Zile · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiZile ilçesi
%50,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
38.360 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zile ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %50,6 ile birinci; 38.360 geçerli oy, katılım %91,5.
Zile
Kayıtlı seçmen 42.997 · Oy kullanan 39.339 (katılım %91,5) · Geçerli 38.360 · Geçersiz 979
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.427 | %50,6 |
| Muharrem İnce | 15.485 | %40,4 |
| Meral Akşener | 3.039 | %7,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 251 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 118 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 40 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 293 | %95,6 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Acısu Köyü | 1 | 350 | %99,4 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Akgüller Köyü | 1 | 40 | %102,5 | Muharrem İnce | %85,4 |
| Akkılıç Köyü | 1 | 132 | %96,2 | Muharrem İnce | %99,2 |
| Alacamescitzir Mah. | 1 | 266 | %85,3 | Muharrem İnce | %67,4 |
| Alamescitbala Mah. | 2 | 431 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Alayurt Köyü | 1 | 181 | %92,8 | Muharrem İnce | %97,0 |
| Alıçözü Köyü | 1 | 186 | %96,8 | Muharrem İnce | %99,4 |
| Alibağı Köyü | 1 | 106 | %98,1 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Alihoca Köyü | 1 | 165 | %97,0 | Muharrem İnce | %100,0 |
| Alikadı Mah. | 2 | 494 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Armutalan Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 726 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Ağcakeçili Köyü | 1 | 131 | %90,8 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 207 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.733 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Bayırköy | 1 | 107 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Belkaya Köyü | 1 | 224 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Belpınar Köyü | 1 | 84 | %98,8 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Boldacı Köyü | 2 | 519 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Büyükaköz Köyü | 1 | 50 | %96,0 | Muharrem İnce | %91,5 |
| Büyükkarayün Köyü | 1 | 137 | %91,2 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Büyükkozluca Köyü | 1 | 193 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Büyüközlü Köyü | 1 | 221 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Binbaşıoğlu Köyü | 1 | 52 | %63,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Camiikebir Mah. | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Cedit Mah. | 1 | 343 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 198 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Dutlupınar Mah. | 1 | 204 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Dinçerler Mah. | 2 | 736 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Edeköy | 1 | 307 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Emirören Köyü | 1 | 117 | %96,6 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Eskidağiçi Köyü | 1 | 80 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Eskiderbent Köyü | 1 | 102 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Evrenköy | 3 | 845 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Fatih Köyü | 1 | 101 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Gölcük Köyü | 1 | 24 | %108,3 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Göçenli Köyü | 1 | 96 | %99,0 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 81 | %98,8 | Muharrem İnce | %84,6 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 44 | %97,7 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Güzelbeyli Köyü | 2 | 415 | %91,1 | Muharrem İnce | %83,7 |
| Hacılar Köyü | 1 | 171 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Hacımehmet Mah. | 2 | 435 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Haramikışla Köyü | 1 | 79 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 50 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Hatippınarı Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.595 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 91 | %87,9 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 203 | %100,0 | Muharrem İnce | %99,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 215 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Karakuzu Köyü | 1 | 329 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 195 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Karşıpınar Köyü | 1 | 176 | %88,6 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 148 | %94,6 | Muharrem İnce | %97,9 |
| Kazılı Köyü | 1 | 68 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Kepez Köyü | 1 | 64 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kervansaray Köyü | 2 | 609 | %97,7 | Muharrem İnce | %96,4 |
| Kırlar Köyü | 1 | 129 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Kızılca Köyü | 1 | 166 | %99,4 | Muharrem İnce | %99,4 |
| Korucuk Köyü | 1 | 84 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Kozdere Köyü | 1 | 172 | %94,8 | Muharrem İnce | %98,2 |
