Ereğli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEreğli ilçesi
%55,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
110.837 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,5 ile birinci; 110.837 geçerli oy, katılım %89,5.
Ereğli
Kayıtlı seçmen 128.418 · Oy kullanan 114.900 (katılım %89,5) · Geçerli 110.837 · Geçersiz 4.063
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61.560 | %55,5 |
| Muharrem İnce | 40.030 | %36,1 |
| Meral Akşener | 7.440 | %6,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 819 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 627 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 361 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdiköy | 2 | 531 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Akarca Mah. | 12 | 4.182 | %88,9 | Muharrem İnce | %57,8 |
| Akkaya Köyü | 1 | 120 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Akköy | 1 | 219 | %97,3 | Muharrem İnce | %84,7 |
| Alacabük Köyü | 1 | 227 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 251 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Artıklar Köyü | 1 | 206 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Asarlı Köyü | 1 | 251 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Aydın Köyü | 1 | 276 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 782 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 91 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 123 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 285 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Balı Mah. | 3 | 739 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Ballıca Köyü | 1 | 315 | %92,4 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Bayat Köyü | 3 | 836 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Bağlık Mah. | 41 | 14.822 | %89,2 | Muharrem İnce | %46,3 |
| Başören Köyü | 1 | 310 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 240 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Belen Mah. | 2 | 693 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.031 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Bölücek Mah. | 2 | 732 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Cemaller Köyü | 2 | 425 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 668 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Davutlar Köyü | 1 | 259 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Dağlar Mah. | 1 | 284 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 917 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Dedeler Köyü | 2 | 557 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 161 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.469 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Elmacı Köyü | 1 | 394 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Emirali Köyü | 1 | 352 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Esenköy | 1 | 161 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Esenler Köyü | 1 | 268 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Fındıklı Köyü | 2 | 597 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Gebeköy | 1 | 317 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Göktepe Mah. | 3 | 638 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Güldere Mah. | 2 | 528 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Güllük Köyü | 1 | 205 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 2.022 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 1.925 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 2 | 694 | %87,9 | Muharrem İnce | %53,0 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 812 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Güneşli Köyü | 1 | 278 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 216 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 98 | %85,7 | Muharrem İnce | %66,2 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 174 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 294 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 844 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Hasankahyalar Köyü | 1 | 312 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 149 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Işıklı Köyü | 2 | 398 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 357 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 458 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 614 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 429 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 555 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Karakavuz Köyü | 1 | 338 | %97,9 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.648 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 545 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kepez Mah. | 33 | 11.459 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Kestaneci Mah. | 3 | 1.001 | %92,5 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 678 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Keşkek Köyü | 3 | 499 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Kırmacı Mah. | 5 | 1.758 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,9 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 464 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Kızılca Köyü | 2 | 426 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 740 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.708 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Kocaali Mah. | 2 | 506 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Korubaşı Mah. | 3 | 1.138 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 429 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Köseler Mah. | 2 | 653 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Külah Köyü | 1 | 294 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Kirencik Köyü | 1 | 167 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Kirmanlı Mah. | 4 | 1.505 | %87,4 | Muharrem İnce | %50,8 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.043 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Müftü Mah. | 14 | 5.151 | %88,3 | Muharrem İnce | %52,0 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 3.007 | %87,9 | Muharrem İnce | %62,3 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 312 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 1 | 348 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 695 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 139 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 503 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Ortacı Köyü | 3 | 871 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Ortaköy | 1 | 151 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 283 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Ovaköy | 1 | 292 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 345 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 686 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 202 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 186 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Sakallar Köyü | 1 | 113 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 115 | %84,4 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 688 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Sarıkokmaz Mah. | 21 | 7.173 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Serintepe Köyü | 1 | 100 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Sofular Köyü | 1 | 335 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Soğanlıyürük Köyü | 3 | 994 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Sücüllü Köyü | 2 | 411 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Süleymanbeyler Köyü | 3 | 1.064 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Süleymanlar Mah. | 14 | 5.150 | %89,7 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 191 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Tepeören Köyü | 1 | 127 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Terziköy | 2 | 406 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Topallı Köyü | 1 | 223 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Topçalı Mah. | 1 | 359 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 501 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Uludağ Köyü | 1 | 103 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Uzunmehmet Mah. | 13 | 4.435 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Uzunçayır Mah. | 2 | 740 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Vakıf Köyü | 1 | 146 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Velidağ Köyü | 1 | 94 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 387 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 2 | 530 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 896 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Yazıören Köyü | 1 | 178 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 209 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Yeniköy | 1 | 174 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Yeşilköy | 1 | 348 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 188 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Yunuslu Köyü | 3 | 1.030 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 229 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 233 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 358 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Çaylıoğlu Köyü | 2 | 368 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Çevlik Köyü | 1 | 83 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 159 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Çiğdemli Köyü | 2 | 763 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.784 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Ören Mah. | 6 | 2.191 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Öğberler Köyü | 1 | 348 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 659 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Üçköy | 1 | 305 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| İmranlar Köyü | 2 | 401 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| İskenderli Köyü | 1 | 164 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Şamlar Köyü | 2 | 704 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |