%51,6
AK PARTİ birinci
21.957 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Emirdağ ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 21.957 geçerli oy, katılım %81,5.
Kayıtlı seçmen 27.862 · Oy kullanan 22.693 (katılım %81,5) · Geçerli 21.957 · Geçersiz 736
Emirdağ Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.339 | %51,6 |
| CHP | 4.490 | %20,5 |
| İYİ | 2.740 | %12,5 |
| MHP | 2.532 | %11,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 283 | %1,3 |
| SAADET | 203 | %0,9 |
| HDP | 189 | %0,9 |
| VATAN | 74 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 70 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Emirdağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 54 | %87,0 | AKP | %48,9 |
| Adayazı Köyü | 2 | 435 | %80,5 | AKP | %45,1 |
| Alibeyce Köyü | 1 | 106 | %81,1 | AKP | %55,4 |
| Avdan Köyü | 1 | 20 | %70,0 | AKP | %46,2 |
| Aydınyaka Köyü | 1 | 57 | %93,0 | AKP | %39,2 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 106 | %79,3 | AKP | %61,0 |
| Aşağıaliçomak Köyü | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %45,8 |
| Aşağıkurudere Köyü | 1 | 154 | %89,0 | AKP | %58,8 |
| Aşağıpiribeyli Köyü | 2 | 691 | %68,5 | AKP | %62,0 |
| Bademli Köyü | 2 | 421 | %91,9 | CHP | %46,8 |
| Balcam Köyü | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %83,6 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 97 | %92,8 | AKP | %46,0 |
| Başkonak Köyü | 1 | 368 | %88,9 | AKP | %72,6 |
| Beyköy | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %55,6 |
| Beyören Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %46,2 |
| Burunarkaç Köyü | 1 | 23 | %87,0 | AKP | %55,0 |
| Büyüktuğluk Köyü | 1 | 72 | %70,8 | AKP | %54,0 |
| Camili Köyü | 1 | 43 | %90,7 | CHP | %43,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 929 | %83,2 | AKP | %44,4 |
| Davulga-Alasakallı Mah. | 2 | 448 | %68,8 | AKP | %52,6 |
| Davulga-Domurlu Mah. | 2 | 391 | %61,9 | AKP | %62,6 |
| Davulga-Hisarköy Mah. | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %55,2 |
| Davulga-Karakuyu Mah. | 1 | 100 | %80,0 | AKP | %69,7 |
| Davulga-Sofulu Mah. | 2 | 562 | %59,4 | AKP | %47,0 |
| Davulga-İncik Mah. | 1 | 78 | %83,3 | AKP | %51,6 |
| Daydalı Köyü | 1 | 50 | %104,0 | AKP | %40,9 |
| Dağılgan Köyü | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %49,1 |
| Dağınık Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %50,0 |
| Demircili Köyü | 1 | 179 | %76,0 | AKP | %75,0 |
| Dereköy | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %62,0 |
| Ekizce Köyü | 1 | 266 | %69,9 | AKP | %60,1 |
| Elhan Köyü | 1 | 244 | %88,1 | AKP | %65,9 |
| Emirinköyü | 1 | 91 | %82,4 | AKP | %81,1 |
| Eski Kacerli Mah. | 3 | 1.083 | %85,2 | AKP | %50,3 |
| Eskiakören Köyü | 1 | 72 | %81,9 | CHP | %63,2 |
| Eşrefli Köyü | 1 | 263 | %79,9 | AKP | %43,7 |
| Gedikevi Köyü | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %50,0 |
| Gelincik Köyü | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %61,4 |
| Gömü-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 642 | %51,1 | AKP | %63,8 |
| Gömü-Dörtyol Mah. | 1 | 373 | %51,2 | AKP | %71,8 |
| Gömü-Fatih Mah. | 1 | 331 | %52,0 | AKP | %64,2 |
| Gömü-Gökçeyaka Mah. | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %58,2 |
| Gözeli Köyü | 1 | 159 | %89,9 | AKP | %63,4 |
| Güneyköy | 1 | 27 | %63,0 | AKP | %43,8 |
| Güneysaray Köyü | 1 | 331 | %91,8 | AKP | %49,0 |
| Güveççi Köyü | 1 | 318 | %77,0 | AKP | %84,9 |
| Hamzahacılı Köyü | 1 | 197 | %92,4 | AKP | %54,7 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 123 | %81,3 | AKP | %47,4 |
| Karacalar Köyü | 1 | 371 | %74,7 | AKP | %63,9 |
| Karayatak Köyü | 1 | 29 | %82,8 | AKP | %70,8 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.196 | %83,6 | AKP | %52,6 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %72,2 |
| Kılıçlı Kavlaklı Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %51,0 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %29,2 |
| Kuruca Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %56,1 |
| Leylekli Köyü | 1 | 18 | %77,8 | AKP | %85,7 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.146 | %85,2 | AKP | %54,1 |
| Salihler Köyü | 1 | 103 | %92,2 | AKP | %60,6 |
| Sığracık Köyü | 1 | 158 | %82,3 | AKP | %61,3 |
| Soğukkuyu Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %31,4 |
| Suvermez Köyü | 1 | 237 | %80,2 | CHP | %66,7 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 196 | %82,7 | AKP | %50,0 |
| Tepeköy | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %53,6 |
| Tezköy | 1 | 351 | %91,2 | AKP | %54,1 |
| Toklucak Köyü | 1 | 56 | %96,4 | CHP | %44,4 |
| Topdere Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %39,1 |
| Türkmen Köyü | 1 | 241 | %78,8 | AKP | %72,2 |
| Türkmenakören Köyü | 1 | 236 | %79,2 | AKP | %61,8 |
| Veysel Köyü | 1 | 175 | %88,0 | AKP | %59,2 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 105 | %96,2 | CHP | %71,0 |
| Yarımca Köyü | 1 | 56 | %87,5 | CHP | %51,0 |
| Yavuz Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %47,1 |
| Yeni Kacerli Mah. | 2 | 388 | %84,5 | AKP | %41,9 |
| Yeni Mah. | 3 | 903 | %82,7 | AKP | %42,7 |
| Yenidoğan Mah. | 4 | 1.408 | %86,4 | AKP | %50,4 |
| Yenikapı Köyü | 1 | 274 | %81,0 | AKP | %37,6 |
| Yeniköy | 1 | 388 | %79,1 | AKP | %41,3 |
| Yukarı Kurudere Köyü | 1 | 304 | %91,1 | AKP | %69,6 |
| Yusufağa Köyü | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %55,4 |
| Yüreğil Köyü | 2 | 453 | %89,4 | AKP | %73,3 |
| Çatallı Köyü | 1 | 284 | %85,6 | AKP | %76,3 |
| Çaykışla Köyü | 2 | 443 | %84,7 | AKP | %68,5 |
| Çiftlikköy | 1 | 300 | %88,3 | AKP | %39,2 |
| Çilli Mah. | 4 | 1.178 | %83,4 | AKP | %50,0 |
| Örenköy | 1 | 236 | %85,6 | AKP | %51,1 |
| Özkan Köyü | 1 | 93 | %75,3 | AKP | %58,0 |
| Ümraniye Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %43,6 |
| İncili Mah. | 10 | 3.125 | %84,7 | AKP | %40,7 |
| İnkilap Mah. | 7 | 2.189 | %81,6 | AKP | %50,4 |