%56,2
AK PARTİ birinci
176.728 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 176.728 geçerli oy, katılım %91,8.
Kayıtlı seçmen 195.734 · Oy kullanan 179.752 (katılım %91,8) · Geçerli 176.728 · Geçersiz 3.024
Afyonkarahisar Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 99.396 | %56,2 |
| İYİ | 25.386 | %14,4 |
| MHP | 24.542 | %13,9 |
| CHP | 20.314 | %11,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.280 | %1,3 |
| SAADET | 2.238 | %1,3 |
| HDP | 1.719 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 353 | %0,2 |
| VATAN | 271 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 229 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afyonkarahisar Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.414 | %91,5 | AKP | %68,3 |
| Akçin Mah. | 4 | 1.203 | %93,6 | AKP | %76,1 |
| Alcalı Köyü | 1 | 101 | %93,1 | AKP | %68,8 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 459 | %91,7 | AKP | %39,9 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 12 | 4.350 | %91,1 | AKP | %51,7 |
| Anıtkaya Köyü | 4 | 1.339 | %94,0 | AKP | %46,0 |
| Ataköy Mah. | 7 | 2.552 | %94,6 | AKP | %72,5 |
| Battalgazi Mah. | 2 | 452 | %60,8 | AKP | %54,3 |
| Bayatcık Mah. | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %82,0 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %67,5 |
| Belkaracaören Köyü | 1 | 337 | %92,6 | AKP | %70,6 |
| Beyazıt Mah. | 3 | 851 | %94,4 | AKP | %59,8 |
| Beyyazı-Atatürk Mah. | 3 | 1.046 | %95,7 | AKP | %68,1 |
| Beyyazı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 581 | %96,2 | AKP | %61,2 |
| Beyyazı-Örnek Mah. | 2 | 497 | %96,2 | AKP | %53,6 |
| Bostanlı Köyü | 2 | 464 | %91,8 | AKP | %53,9 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 16 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Burmalı Mah. | 4 | 1.263 | %88,0 | AKP | %64,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 8.381 | %88,3 | AKP | %46,0 |
| Dairecep Mah. | 3 | 982 | %89,8 | AKP | %63,1 |
| Demirçevre Mah. | 2 | 462 | %94,8 | AKP | %72,8 |
| Derviş Paşa Mah. | 10 | 3.691 | %91,2 | AKP | %38,5 |
| Değirmenayvalı-Kurtuluş Mah. | 2 | 559 | %96,8 | AKP | %67,5 |
| Değirmenayvalı-Şehit Ahmet Mah. | 4 | 1.426 | %96,0 | AKP | %63,3 |
| Değirmendere Köyü | 2 | 489 | %93,9 | AKP | %51,6 |
| Dumlupınar Mah. | 24 | 8.691 | %89,6 | AKP | %39,2 |
| Dörtyol Mah. | 6 | 2.006 | %89,0 | AKP | %47,4 |
| Erenler Mah. | 6 | 2.042 | %78,9 | AKP | %60,1 |
| Erkmen-Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.791 | %92,6 | AKP | %51,6 |
| Erkmen-Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 1.053 | %94,5 | AKP | %56,1 |
| Erkmen-Hürriyet Mah. | 3 | 981 | %96,6 | AKP | %61,8 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 2 | 646 | %91,3 | AKP | %69,2 |
| Esentepe Mah. | 18 | 6.304 | %90,9 | AKP | %46,4 |
| Eşrefpaşa Mah. | 15 | 5.410 | %93,1 | AKP | %60,6 |
| Fakıpaşa Mah. | 4 | 1.314 | %91,6 | AKP | %69,1 |
| Fatih Mah. | 26 | 9.529 | %92,4 | AKP | %60,0 |
| Fethibey-Fatih Mah. | 2 | 594 | %93,4 | AKP | %70,8 |
| Fethibey-Yavuz Selim Mah. | 3 | 789 | %94,3 | AKP | %63,0 |
| Fethibey-Yunus Emre Mah. | 2 | 517 | %95,0 | AKP | %62,2 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.906 | %90,0 | AKP | %48,4 |
| Gebeceler-Fatih Mah. | 2 | 450 | %93,3 | AKP | %54,4 |
| Gebeceler-Kocatepe Mah. | 2 | 523 | %92,5 | AKP | %64,8 |
| Gebeceler-Yeni Mah. | 1 | 359 | %91,4 | AKP | %55,2 |
| Gebeceler-Zafer Mah. | 1 | 251 | %91,6 | AKP | %63,0 |
| Gebeceler-İstiklal Mah. | 2 | 725 | %92,7 | AKP | %47,4 |
| Gözsüzlü Köyü | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %79,2 |
| Güvenevler Mah. | 8 | 2.739 | %90,1 | AKP | %41,0 |
| Halımoru Köyü | 2 | 538 | %93,7 | AKP | %71,7 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 947 | %91,3 | AKP | %57,1 |
| Hasan Karaağaç Mah. | 3 | 898 | %92,0 | AKP | %53,3 |
| Hattat Karahisar Mah. | 4 | 1.472 | %91,1 | AKP | %52,3 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 13 | 4.763 | %89,9 | AKP | %61,6 |
| Işıklar-Atatürk Mah. | 3 | 787 | %97,5 | AKP | %57,9 |
| Işıklar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 557 | %94,8 | AKP | %51,5 |
| Işıklar-Hürriyet Mah. | 4 | 1.268 | %96,3 | AKP | %45,4 |
| Işıklar-Yaka Mah. | 3 | 917 | %97,4 | AKP | %56,4 |
| Işıklar-Yeni Mah. | 3 | 972 | %97,7 | AKP | %67,6 |
| Işıklar-İstiklal Mah. | 1 | 274 | %98,5 | AKP | %62,5 |
| Kanlıca Mah. | 16 | 5.789 | %91,3 | AKP | %50,9 |
| Kaplanlı Köyü | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %81,0 |
| Karaarslan Köyü | 2 | 649 | %96,2 | AKP | %78,1 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.584 | %92,4 | AKP | %39,7 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 3.133 | %94,1 | AKP | %65,7 |
| Kasımpaşa Mah. | 4 | 1.328 | %90,6 | AKP | %47,1 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 987 | %90,6 | AKP | %56,9 |
| Kızıldağ Köyü | 3 | 917 | %69,0 | AKP | %77,0 |
| Kışlacık Mah. | 2 | 530 | %97,2 | AKP | %72,9 |
| Kocatepe Mah. | 11 | 4.161 | %91,0 | AKP | %49,6 |
| Kocatepe-Kocatepe Mah. | 3 | 1.043 | %98,4 | AKP | %87,0 |
| Kocatepe-Kurtuluş Mah. | 4 | 1.144 | %98,8 | AKP | %89,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 349 | %95,1 | AKP | %72,2 |
| Köprülü Köyü | 2 | 700 | %89,7 | AKP | %64,5 |
| Küçükkalecik Köyü | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %77,1 |
| Küçükçobanlı Mah. | 2 | 515 | %98,8 | AKP | %68,2 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 19 | 6.948 | %89,9 | AKP | %52,7 |
| Marulcu Mah. | 5 | 1.743 | %87,0 | AKP | %47,4 |
| Mecidiye Mah. | 4 | 1.258 | %89,4 | AKP | %54,8 |
| Nazmi Saatçi Mah. | 10 | 3.521 | %91,7 | AKP | %54,2 |
| Nuribey-Ali İhsan Paşa Mah. | 1 | 299 | %94,7 | AKP | %57,5 |
| Nuribey-Fatih Mah. | 3 | 773 | %94,3 | AKP | %52,0 |
| Nuribey-Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 867 | %95,5 | AKP | %61,3 |
| Nuribey-Mehmet Akif Mah. | 1 | 313 | %86,9 | AKP | %57,3 |
| Olucak Köyü | 1 | 170 | %92,9 | AKP | %56,3 |
| Olucak Mah. | 5 | 1.734 | %91,3 | AKP | %70,8 |
| Omuzca Köyü | 1 | 108 | %97,2 | AKP | %71,2 |
| Orhangazi Mah. | 4 | 1.508 | %92,0 | AKP | %55,0 |
| Osman Gazi Mah. | 11 | 4.023 | %92,7 | AKP | %58,9 |
| Saadet Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %78,1 |
| Sadıkbey Mah. | 4 | 1.410 | %97,9 | AKP | %67,4 |
| Sahipata Mah. | 10 | 3.565 | %91,2 | AKP | %60,0 |
| Salar-Barbaros Mah. | 3 | 871 | %97,0 | AKP | %69,1 |
| Salar-Fatih Mah. | 2 | 489 | %96,7 | AKP | %69,0 |
| Salar-Gümüş Tepe Mah. | 1 | 353 | %94,1 | AKP | %67,5 |
| Salar-Halil İbrahim Sultan Mah. | 2 | 484 | %95,3 | AKP | %64,8 |
| Salar-Yavuz Selim Mah. | 3 | 764 | %96,6 | AKP | %65,2 |
| Saraydüzü Köyü | 1 | 378 | %96,6 | AKP | %74,4 |
| Sarık Köyü | 2 | 569 | %94,2 | AKP | %68,9 |
| Selçuklu Mah. | 23 | 8.599 | %90,4 | AKP | %36,0 |
| Susuz-Gökhan Mah. | 2 | 496 | %98,8 | AKP | %70,5 |
| Susuz-Osmanlı Mah. | 3 | 784 | %95,8 | AKP | %59,1 |
| Susuz-Sakarya Mah. | 3 | 1.104 | %97,1 | AKP | %67,5 |
| Susuz-Selçuklu Mah. | 3 | 836 | %97,1 | AKP | %72,7 |
| Sülümenli-Altındağ Mah. | 2 | 654 | %95,3 | AKP | %66,3 |
| Sülümenli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 330 | %92,1 | AKP | %65,9 |
| Sülümenli-Ulucami Mah. | 1 | 208 | %91,8 | AKP | %63,2 |
| Sülümenli-Zafer Mah. | 3 | 920 | %91,6 | AKP | %68,1 |
| Sülümenli-İstiklal Mah. | 2 | 704 | %91,5 | AKP | %64,4 |
| Sülümenli-Şeker Mah. | 1 | 192 | %94,8 | CHP | %38,5 |
| Sülün-Gültepe Mah. | 3 | 899 | %96,1 | AKP | %77,1 |
| Sülün-Hisar Mah. | 3 | 1.091 | %95,8 | AKP | %72,2 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.510 | %91,9 | AKP | %69,0 |
| Tacı Ahmet Mah. | 4 | 1.383 | %92,8 | AKP | %69,4 |
| Taşpınar Mah. | 3 | 1.102 | %91,8 | AKP | %71,5 |
| Veysel Karani Mah. | 7 | 2.518 | %91,4 | AKP | %64,5 |
| Yarenler Mah. | 3 | 1.008 | %91,7 | AKP | %63,8 |
| Yarımca Köyü | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %47,1 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.751 | %93,2 | AKP | %66,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.519 | %93,0 | AKP | %61,5 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 1.002 | %92,2 | AKP | %62,7 |
| Zafer Mah. | 6 | 2.216 | %91,3 | AKP | %48,8 |
| Çakır Mah. | 1 | 376 | %97,1 | AKP | %69,6 |
| Çavdarlı Köyü | 2 | 736 | %93,9 | AKP | %75,0 |
| Çayırbağ-Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 752 | %96,8 | AKP | %86,2 |
| Çayırbağ-Fatih Mah. | 3 | 964 | %95,5 | AKP | %70,8 |
| Çayırbağ-Huzur Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %81,7 |
| Çayırbağ-Uğur Mah. | 3 | 962 | %96,1 | AKP | %74,5 |
| Çıkrık-Erenler Mah. | 2 | 748 | %97,9 | AKP | %68,1 |
| Çıkrık-Yunuslar Mah. | 3 | 827 | %97,0 | AKP | %61,0 |
| Örnekevler Mah. | 8 | 2.717 | %90,4 | AKP | %40,8 |
| İsmail Mah. | 2 | 394 | %97,5 | AKP | %77,3 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.751 | %91,3 | AKP | %47,7 |