Tunceli Merkez · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTunceli Merkez ilçesi
%57,9
Muharrem İnce birinci
22.715 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tunceli Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %57,9 ile birinci; 22.715 geçerli oy, katılım %85,8.
Tunceli Merkez
Kayıtlı seçmen 26.993 · Oy kullanan 23.154 (katılım %85,8) · Geçerli 22.715 · Geçersiz 439
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 13.147 | %57,9 |
| Selahattin Demirtaş | 6.039 | %26,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.028 | %13,3 |
| Meral Akşener | 438 | %1,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 33 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 30 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktuluk Mah. | 2 | 424 | %84,0 | Muharrem İnce | %52,4 |
| Alaçık Köyü | 1 | 21 | %142,9 | Muharrem İnce | %53,3 |
| Altınyüzük Köyü | 1 | 29 | %124,1 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Alibaba Mah. | 7 | 1.881 | %86,8 | Muharrem İnce | %58,8 |
| Ambar Köyü | 1 | 33 | %118,2 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Atadoğdu Köyü | 1 | 29 | %106,9 | Muharrem İnce | %77,4 |
| Atatürk Mah. | 35 | 12.169 | %82,7 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Atlantı Köyü | 1 | 58 | %105,2 | Muharrem İnce | %80,3 |
| Babaocağı Köyü | 1 | 27 | %137,0 | Muharrem İnce | %67,6 |
| Baldan Köyü | 1 | 48 | %116,7 | Muharrem İnce | %59,3 |
| Baylık Köyü | 1 | 65 | %96,9 | Selahattin Demirtaş | %49,2 |
| Başakçı Köyü | 1 | 62 | %103,2 | Muharrem İnce | %45,3 |
| Burmageçit Köyü | 2 | 792 | %84,5 | Muharrem İnce | %72,8 |
| Buğulu Köyü | 1 | 146 | %94,5 | Muharrem İnce | %49,6 |
| Cılga Köyü | 1 | 92 | %102,2 | Muharrem İnce | %57,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.832 | %84,4 | Muharrem İnce | %58,6 |
| Dedeağaç Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Selahattin Demirtaş | %69,6 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 65 | %116,9 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Doludizgin Köyü | 1 | 35 | %85,7 | Muharrem İnce | %89,7 |
| Doluküp Köyü | 1 | 30 | %110,0 | Muharrem İnce | %53,3 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 43 | %102,3 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Dikenli Köyü | 1 | 12 | %216,7 | Muharrem İnce | %57,7 |
| Dilek Köyü | 1 | 24 | %125,0 | Selahattin Demirtaş | %56,7 |
| Erdoğdu Köyü | 1 | 18 | %133,3 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Esentepe Mah. | 3 | 943 | %88,1 | Muharrem İnce | %70,4 |
| Eğriyamaç Köyü | 1 | 23 | %134,8 | Muharrem İnce | %71,0 |
| Geyiksuyu Köyü | 2 | 548 | %65,2 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Gökçek Köyü | 1 | 48 | %89,6 | Muharrem İnce | %58,1 |
| Gömemiş Köyü | 1 | 75 | %102,7 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Gözen Köyü | 1 | 15 | %126,7 | Muharrem İnce | %47,4 |
| Güleç Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Muharrem İnce | %48,0 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 40 | %90,0 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Haceri Köyü | 1 | 45 | %108,9 | Muharrem İnce | %51,0 |
| Kanoğlu Köyü | 1 | 60 | %110,0 | Muharrem İnce | %78,8 |
| Karşılar Köyü | 1 | 61 | %80,3 | Muharrem İnce | %49,0 |
| Kocakoç Köyü | 1 | 195 | %88,7 | Muharrem İnce | %48,2 |
| Kocalar Köyü | 1 | 19 | %163,2 | Muharrem İnce | %67,7 |
| Kopuzlar Köyü | 1 | 136 | %87,5 | Muharrem İnce | %61,3 |
| Kuyluca Köyü | 1 | 38 | %105,3 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Meşeyolu Köyü | 1 | 60 | %108,3 | Muharrem İnce | %66,2 |
| Moğultay Mah. | 7 | 2.302 | %86,5 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Okurlar Köyü | 1 | 44 | %104,6 | Muharrem İnce | %69,6 |
| Pınar Köyü | 1 | 10 | %180,0 | Muharrem İnce | %38,9 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Muharrem İnce | %54,6 |
| Suvat Köyü | 1 | 18 | %150,0 | Selahattin Demirtaş | %50,0 |
| Sinan Köyü | 1 | 63 | %100,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Tüllük Köyü | 1 | 56 | %91,1 | Muharrem İnce | %58,8 |
| Uzuntarla Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Selahattin Demirtaş | %51,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 908 | %91,2 | Muharrem İnce | %67,0 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 41 | %104,9 | Muharrem İnce | %55,8 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 108 | %107,4 | Muharrem İnce | %52,2 |
| Çalkıran Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Muharrem İnce | %36,0 |
| Çemçeli Köyü | 1 | 32 | %140,6 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Çıralı Köyü | 1 | 20 | %145,0 | Muharrem İnce | %39,3 |
| Çukur Köyü | 1 | 61 | %101,6 | Muharrem İnce | %73,8 |
| İsmet İnönü Mah. | 3 | 837 | %88,2 | Muharrem İnce | %68,7 |