Akdağmadeni · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkdağmadeni ilçesi
%79,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
23.118 geçerli oy · katılım %80,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akdağmadeni ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,9 ile birinci; 23.118 geçerli oy, katılım %80,3.
Akdağmadeni
Kayıtlı seçmen 29.699 · Oy kullanan 23.835 (katılım %80,3) · Geçerli 23.118 · Geçersiz 717
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.475 | %79,9 |
| Muharrem İnce | 2.715 | %11,7 |
| Meral Akşener | 1.627 | %7,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 239 | %1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 36 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 26 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 159 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Ahishavi Mah. | 6 | 1.925 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Akbaş Köyü | 1 | 180 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Akçakışla Köyü | 1 | 182 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 66 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Altılı Köyü | 1 | 106 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Alicik Köyü | 1 | 340 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Ardıçalanı Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Muharrem İnce | %96,7 |
| Arpalık Köyü | 1 | 174 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 143 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Aşağıçulhalı Köyü | 1 | 142 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 210 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Başçatak Köyü | 1 | 144 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Belekçahan-Merkez Mah. | 3 | 1.109 | %53,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Boyalık Köyü | 1 | 191 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 174 | %90,8 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Boğazköy | 1 | 229 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Bulgurlu Köyü | 1 | 244 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 139 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Davutlu Köyü | 1 | 114 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Dayılı Köyü | 1 | 290 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Demirşeyh Köyü | 1 | 61 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 39 | %89,7 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Dokuzköy | 1 | 53 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Dolak Köyü | 1 | 88 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Emek Mah. | 6 | 2.208 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Evci Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Eynelli Köyü | 1 | 185 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Gökdere Köyü | 1 | 116 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Güllük Köyü | 1 | 103 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Gültepe Mah. | 2 | 695 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Gümüşdibek Köyü | 1 | 97 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Gündüzler Köyü | 1 | 115 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Güneyli Mah. | 2 | 671 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Hacıfakılı Köyü | 1 | 125 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 |
| Halhacı Köyü | 1 | 43 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Hayran Köyü | 1 | 111 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Hüyüklüalanı Köyü | 1 | 53 | %96,2 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Karaalikaçağı Köyü | 1 | 115 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 100 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Karadikmen Köyü | 1 | 211 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Karahisartatlısı Köyü | 1 | 99 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Karapir Köyü | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Kartal Köyü | 1 | 112 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 53 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Kayakışla Köyü | 1 | 263 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 177 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Kırlar Köyü | 1 | 238 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Kızılcaova Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Kızıldağ Köyü | 1 | 31 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kuşlukaçağı Köyü | 1 | 127 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Körük Köyü | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Kirsinkavağı Köyü | 1 | 194 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Melikli Köyü | 1 | 349 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Muşalikalesi Köyü | 1 | 295 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Okçulu Köyü | 1 | 69 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Oluközü-Konacı Mah. | 1 | 324 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Oluközü-Merkez Mah. | 2 | 602 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Ortaköy | 1 | 194 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 350 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Paşabey Köyü | 1 | 95 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 133 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Sazlıdere Köyü | 1 | 166 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Sağıroğlu Köyü | 1 | 40 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Sekikaşı Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Seyrantepe Mah. | 6 | 1.896 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Tarhana Köyü | 1 | 226 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 318 | %70,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Tekkegüney Köyü | 1 | 69 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Umutlu-Kale Mah. | 1 | 370 | %62,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Umutlu-Karaçokrak Mah. | 1 | 164 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Umutlu-Olucak Mah. | 1 | 249 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Umutlu-Umut Mah. | 1 | 317 | %57,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Uzakçay Köyü | 1 | 81 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Veziralanı Köyü | 1 | 174 | %97,7 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Yazılıtaş Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Muharrem İnce | %97,1 |
| Yedişehri Köyü | 1 | 76 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.020 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 196 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yeşildere Mah. | 2 | 650 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.669 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Yukarıçulhalı Köyü | 2 | 545 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Yünalanı Köyü | 1 | 192 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Çamlık Mah. | 2 | 416 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Çampınar Köyü | 1 | 100 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Çardak Köyü | 1 | 107 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 153 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Çerçialanı Köyü | 1 | 24 | %104,2 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Örenkale Köyü | 1 | 245 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Özer Köyü | 1 | 232 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Üçkaraağaç Köyü | 2 | 520 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| İbrahim Ağa Mah. | 5 | 1.621 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| İbrahimağaçiftliği Köyü | 1 | 84 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 4 | 1.026 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Şahnaderesi Köyü | 1 | 58 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |