Kadışehri · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKadışehri ilçesi
%84,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.012 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadışehri ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %84,7 ile birinci; 7012 geçerli oy, katılım %90,4.
Kadışehri
Kayıtlı seçmen 7.901 · Oy kullanan 7.141 (katılım %90,4) · Geçerli 7.012 · Geçersiz 129
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.941 | %84,7 |
| Muharrem İnce | 702 | %10,0 |
| Meral Akşener | 265 | %3,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 84 | %1,2 |
| Selahattin Demirtaş | 15 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 5 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakale Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Aşağıkızılöz Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Belören Köyü | 1 | 75 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Buzluk Köyü | 1 | 127 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Derbent Köyü | 1 | 73 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Dikmesöğüt Köyü | 1 | 188 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Elmalı Köyü | 1 | 135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Elmalıçiftliği Köyü | 1 | 245 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,6 |
| Elmalıütüğü Köyü | 1 | 95 | %92,6 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Gümüşdiğin Mah. | 2 | 387 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Gümüşsu Köyü | 1 | 263 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mah. | 1 | 213 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Halıköy-Fatih Mah. | 1 | 313 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Hanözü Köyü | 1 | 199 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Kabalı Köyü | 2 | 412 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Kadıoğlu Mah. | 1 | 291 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Kemalli Köyü | 1 | 150 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Kıyılı Köyü | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Lütfullah Kayalar Mah. | 2 | 404 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Ovacık Köyü | 1 | 163 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Seyhan Köyü | 1 | 141 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Vasfıbey Mah. | 1 | 339 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Yakacık Köyü | 1 | 217 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Yangı Köyü | 1 | 328 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Yanık Köyü | 1 | 85 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Yavıhasan Köyü | 2 | 536 | %86,2 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Yelten Köyü | 1 | 143 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Yeni Mah. | 1 | 374 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yoncalık Köyü | 1 | 211 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Yukarıkızılöz Köyü | 1 | 33 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Çamsaray Köyü | 1 | 201 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Çaypınar Mah. | 2 | 746 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Örencik Köyü | 1 | 249 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Üçağaç Mah. | 1 | 298 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |