
| Küçükhüyük-Fatih Mah. | 1 | 364 | %93,4 | AKP | %58,8 |
| Küçükhüyük-Kurtuluş Mah. | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %53,4 |
| Küçükhüyük-Zafer Mah. | 1 | 312 | %94,9 | AKP | %56,6 |
| Nuh Köyü | 2 | 674 | %91,3 | CHP | %37,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 175 | %90,3 | AKP | %76,0 |
| Serban-Cumhuriyet Mah. | 1 | 303 | %86,5 | AKP | %69,7 |
| Serban-Hozman Mah. | 1 | 87 | %90,8 | AKP | %72,7 |
| Serban-Hisar Mah. | 1 | 325 | %92,3 | AKP | %70,0 |
| Serban-Köprübaşı Mah. | 1 | 275 | %88,4 | AKP | %64,3 |
| Serban-Kümbet Mah. | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %78,1 |
| Serban-Orta Mah. | 1 | 180 | %88,9 | AKP | %69,5 |
| Tazlar Köyü | 1 | 348 | %87,9 | AKP | %75,1 |
| Taşoluk-Bahçelievler Mah. | 3 | 859 | %85,5 | AKP | %56,3 |
| Taşoluk-Cumhuriyet Mah. | 1 | 263 | %92,4 | AKP | %58,5 |
| Taşoluk-Hürriyet Mah. | 2 | 481 | %90,2 | AKP | %59,4 |
| Taşoluk-Yeni Mah. | 2 | 428 | %89,0 | AKP | %52,5 |
| Taşoluk-Çankaya Mah. | 1 | 383 | %91,4 | AKP | %48,8 |
| Taşoluk-Çınarlı Mah. | 1 | 383 | %88,5 | AKP | %42,4 |
| Tınaztepe-Ambar Mah. | 1 | 363 | %90,9 | AKP | %64,3 |
| Tınaztepe-Bahçelievler Mah. | 1 | 295 | %91,2 | AKP | %66,4 |
| Tınaztepe-Fatih Mah. | 2 | 507 | %90,3 | AKP | %65,6 |
| Tınaztepe-Saray Mah. | 2 | 411 | %91,5 | AKP | %71,6 |
| Tınaztepe-Yeni Mah. | 1 | 372 | %90,6 | AKP | %67,0 |
| Tınaztepe-Zafer Mah. | 1 | 370 | %91,1 | AKP | %72,8 |
| Tokuşlar Köyü | 3 | 934 | %88,5 | AKP | %71,5 |
| Yıldırımkemal Köyü | 1 | 185 | %92,4 | AKP | %67,9 |
| Yukarı Mah. | 2 | 518 | %89,2 | AKP | %47,0 |
| Yürükmezarı Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %70,7 |
| Çalışlar Köyü | 1 | 179 | %95,5 | AKP | %54,2 |
| Çatkuyu Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %81,8 |
| Çayhisar Köyü | 1 | 211 | %94,3 | AKP | %75,4 |
| Çobanözü Köyü | 2 | 630 | %86,5 | AKP | %68,8 |
| Çiğiltepe Mah. | 1 | 301 | %89,0 | AKP | %39,9 |
| Öğretmenler Mah. | 1 | 170 | %87,7 | AKP | %45,1 |
| İğdeli Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %56,3 |