Banaz · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBanaz ilçesi
%51,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
24.359 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Banaz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,5 ile birinci; 24.359 geçerli oy, katılım %90,8.
Banaz
Kayıtlı seçmen 28.094 · Oy kullanan 25.494 (katılım %90,8) · Geçerli 24.359 · Geçersiz 1.135
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.533 | %51,5 |
| Muharrem İnce | 8.038 | %33,0 |
| Meral Akşener | 3.485 | %14,3 |
| Selahattin Demirtaş | 126 | %0,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 116 | %0,5 |
| Doğu Perinçek | 61 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Ağustos Mah. | 10 | 3.474 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Ahat Köyü | 2 | 510 | %91,0 | Muharrem İnce | %39,7 |
| Alaba Köyü | 2 | 525 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 347 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Bahadır Köyü | 2 | 508 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Balcıdamı Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Baltalı Köyü | 1 | 187 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Banaz Köyü | 2 | 461 | %93,5 | Muharrem İnce | %52,9 |
| Bağkonak Köyü | 1 | 194 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Büyükoturak Köyü | 3 | 653 | %91,7 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Corum Köyü | 1 | 263 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.629 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,3 |
| Derbent Köyü | 3 | 1.121 | %94,4 | Muharrem İnce | %39,9 |
| Dümenler Köyü | 1 | 219 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Düzkışla Köyü | 1 | 139 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Düzlüce Köyü | 1 | 139 | %92,1 | Muharrem İnce | %58,3 |
| Dilek Mah. | 9 | 3.038 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Gedikler Köyü | 1 | 195 | %93,9 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Güllüçam Köyü | 1 | 260 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Gürlek Köyü | 2 | 605 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Halaçlar Köyü | 1 | 251 | %88,5 | Muharrem İnce | %59,6 |
| Hamamboğazı Mah. | 1 | 28 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Hasanköy | 1 | 340 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Hatipler Köyü | 2 | 571 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Kaplangı Köyü | 1 | 315 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 219 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Karaköse Köyü | 1 | 200 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Kavacık Köyü | 1 | 83 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Kayılı Köyü | 1 | 126 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Kızılcasöğüt-Barış Mah. | 2 | 493 | %94,1 | Muharrem İnce | %51,2 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mah. | 2 | 628 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 |
| Kızılcasöğüt-Emek Mah. | 2 | 382 | %95,3 | Muharrem İnce | %57,3 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 107 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kızılhisar Köyü | 3 | 906 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Kuşdemir Köyü | 1 | 182 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Küçükler Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Küçükoturak Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Muratlı Köyü | 1 | 392 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Ovacık Köyü | 1 | 310 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Paşacık Köyü | 1 | 343 | %88,9 | Muharrem İnce | %46,6 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 25 | %108,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Susuz Köyü | 2 | 596 | %88,8 | Muharrem İnce | %39,4 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 106 | %86,8 | Meral Akşener | %46,4 |
| Yazıtepe Köyü | 1 | 295 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Yenice Köyü | 2 | 449 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 328 | %86,6 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Çamsu Köyü | 1 | 240 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Çöğürlü Köyü | 1 | 59 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 357 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Öksüz Köyü | 1 | 320 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| İmrez Köyü | 1 | 163 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| İslam Mah. | 3 | 818 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Şaban Köyü | 1 | 273 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Şehitler Mah. | 8 | 2.510 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |