Hayrat · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHayrat ilçesi
%89,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.625 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %89,2 ile birinci; 5625 geçerli oy, katılım %89,0.
Hayrat
Kayıtlı seçmen 6.444 · Oy kullanan 5.736 (katılım %89,0) · Geçerli 5.625 · Geçersiz 111
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.017 | %89,2 |
| Muharrem İnce | 371 | %6,6 |
| Meral Akşener | 136 | %2,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 85 | %1,5 |
| Selahattin Demirtaş | 8 | %0,1 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağaçlı Düz Mah. | 1 | 257 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Balaban Mah. | 3 | 612 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Balaban Merkez Mah. | 2 | 398 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 179 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Dağönü Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 310 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Geçitli Mah. | 1 | 296 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Göksel Mah. | 1 | 30 | %70,0 | Meral Akşener | %95,2 |
| Görgülü Mah. | 1 | 166 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Gülderen Fatih Mah. | 1 | 126 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Gülderen Merkez Mah. | 1 | 224 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 102 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 159 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 107 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Köyceğiz Mah. | 1 | 202 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Merkez Mah. | 1 | 307 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 108 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Onur Mah. | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Pazarönü Mah. | 1 | 199 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Pınarca Mah. | 2 | 597 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Sarmaşık Mah. | 1 | 97 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Taflancık Mah. | 2 | 448 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Topaklı Mah. | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Yarlı Mah. | 1 | 268 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 54 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 477 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yıldırımlar Mah. | 1 | 36 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Yırca Mah. | 1 | 36 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çamlıtepe Mah. | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Çaycılar Mah. | 1 | 112 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Şehitli Mah. | 1 | 81 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Şişli Mah. | 1 | 40 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |