%55,7
AK PARTİ birinci
14.143 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaisalı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,7 ile birinci; 14.143 geçerli oy, katılım %90,6.
Kayıtlı seçmen 16.041 · Oy kullanan 14.537 (katılım %90,6) · Geçerli 14.143 · Geçersiz 394
Karaisalı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.879 | %55,7 |
| MHP | 2.432 | %17,2 |
| İYİ | 2.038 | %14,4 |
| CHP | 1.292 | %9,1 |
| SAADET | 187 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 139 | %1,0 |
| HDP | 91 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,3 |
| VATAN | 25 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,1 |
| Tuğçe Sezen Gedik (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaisalı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 65 | %100,0 | MHP | %38,5 |
| Akçalı Mah. | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %45,9 |
| Altınova Mah. | 1 | 180 | %88,9 | İYİ | %35,9 |
| Ayakkıf Mah. | 1 | 240 | %98,8 | AKP | %70,3 |
| Aşağıbelemedik Mah. | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %78,3 |
| Aşağıyörükler Mah. | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %56,1 |
| Barakdağı Mah. | 1 | 267 | %90,3 | AKP | %78,3 |
| Başkıf Mah. | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %70,5 |
| Bekirli Mah. | 1 | 312 | %93,0 | AKP | %41,1 |
| Beydemir Mah. | 1 | 341 | %93,8 | AKP | %66,8 |
| Bolacalı Mah. | 1 | 34 | %100,0 | CHP | %43,8 |
| Bucak Mah. | 1 | 251 | %94,8 | CHP | %30,2 |
| Demirçit Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %38,2 |
| Durak Mah. | 1 | 188 | %87,2 | MHP | %27,5 |
| Döşekevi Mah. | 1 | 115 | %93,0 | CHP | %32,1 |
| Emelcik Mah. | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %75,7 |
| Etekli Mah. | 2 | 564 | %87,4 | AKP | %68,9 |
| Eğlence Mah. | 1 | 299 | %93,0 | AKP | %66,4 |
| Fettahlı Mah. | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %30,8 |
| Filikli Mah. | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %77,6 |
| Gökhasanlı Mah. | 1 | 135 | %95,6 | AKP | %68,8 |
| Gülüşlü Mah. | 1 | 66 | %84,9 | AKP | %59,6 |
| Güvenç Mah. | 1 | 229 | %95,6 | AKP | %37,4 |
| Gildirli Mah. | 1 | 148 | %92,6 | AKP | %68,4 |
| Hacıkırı Mah. | 1 | 111 | %94,6 | CHP | %33,3 |
| Hacılı Mah. | 1 | 279 | %92,8 | AKP | %50,0 |
| Hacımusalı Mah. | 2 | 483 | %96,3 | AKP | %76,3 |
| Kaledağı Mah. | 1 | 354 | %74,9 | AKP | %69,4 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %61,5 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 15 | %113,3 | AKP | %88,2 |
| Karakılıç Mah. | 1 | 173 | %97,7 | AKP | %73,4 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 39 | %92,3 | MHP | %50,0 |
| Karapınar Mah. | 5 | 1.596 | %90,7 | AKP | %52,0 |
| Kırıklı Mah. | 2 | 495 | %90,3 | AKP | %54,4 |
| Kocaveliler Mah. | 1 | 191 | %93,2 | AKP | %40,7 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %87,3 |
| Kuzgun Mah. | 1 | 343 | %89,8 | AKP | %50,9 |
| Kuşcusofulu Mah. | 2 | 340 | %62,7 | AKP | %42,4 |
| Körüklü Mah. | 1 | 159 | %93,1 | AKP | %66,4 |
| Maraşlı Mah. | 1 | 195 | %94,9 | AKP | %70,1 |
| Merkezboztahta Mah. | 1 | 349 | %92,0 | AKP | %75,6 |
| Murtçukuru Mah. | 1 | 106 | %95,3 | CHP | %31,6 |
| Nergizlik Mah. | 1 | 184 | %71,7 | CHP | %74,4 |
| Nuhlu Mah. | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %69,2 |
| Sadıkali Mah. | 1 | 116 | %94,0 | İYİ | %39,8 |
| Sarımehmetli Mah. | 1 | 157 | %95,5 | AKP | %49,0 |
| Saypınar Mah. | 1 | 55 | %105,5 | CHP | %30,4 |
| Selampınar Mah. | 2 | 754 | %90,9 | AKP | %43,4 |
| Tatık Mah. | 1 | 56 | %96,4 | İYİ | %53,7 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 101 | %95,1 | AKP | %60,9 |
| Topkaralı Mah. | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %51,4 |
| Torunsolaklı Mah. | 2 | 482 | %94,6 | AKP | %61,6 |
| Tümenli Mah. | 2 | 257 | %93,4 | AKP | %46,2 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %60,6 |
| Çakallı Mah. | 1 | 340 | %94,7 | AKP | %45,4 |
| Çatalan Mah. | 1 | 306 | %91,8 | AKP | %57,4 |
| Çeceli Mah. | 5 | 1.778 | %88,0 | AKP | %51,2 |
| Çevlik Mah. | 1 | 258 | %86,8 | AKP | %70,5 |
| Çocuklar Mah. | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %81,5 |
| Çorlu Mah. | 2 | 435 | %91,3 | AKP | %74,1 |
| Çukur Mah. | 2 | 666 | %84,8 | AKP | %63,5 |
| Ömerli Mah. | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %45,9 |