%56,0
AK PARTİ birinci
35.494 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sandıklı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,0 ile birinci; 35.494 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 41.276 · Oy kullanan 36.672 (katılım %88,9) · Geçerli 35.494 · Geçersiz 1.178
Sandıklı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.861 | %56,0 |
| İYİ | 5.176 | %14,6 |
| MHP | 4.766 | %13,4 |
| CHP | 4.231 | %11,9 |
| SAADET | 511 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 448 | %1,3 |
| HDP | 224 | %0,6 |
| VATAN | 126 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 92 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 59 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sandıklı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akharım-Dikmen Mah. | 2 | 400 | %89,8 | AKP | %62,8 |
| Akharım-Hisar Mah. | 3 | 823 | %93,0 | AKP | %63,4 |
| Akharım-Çiğiltepe Mah. | 2 | 499 | %87,4 | AKP | %60,1 |
| Akın Köyü | 1 | 218 | %96,3 | AKP | %54,1 |
| Alacami Köyü | 1 | 107 | %94,4 | CHP | %36,1 |
| Alagöz Köyü | 1 | 199 | %87,4 | AKP | %42,4 |
| Alamescit Köyü | 1 | 206 | %89,3 | AKP | %61,6 |
| Arızlar Köyü | 1 | 231 | %90,0 | AKP | %45,0 |
| Asmacık Köyü | 1 | 13 | %146,2 | AKP | %88,9 |
| Ballık Köyü | 2 | 639 | %87,8 | AKP | %47,2 |
| Başağaç Köyü | 2 | 409 | %86,1 | AKP | %67,8 |
| Başkuyucak Köyü | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %49,1 |
| Baştepe Köyü | 2 | 440 | %92,1 | AKP | %71,9 |
| Bektaş Köyü | 2 | 677 | %87,0 | AKP | %66,0 |
| Celiloğlu Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %79,1 |
| Cuma Mah. | 3 | 985 | %89,0 | AKP | %57,8 |
| Daylık Köyü | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %49,6 |
| Dodurga Köyü | 1 | 217 | %88,9 | AKP | %63,8 |
| Dutağacı Köyü | 1 | 207 | %95,2 | AKP | %75,4 |
| Ece Mah. | 15 | 5.319 | %86,6 | AKP | %46,1 |
| Ekinhisar Köyü | 1 | 382 | %90,6 | AKP | %66,0 |
| Emirhisar Köyü | 1 | 236 | %90,3 | AKP | %60,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 992 | %89,5 | AKP | %53,5 |
| Gökçealan Köyü | 1 | 100 | %94,0 | CHP | %42,4 |
| Gürsu Köyü | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %74,7 |
| Hırka Köyü | 2 | 469 | %89,1 | AKP | %48,6 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.938 | %87,1 | AKP | %57,3 |
| Karacaören Köyü | 2 | 409 | %96,8 | AKP | %62,6 |
| Karadirek Köyü | 2 | 470 | %86,8 | AKP | %63,1 |
| Karasandıklı Köyü | 1 | 186 | %91,9 | AKP | %65,9 |
| Kargın Köyü | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %90,6 |
| Kevser Mah. | 3 | 873 | %90,3 | AKP | %57,3 |
| Kınık Köyü | 1 | 244 | %91,0 | AKP | %69,7 |
| Kızık Köyü | 2 | 716 | %86,9 | AKP | %58,4 |
| Kızılca Köyü | 1 | 357 | %92,7 | AKP | %83,9 |
| Koçgazi Köyü | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %50,8 |
| Koçhisar Köyü | 2 | 416 | %90,9 | AKP | %55,0 |
| Kusura Köyü | 2 | 746 | %89,7 | AKP | %59,4 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 286 | %91,3 | AKP | %58,6 |
| Menteş Köyü | 2 | 566 | %89,9 | AKP | %57,6 |
| Nasuhoğlu Köyü | 1 | 117 | %88,9 | AKP | %55,0 |
| Odaköy | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %48,2 |
| Otluk Köyü | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %62,6 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 790 | %91,4 | AKP | %60,7 |
| Saltık Köyü | 1 | 319 | %90,6 | AKP | %51,8 |
| Selçik Köyü | 1 | 131 | %96,2 | CHP | %94,4 |
| Sorkun Köyü | 2 | 712 | %91,7 | AKP | %45,7 |
| Soğucak Köyü | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %80,5 |
| Susuz Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %41,9 |
| Yanıkören Köyü | 1 | 43 | %107,0 | AKP | %60,0 |
| Yavaşlar Köyü | 2 | 655 | %88,7 | AKP | %73,8 |
| Yayman Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %46,4 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %78,5 |
| Yumruca Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %66,7 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 812 | %90,9 | AKP | %74,5 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.434 | %88,6 | AKP | %51,7 |
| Çakır Mah. | 18 | 5.952 | %86,4 | AKP | %52,4 |
| Çambeyli Köyü | 1 | 340 | %90,3 | AKP | %41,3 |
| Çay Mah. | 4 | 1.349 | %86,0 | AKP | %55,4 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 261 | %89,7 | AKP | %61,8 |
| Çomoğlu Köyü | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %69,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %40,0 |
| Çiğiltepe Köyü | 2 | 429 | %90,4 | AKP | %66,4 |
| Örenkaya Köyü | 3 | 1.060 | %90,0 | AKP | %58,0 |
| Örmekuyu Köyü | 1 | 68 | %98,5 | AKP | %46,8 |
| Ülfeciler Köyü | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %71,9 |
| Ürküt Köyü | 1 | 227 | %93,4 | AKP | %67,2 |
| İstasyon Mah. | 3 | 1.082 | %91,3 | AKP | %57,3 |
| Şeyhyahşi Köyü | 1 | 40 | %107,5 | AKP | %40,5 |
| Şirinevler Mah. | 8 | 2.625 | %87,2 | AKP | %52,4 |