Yozgat Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYozgat Merkez ilçesi
%74,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
59.671 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yozgat Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,9 ile birinci; 59.671 geçerli oy, katılım %89,6.
Yozgat Merkez
Kayıtlı seçmen 68.477 · Oy kullanan 61.356 (katılım %89,6) · Geçerli 59.671 · Geçersiz 1.685
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44.698 | %74,9 |
| Muharrem İnce | 8.721 | %14,6 |
| Meral Akşener | 5.385 | %9,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 644 | %1,1 |
| Selahattin Demirtaş | 159 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 64 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Agahefendi Mah. | 2 | 681 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Alemdar Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 114 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Azizli Köyü | 1 | 46 | %110,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Azizlibağları Köyü | 1 | 95 | %102,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Aşağı Çatak Mah. | 3 | 847 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Aşağınohutlu Mah. | 12 | 4.485 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Bacılı Köyü | 1 | 68 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 63 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Bahçeşehir Mah. | 10 | 3.432 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Baltasarılar Köyü | 1 | 155 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Battal Köyü | 1 | 76 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Bayatören Köyü | 1 | 73 | %91,8 | Muharrem İnce | %93,8 |
| Başıbüyüklü Köyü | 1 | 160 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Başınayayla Köyü | 1 | 243 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Beyvelioğlu Köyü | 1 | 82 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Bozlar Köyü | 1 | 74 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Buzağcıoğlu Köyü | 1 | 108 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Büyükmahal Köyü | 1 | 184 | %92,4 | Muharrem İnce | %97,6 |
| Büyüknefes Köyü | 1 | 198 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Büyükincirli Köyü | 1 | 146 | %98,0 | Muharrem İnce | %93,7 |
| Bilal Şahin Mah. | 11 | 3.909 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Bişek Köyü | 1 | 265 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Cihanpaşa Köyü | 1 | 199 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Dambasan Köyü | 1 | 163 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Darıcı Köyü | 1 | 185 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Dayılı Köyü | 1 | 235 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Dağyenicesi Köyü | 1 | 60 | %95,0 | Muharrem İnce | %94,7 |
| Delihasanlı Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Derbent Köyü | 2 | 280 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Dereboymul Köyü | 1 | 54 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Derekışla Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Muharrem İnce | %68,8 |
| Deremahal Köyü | 1 | 28 | %103,6 | Muharrem İnce | %85,7 |
| Deremumlu Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Develik Mah. | 1 | 208 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Divanlı Köyü | 1 | 374 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Erdoğan Akdağ Mah. | 12 | 3.629 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Erkekli Köyü | 1 | 141 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Esenli Köyü | 2 | 607 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Eskipazar Mah. | 7 | 2.315 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Evci Köyü | 1 | 115 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Fakıbeyli Köyü | 1 | 192 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.283 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Gevrek Köyü | 1 | 50 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Gökçekışla Köyü | 1 | 50 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Güdülelmahacılı Köyü | 1 | 131 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Güllük Köyü | 1 | 54 | %98,2 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Güllüoluk Köyü | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Gülyayla Köyü | 1 | 283 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Güneşli Köyü | 1 | 151 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 57 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Haydarbeyli Köyü | 1 | 154 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kababel Köyü | 1 | 54 | %85,2 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Kaleköy | 1 | 95 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Karabıyık Köyü | 1 | 61 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Karacalar Köyü | 1 | 174 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Karalar Köyü | 1 | 123 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Karatepe Mah. | 8 | 2.888 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kavurgalı Köyü | 1 | 156 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 78 | %98,7 | Muharrem İnce | %94,8 |
| Kırıksoku Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Muharrem İnce | %93,0 |
| Kırım Köyü | 1 | 160 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 81 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Kışlaköy | 1 | 43 | %88,4 | Muharrem İnce | %80,6 |
| Kolanlı Köyü | 1 | 83 | %97,6 | Muharrem İnce | %96,3 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Kuyumcu Köyü | 1 | 149 | %96,6 | Muharrem İnce | %91,3 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 166 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Körpeli Köyü | 1 | 45 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Köseoğlu Mah. | 9 | 2.770 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Köseyusuflu Köyü | 1 | 116 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Köçekkömü Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Köçeklioğlu Köyü | 1 | 51 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Lökköy | 1 | 281 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Medrese Mah. | 6 | 2.159 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mah. | 8 | 2.612 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Mezraa Köyü | 1 | 29 | %82,8 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 204 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Musabeyliboğazı Köyü | 1 | 76 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Mutafoğlu Mah. | 4 | 1.140 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Osmanpaşa Köyü | 2 | 435 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Pembecik Köyü | 1 | 81 | %96,3 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Recepli Köyü | 1 | 123 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Salmanfakılı Köyü | 1 | 88 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Sarıfatma Köyü | 1 | 143 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Sarıhacılı Köyü | 1 | 136 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 113 | %99,1 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Sarınınören Köyü | 1 | 125 | %96,8 | Muharrem İnce | %88,1 |
| Sağlık Köyü | 1 | 116 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Söğütyayla Köyü | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Tayfur Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Tayip Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Muharrem İnce | %97,3 |
| Taşköprü Mah. | 6 | 1.909 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.349 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Tekkeyenicesi Köyü | 1 | 113 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Topaç Köyü | 1 | 140 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Topçu Köyü | 1 | 175 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Tuzkaya Mah. | 3 | 950 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Türkmen Köyü | 1 | 158 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Türkmensarılar Köyü | 1 | 185 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Yassıhüyük Köyü | 1 | 127 | %92,1 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Yazpınarı Köyü | 1 | 181 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Yenicami Mah. | 7 | 2.421 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 92 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Yudan Köyü | 1 | 78 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Yukarınohutlu Mah. | 7 | 2.589 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Yukarıçatak Mah. | 2 | 577 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Çadırardıç Köyü | 2 | 667 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Çalatlı Köyü | 1 | 244 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Çalılı Köyü | 1 | 98 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Çapanoğlu Mah. | 16 | 5.733 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çatma Köyü | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 12 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çorak Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Muharrem İnce | %77,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 41 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Özlüce Köyü | 1 | 58 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| İnceçayır Köyü | 1 | 160 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 961 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| İşleğen Köyü | 1 | 80 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Şeyhosman Mah. | 16 | 5.871 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |