Ovacık · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiOvacık ilçesi
%69,0
Muharrem İnce birinci
4.608 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ovacık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %69,0 ile birinci; 4608 geçerli oy, katılım %87,2.
Ovacık
Kayıtlı seçmen 5.406 · Oy kullanan 4.714 (katılım %87,2) · Geçerli 4.608 · Geçersiz 106
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 3.177 | %69,0 |
| Selahattin Demirtaş | 913 | %19,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 490 | %10,6 |
| Meral Akşener | 16 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 10 | %0,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 94 Mahallesi Mah. | 2 | 746 | %77,4 | Muharrem İnce | %69,9 |
| Adaköy | 1 | 61 | %157,4 | Muharrem İnce | %42,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 19 | %121,1 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Akyayık Köyü | 1 | 48 | %93,8 | Muharrem İnce | %77,8 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Muharrem İnce | %91,7 |
| Aşağıtorunoba Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Muharrem İnce | %34,3 |
| Aşlıca Köyü | 1 | 13 | %100,0 | Muharrem İnce | %69,2 |
| Burnak Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Muharrem İnce | %49,1 |
| Buzlutepe Köyü | 1 | 16 | %206,3 | Muharrem İnce | %45,5 |
| Büyükköy | 1 | 14 | %121,4 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 14 | %185,7 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Doludibek Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Muharrem İnce | %85,0 |
| Elgazi Köyü | 1 | 10 | %140,0 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Eğripınar Köyü | 1 | 227 | %93,0 | Muharrem İnce | %83,2 |
| Eğimli Köyü | 1 | 12 | %108,3 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Gözeler Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Muharrem İnce | %86,8 |
| Güneykonak Köyü | 1 | 97 | %89,7 | Muharrem İnce | %79,3 |
| Hanuşağı Köyü | 1 | 98 | %82,7 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Muharrem İnce | %69,2 |
| Isıtma Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Muharrem İnce | %80,0 |
| Işıkvuran Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Kandolar Mah. | 3 | 988 | %73,4 | Muharrem İnce | %58,6 |
| Karaoğlan Köyü | 1 | 18 | %61,1 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Karayonca Köyü | 1 | 29 | %93,1 | Muharrem İnce | %65,4 |
| Kızık Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Muharrem İnce | %63,4 |
| Konaklar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Muharrem İnce | %76,3 |
| Koyungölü Köyü | 1 | 281 | %92,5 | Muharrem İnce | %80,2 |
| Kozluca Köyü | 1 | 11 | %318,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Kuşluca Köyü | 1 | 19 | %73,7 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Köseler Köyü | 1 | 127 | %82,7 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Mollaaliler Köyü | 1 | 35 | %71,4 | Muharrem İnce | %64,0 |
| Otlubahçe Köyü | 1 | 13 | %130,8 | Selahattin Demirtaş | %52,9 |
| Paşadüzü Köyü | 1 | 77 | %88,3 | Muharrem İnce | %85,3 |
| Pulur Mah. | 3 | 873 | %74,2 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Sarıtosun Köyü | 1 | 21 | %90,5 | Muharrem İnce | %63,2 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 24 | %100,0 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Tatuşağı Köyü | 1 | 42 | %104,8 | Muharrem İnce | %83,3 |
| Tepsili Köyü | 1 | 15 | %120,0 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Topuzlu Köyü | 1 | 92 | %85,9 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Muharrem İnce | %82,4 |
| Yalmanlar Köyü | 1 | 13 | %176,9 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 35 | %108,6 | Muharrem İnce | %71,1 |
| Yaylagünü Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Muharrem İnce | %55,6 |
| Yazıören Köyü | 1 | 18 | %127,8 | Muharrem İnce | %56,5 |
| Yenikonak Köyü | 1 | 21 | %109,5 | Muharrem İnce | %73,9 |
| Yenisöğüt Köyü | 1 | 28 | %203,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 217 | %88,0 | Muharrem İnce | %75,4 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 50 | %78,0 | Selahattin Demirtaş | %54,1 |
| Yoğunçam Köyü | 1 | 10 | %180,0 | Muharrem İnce | %44,4 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 153 | %90,9 | Muharrem İnce | %87,0 |
| Çakmaklı Köyü | 1 | 141 | %85,1 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Çambulak Köyü | 1 | 32 | %71,9 | Muharrem İnce | %77,3 |
| Çatköy | 1 | 21 | %104,8 | Muharrem İnce | %72,7 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 19 | %126,3 | Muharrem İnce | %70,8 |
| Çemberlitaş Köyü | 1 | 17 | %270,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Çöğürlük Köyü | 1 | 22 | %95,5 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Öveçler Köyü | 1 | 17 | %123,5 | Muharrem İnce | %81,0 |
| Şahverdi Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Muharrem İnce | %70,0 |