| Koçaş Köyü | 1 | 124 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Kurupınar Köyü | 1 | 136 | %91,9 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 201 | %94,5 | Muharrem İnce | %98,9 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 160 | %91,9 | Muharrem İnce | %98,0 |
| Köylüürünü Köyü | 1 | 139 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Küplüce Köyü | 1 | 247 | %98,8 | Muharrem İnce | %98,8 |
| Küçükaköz Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Küçükkarayün Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Muharrem İnce | %84,1 |
| Küçükkozluca Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Muharrem İnce | %88,2 |
| Küçüközlü Köyü | 1 | 234 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Kireçli Köyü | 1 | 162 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Kislik Mah. | 2 | 580 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Mollayahya Mah. | 1 | 33 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Minareikebir Mah. | 3 | 776 | %88,8 | Muharrem İnce | %65,7 |
| Minareisağır Mah. | 9 | 2.916 | %90,4 | Muharrem İnce | %91,8 |
| Nakkaş Mah. | 4 | 1.266 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 113 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Olukman Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Orta Mah. | 2 | 435 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 114 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Palanlı Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Muharrem İnce | %93,6 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 207 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Sakiler Mah. | 1 | 89 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Salur Köyü | 1 | 123 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Saraçköy | 1 | 97 | %91,8 | Muharrem İnce | %96,6 |
| Savcıköy | 1 | 117 | %94,0 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Sekikışla Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Selamet Köyü | 1 | 99 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Sofular Köyü | 1 | 124 | %92,7 | Muharrem İnce | %98,3 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 112 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 43 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 122 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,4 |
| Temecük Köyü | 1 | 170 | %95,9 | Muharrem İnce | %95,7 |
| Turgutalp Köyü | 1 | 60 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Uzunköy | 1 | 165 | %96,4 | Muharrem İnce | %96,1 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 140 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Uğurluören Köyü | 1 | 30 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yalınyazı Köyü | 2 | 493 | %100,8 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Yalnızköy | 1 | 72 | %93,1 | Muharrem İnce | %86,4 |
| Yapalak Köyü | 1 | 211 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Yaraş Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 168 | %92,9 | Muharrem İnce | %97,4 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 167 | %94,6 | Muharrem İnce | %98,1 |
| Yazıcı Mah. | 1 | 110 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Yenidağiçi Köyü | 1 | 144 | %91,7 | Muharrem İnce | %97,7 |
| Yeniderbent Köyü | 1 | 46 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yeniköy | 1 | 97 | %89,7 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 190 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Yıldıztepe Köyü | 2 | 694 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Yunusemre Mah. | 20 | 6.664 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Yücepınar Köyü | 1 | 58 | %103,5 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Yünlük Köyü | 1 | 283 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Zincirli Ülya Mah. | 2 | 465 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Zincirlisüfla Mah. | 5 | 1.314 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Çakırcalı Köyü | 1 | 90 | %95,6 | Muharrem İnce | %96,5 |
| Çamdere Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Muharrem İnce | %96,2 |
| Çapak Köyü | 1 | 107 | %97,2 | Muharrem İnce | %98,1 |
| Çayırköy | 1 | 305 | %93,1 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Çayıroluğu Köyü | 1 | 50 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Çeltek Köyü | 1 | 192 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 118 | %91,5 | Muharrem İnce | %89,6 |
| Çiçekpınarı Köyü | 1 | 63 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Özyurt Köyü | 1 | 135 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Ütük Köyü | 1 | 78 | %88,5 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Üyük Köyü | 1 | 81 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 240 | %90,4 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Üçköy | 1 | 103 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| İmirtolu Köyü | 1 | 175 | %94,3 | Muharrem İnce | %97,0 |
| İstasyon Mah. | 2 | 430 | %91,4 | Muharrem İnce | %58,7 |
| İğdir Köyü | 1 | 184 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Şeyhali Mah. | 10 | 3.173 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Şeyhkolu Mah. | 1 | 292 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Şeyhköy | 1 | 102 | %93,1 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Şeyhnusrettin Köyü | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |