%53,9
AK PARTİ birinci
41.083 geçerli oy · katılım %83,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Besni ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,9 ile birinci; 41.083 geçerli oy, katılım %83,3.
Kayıtlı seçmen 50.927 · Oy kullanan 42.421 (katılım %83,3) · Geçerli 41.083 · Geçersiz 1.338
Besni Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 22.159 | %53,9 |
| CHP | 6.994 | %17,0 |
| HDP | 4.083 | %9,9 |
| MHP | 3.733 | %9,1 |
| İYİ | 2.941 | %7,2 |
| SAADET | 479 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 317 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 183 | %0,5 |
| VATAN | 121 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 73 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Besni mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mah. | 6 | 2.117 | %83,7 | AKP | %45,3 |
| Akdurak Köyü | 3 | 474 | %82,1 | AKP | %50,1 |
| Akkuyu Köyü | 1 | 153 | %87,6 | HDP | %55,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 279 | %91,0 | CHP | %56,2 |
| Aktepe Köyü | 1 | 178 | %88,8 | AKP | %52,6 |
| Akyazı Köyü | 1 | 194 | %88,7 | AKP | %72,2 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 86 | %75,6 | AKP | %57,1 |
| Alişar Köyü | 1 | 202 | %83,7 | AKP | %77,0 |
| Atmalı Köyü | 3 | 1.098 | %81,2 | AKP | %86,7 |
| Aşağısarhan Mah. | 2 | 423 | %83,2 | AKP | %37,6 |
| Aşağıçöplü Köyü | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %70,3 |
| Bahri Köyü | 1 | 130 | %77,7 | AKP | %74,7 |
| Başlı Köyü | 2 | 217 | %80,7 | AKP | %56,5 |
| Bereketli Köyü | 1 | 168 | %84,5 | AKP | %66,7 |
| Berete Köyü | 1 | 233 | %79,4 | AKP | %51,7 |
| Beşkoz Köyü | 1 | 38 | %107,9 | CHP | %68,3 |
| Beşyol Köyü | 2 | 427 | %85,3 | AKP | %73,6 |
| Boncuk Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %72,3 |
| Burunçayır Köyü | 2 | 403 | %87,8 | AKP | %44,9 |
| Camuşçu Köyü | 1 | 326 | %85,0 | AKP | %68,3 |
| Cirit Meydanı Mah. | 6 | 1.918 | %79,6 | AKP | %42,5 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 88 | %87,5 | AKP | %52,1 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 997 | %77,3 | AKP | %42,7 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 244 | %93,4 | AKP | %74,1 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 329 | %90,0 | AKP | %77,3 |
| Erdemoğlu Mah. | 13 | 4.720 | %83,4 | AKP | %45,1 |
| Eğerli Köyü | 2 | 465 | %79,4 | AKP | %64,1 |
| Geçitli Köyü | 1 | 192 | %89,1 | AKP | %81,7 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 53 | %88,7 | HDP | %73,8 |
| Güneykaş Köyü | 1 | 93 | %80,7 | AKP | %56,8 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 363 | %78,5 | AKP | %53,9 |
| Harmanardı Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %60,3 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 262 | %87,0 | AKP | %65,9 |
| Karagüveç Köyü | 2 | 532 | %80,1 | AKP | %62,3 |
| Karalar Köyü | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %41,6 |
| Kargalı Köyü | 1 | 200 | %92,5 | AKP | %60,3 |
| Kaymakam Hasan Tütün Mah. | 9 | 3.255 | %84,4 | AKP | %38,9 |
| Kesecik Köyü | 2 | 465 | %84,7 | AKP | %68,6 |
| Kesmetepe-Atatürk Mah. | 1 | 211 | %80,1 | CHP | %37,9 |
| Kesmetepe-Fatih Mah. | 1 | 294 | %80,6 | AKP | %56,1 |
| Kesmetepe-Turgut Özal Mah. | 2 | 417 | %84,9 | AKP | %36,1 |
| Kesmetepe-Çakmak Mah. | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %60,4 |
| Kesmetepe-İnce Mah. | 1 | 131 | %77,9 | HDP | %34,0 |
| Kesmetepe-İnönü Mah. | 1 | 111 | %82,0 | AKP | %43,7 |
