Turhal · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTurhal ilçesi
%59,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
52.955 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turhal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,5 ile birinci; 52.955 geçerli oy, katılım %90,0.
Turhal
Kayıtlı seçmen 60.401 · Oy kullanan 54.352 (katılım %90,0) · Geçerli 52.955 · Geçersiz 1.397
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.519 | %59,5 |
| Muharrem İnce | 15.592 | %29,4 |
| Meral Akşener | 4.821 | %9,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 621 | %1,2 |
| Selahattin Demirtaş | 317 | %0,6 |
| Doğu Perinçek | 85 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 60 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Akçatarla Köyü | 1 | 185 | %98,4 | Muharrem İnce | %94,9 |
| Arapören Köyü | 1 | 121 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Arzupınarı Köyü | 1 | 128 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Ataköy | 1 | 74 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 153 | %100,7 | Muharrem İnce | %93,5 |
| Ağcaşar Köyü | 1 | 95 | %89,5 | Muharrem İnce | %90,6 |
| Bahar Mah. | 2 | 687 | %92,4 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Bahçebaşı Köyü | 1 | 155 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Bağlarpınarı Köyü | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Borsa Mah. | 1 | 373 | %89,8 | Muharrem İnce | %75,4 |
| Boyacılar Mah. | 4 | 1.218 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Buzluk Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Camikebir Mah. | 2 | 750 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Celal Mah. | 3 | 1.021 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 8.707 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Dazya Köyü | 1 | 186 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Derbentçi Köyü | 1 | 139 | %98,6 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Dökmetepe Köyü | 1 | 332 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Elalmış Köyü | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Emek Mah. | 3 | 1.092 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Erenli Köyü | 1 | 63 | %106,4 | Muharrem İnce | %86,2 |
| Eriklitekke Köyü | 1 | 89 | %101,1 | Muharrem İnce | %97,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.013 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 4 | 1.162 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Gökdere Köyü | 1 | 358 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 649 | %91,8 | Muharrem İnce | %79,1 |
| Güneş Mah. | 1 | 344 | %97,4 | Muharrem İnce | %62,0 |
| Gürsel Mah. | 2 | 657 | %88,9 | Muharrem İnce | %66,4 |
| Hacılar Mah. | 2 | 604 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.262 | %90,4 | Muharrem İnce | %69,2 |
| Hamide Köyü | 1 | 52 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Muharrem İnce | %95,9 |
| Kalaycık Köyü | 1 | 324 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Kamalı Köyü | 1 | 138 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kargın Köyü | 1 | 63 | %96,8 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Kat Köyü | 3 | 1.096 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Kayacık Mah. | 4 | 1.323 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Kazancı Köyü | 1 | 61 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 6 | 2.030 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kızkayası Köyü | 1 | 336 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Koruluk Köyü | 1 | 175 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kova Mah. | 3 | 1.007 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Kuytul Köyü | 1 | 184 | %103,8 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 12 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kuşoturağı Köyü | 1 | 200 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 2.104 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Mevlana Mah. | 5 | 1.536 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Meydan Mah. | 3 | 1.120 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Müftü Mah. | 6 | 2.046 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 12 | 4.080 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Necipköy | 2 | 601 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Nurkavak Mah. | 2 | 627 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Ormanözü Köyü | 1 | 186 | %88,2 | Muharrem İnce | %97,5 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.864 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Pazar Mah. | 2 | 382 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Ray Mah. | 4 | 1.227 | %93,0 | Muharrem İnce | %88,1 |
| Samurçay Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Muharrem İnce | %98,9 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 394 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 38 | %107,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 94 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Tatlıcak Köyü | 2 | 465 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 66 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ulutepe Köyü | 2 | 403 | %100,0 | Muharrem İnce | %98,8 |
| Uluöz Köyü | 1 | 126 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Varvara Mah. | 3 | 872 | %90,3 | Muharrem İnce | %47,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.314 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Yazıtepe Köyü | 2 | 766 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Yağlıalan Köyü | 1 | 178 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Yeniceler Köyü | 1 | 151 | %98,0 | Muharrem İnce | %95,2 |
| Yeniköy | 1 | 213 | %90,1 | Muharrem İnce | %50,3 |
| Yenisu Köyü | 3 | 839 | %91,3 | Muharrem İnce | %94,0 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 53 | %111,3 | Muharrem İnce | %93,2 |
| Yeşilırmak Mah. | 2 | 436 | %89,0 | Muharrem İnce | %50,1 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 1.923 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 319 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 103 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Çayıraltı Köyü | 1 | 84 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Çaylı Köyü | 2 | 724 | %96,6 | Muharrem İnce | %97,8 |
| Çevlikler Mah. | 4 | 1.213 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 |
| Çivril Köyü | 2 | 522 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Üçyol Köyü | 2 | 578 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Şatıroba Köyü | 1 | 186 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Şenyurt-Asarcık Mah. | 2 | 428 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Şenyurt-Karaevli Mah. | 1 | 279 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Şenyurt-Ortaköy Mah. | 2 | 391 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Şenyurt-Üçgözen Mah. | 2 | 448 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |