Sincik · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSincik ilçesi
%87,3
AK PARTİ birinci
10.366 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sincik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %87,3 ile birinci; 10.366 geçerli oy, katılım %90,8.
Sincik
Kayıtlı seçmen 11.512 · Oy kullanan 10.450 (katılım %90,8) · Geçerli 10.366 · Geçersiz 84
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 167 | %101,8 | AKP | %100,0 |
| Alancık Köyü | 2 | 431 | %83,5 | AKP | %93,3 |
| Arıkonak Köyü | 1 | 183 | %90,7 | AKP | %91,0 |
| Ayengin Mah. | 1 | 314 | %92,7 | AKP | %89,9 |
| Balkaya Köyü | 1 | 202 | %78,7 | AKP | %85,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 176 | %83,5 | AKP | %88,2 |
| Dilektepe Köyü | 2 | 528 | %94,5 | AKP | %92,9 |
| Eskiköy | 1 | 240 | %97,5 | AKP | %99,6 |
| Fatih Mah. | 1 | 299 | %90,3 | AKP | %82,9 |
| Geçitli Köyü | 1 | 90 | %102,2 | AKP | %84,8 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 324 | %97,5 | AKP | %72,4 |
| Hüseyinli Köyü | 3 | 497 | %98,0 | AKP | %99,0 |
| Karaköse Köyü | 1 | 164 | %82,3 | AKP | %95,6 |
| Karaman Mah. | 3 | 1.006 | %84,4 | AKP | %78,2 |
| Mahmutoğlu Mah. | 1 | 219 | %96,8 | AKP | %94,3 |
| Narlı Köyü | 1 | 161 | %101,9 | AKP | %100,0 |
| Onur Mah. | 2 | 572 | %89,7 | AKP | %86,9 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 208 | %78,9 | AKP | %93,9 |
| Sakız Köyü | 2 | 268 | %79,9 | AKP | %97,6 |
| Serince Köyü | 1 | 202 | %95,5 | AKP | %97,4 |
| Subaşı Köyü | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %97,1 |
| Söğütlübahçe Köyü | 1 | 237 | %98,7 | AKP | %86,3 |
| Taşkale Köyü | 1 | 183 | %89,1 | AKP | %95,7 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %100,0 |
| Yarpuzlu Köyü | 2 | 439 | %82,9 | AKP | %95,6 |
| Zeynel Aslan Mah. | 1 | 237 | %90,3 | AKP | %100,0 |
| Çamdere Köyü | 4 | 1.114 | %98,1 | AKP | %79,5 |
| Çat Köyü | 2 | 315 | %87,3 | AKP | %89,8 |
| Çatbahçe Köyü | 3 | 637 | %92,0 | AKP | %77,8 |
| İnlice-Fırat Mah. | 2 | 318 | %93,7 | AKP | %89,2 |
| İnlice-Karadağ Mah. | 1 | 142 | %91,6 | AKP | %60,8 |
| İnlice-Taşlıca Mah. | 1 | 165 | %90,3 | AKP | %73,8 |
| İnlice-Tuna Mah. | 1 | 166 | %88,0 | AKP | %70,3 |
| İnlice-Çınar Mah. | 1 | 284 | %88,4 | AKP | %75,0 |
| İnlice-Çükan Mah. | 1 | 276 | %84,4 | AKP | %86,6 |
| İnlice-Özbilgin Mah. | 1 | 275 | %92,0 | AKP | %88,0 |
| Şahkolu Köyü | 1 | 137 | %84,7 | AKP | %91,2 |
| Şahinbeyler Köyü | 1 | 175 | %94,3 | AKP | %97,6 |