| Kızılhisar Köyü | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %67,1 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 187 | %85,0 | AKP | %62,3 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %38,6 |
| Kızılin Köyü | 2 | 510 | %81,0 | AKP | %64,4 |
| Konuklu Köyü | 3 | 462 | %83,1 | AKP | %40,0 |
| Korupınar Mah. | 4 | 1.303 | %78,4 | AKP | %59,6 |
| Kurugöl Köyü | 2 | 445 | %87,9 | AKP | %58,7 |
| Kutluca Köyü | 3 | 728 | %86,7 | AKP | %60,0 |
| Kuzevleri Köyü | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %40,7 |
| Köseceli-Aşağısöğütlü Mah. | 2 | 457 | %94,3 | AKP | %72,8 |
| Köseceli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 371 | %91,1 | AKP | %39,4 |
| Köseceli-Hürriyet Mah. | 1 | 368 | %91,6 | AKP | %45,7 |
| Köseceli-Tetirli Mah. | 1 | 300 | %85,0 | AKP | %44,8 |
| Oyalı Mah. | 1 | 226 | %92,5 | CHP | %50,0 |
| Oyratlı Köyü | 4 | 959 | %73,1 | AKP | %65,2 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 248 | %85,9 | AKP | %68,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.344 | %79,1 | AKP | %44,2 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 294 | %82,0 | AKP | %73,8 |
| Sarıyaprak Köyü | 2 | 558 | %88,4 | AKP | %53,8 |
| Sayören Köyü | 3 | 966 | %76,3 | AKP | %62,7 |
| Sugözü Köyü | 2 | 471 | %78,1 | AKP | %56,1 |
| Suvarlı-Adalet Mah. | 2 | 732 | %86,5 | AKP | %66,6 |
| Suvarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 366 | %86,6 | AKP | %63,8 |
| Suvarlı-Hürriyet Mah. | 2 | 496 | %86,3 | AKP | %70,2 |
| Taşlıyazı Köyü | 1 | 204 | %87,8 | AKP | %58,9 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 270 | %83,0 | AKP | %72,3 |
| Tokar Köyü | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %83,7 |
| Toklu Köyü | 1 | 366 | %89,9 | AKP | %72,3 |
| Topkapı Köyü | 1 | 220 | %94,1 | AKP | %85,5 |
| Uzunkuyu Köyü | 2 | 607 | %78,3 | AKP | %69,3 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 463 | %88,8 | AKP | %60,2 |
| Yazıbeydili Köyü | 1 | 250 | %88,8 | AKP | %68,2 |
| Yazıkarakuyu Köyü | 3 | 539 | %85,2 | AKP | %70,4 |
| Yelbastı Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %77,5 |
| Yeni Besni Mah. | 5 | 1.743 | %78,0 | AKP | %50,3 |
| Yeniköy | 2 | 342 | %85,7 | AKP | %77,3 |
| Yoldüzü Köyü | 2 | 412 | %82,3 | AKP | %58,8 |
| Yukarı Sarhan Mah. | 3 | 1.117 | %79,3 | AKP | %52,2 |
| Yukarısöğütlü Köyü | 1 | 226 | %88,9 | AKP | %64,8 |
| Çakırhüyük-Abımıstık Mah. | 1 | 100 | %78,0 | AKP | %45,8 |
| Çakırhüyük-Boybeypınarı Mah. | 1 | 206 | %77,7 | AKP | %59,4 |
| Çakırhüyük-Köprübaşı Mah. | 2 | 431 | %87,9 | AKP | %48,8 |
| Çakırhüyük-Levzin Mah. | 1 | 212 | %83,0 | HDP | %45,3 |
| Çakırhüyük-Yeşilova Mah. | 2 | 380 | %85,8 | AKP | %41,0 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 311 | %85,2 | AKP | %87,3 |
| Çat Mah. | 5 | 1.797 | %79,7 | AKP | %55,1 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 268 | %88,4 | AKP | %80,6 |
| Çomak Köyü | 2 | 685 | %80,9 | AKP | %60,5 |
| Çorak Köyü | 1 | 274 | %86,1 | AKP | %58,4 |
| Çilboğaz Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %50,0 |
| Ören Köyü | 1 | 340 | %78,8 | AKP | %59,3 |
| Üçgöz Köyü | 3 | 806 | %79,8 | AKP | %62,7 |
| İzollu Köyü | 2 | 491 | %80,9 | AKP | %61,8 |
| Şambayat-Bayat Mah. | 1 | 185 | %93,0 | CHP | %51,2 |
| Şambayat-Cumhuriyet Mah. | 1 | 234 | %91,0 | CHP | %39,0 |
| Şambayat-Fatih Mah. | 2 | 753 | %88,1 | AKP | %48,2 |
| Şambayat-Menderes Mah. | 2 | 654 | %89,9 | AKP | %40,0 |
| Şambayat-Yeni Mah. | 2 | 483 | %88,4 | AKP | %38,0 |
| Şambayat-İnönü Mah. | 1 | 331 | %79,8 | AKP | %64,6 |